1 CZERWCA 2023 - 30 CZERWCA 2023

III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej Złota Leszczyna

Centrum Kultury Gminy Kutno zaprasza do udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Ludowej Złota Leszczyna, który odbędzie się 5 sierpnia 2023 r. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 do 30 czerwca.
więcej
8 CZERWCA 2023

ZŁAKOWSKIE BOŻE CIAŁO 2023

8 czerwca odbędzie się tegoroczna odsłona "Złakowskiego Bożego Ciała". Po barwnej procesji odbędzie się Pograjka i Potańcówka Wiejska, której towarzyszyć będzie Kiermasz Sztuki, Wydawnictw i Muzyki Ludowej, wystawa fotografii Piotra Baczewskiego oraz poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich.
więcej
3 CZERWCA 2023

Jarmark Urszulański w Sieradzu

3 czerwca w Sieradzu na placu przed Teatrem Miejskim odbędzie się coroczny Jarmark Urszulański. Znamy program.
więcej
do 3 CZERWCA 2023

Festiwal twórczości dziecięcej w Kutnie

Po raz drugi w Kutnie odbędzie się Festiwal Twórczości Dziecięcej “Niedorosłe Piosenki”! Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału wszystkie dzieci z powiatu kutnowskiego w wieku od 4 do 12 lat! Festiwal obejmuje trzy dziedziny: Festiwal Piosenki, Konkurs Plastyczny, Konkurs Poetycki.
więcej
4 CZERWCA 2023 - 4 CZERWCA 2023

Dzień Dziecka w Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu zaprasza do rodzinnego świętowania Dnia Dziecka!
więcej
17 CZERWCA 2023

Spektakl „Bileterka” Teatru Jaracza z Łodzi w Sieradzu

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Bileterka" Teatru Jaracza z Łodzi. Sztuka wystawiona zostanie w ramach projektu Wojewódzkie Jaracza Wędrówki.
więcej
31 MAJA 2023

Spotkanie autorskie z Anną Herbich-Zychowicz

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na spotkanie z Anną Herbich-Zychowicz i rozmowę o wyjątkowej serii reportaży o kobietach.
więcej
do 17 CZERWCA 2023

Wystawa Ryszarda Hungera – fotorelacja

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Łódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prof. Ryszarda Hungera. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.
więcej
do 2 CZERWCA 2023

XVI Ogólnopolski Otwarty Konkurs Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca

Kutnowski Dom Kultury zaprasza do wzięcia udziału w XVI Ogólnopolskim Otwartym Konkursie Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca w ramach Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutno 2023. Zgłoszenia do 2 czerwca.
więcej

Nagrodzony za zasługi dla kultury ludowej

Jan Szymański z Albinowa pod Głownem, jeden z ostatnich żyjących skrzypków ludowych w województwie łódzkim, został laureatem Nagrody im. Oskara Kolberga „za zasługi dla kultury ludowej”. Wniosek o przyznanie nagrody został opracowany oraz złożony z inicjatywy pracowników Łódzkiego Domu Kultury. 
więcej
6 WRZEŚNIA 2023

PRZENIESIONY „T. de. Ł. Nienasycona” – spektakl o Tamarze Łempickiej

6 września 2023 r. o godz. 19:00, w Sieradzkim Centrum Kultury odbędzie się spektakl „T. de. Ł. Nienasycona”, którego bohaterką jest wyjątkowa artystka, „królowa art deco” – Tamara Łempicka. W tytułowej roli wystąpią: Katarzyna Żak i Ewa Makomaska.
więcej
13 MAJA 2023 - 17 CZERWCA 2023

„Stare i nowe” malarstwo prof. Ryszarda Hungera

Ryszard Hunger od 1966 roku jest związany z Łódzkim Domem Kultury. To wyjątkowy malarz, grafik, pedagog i muzyk, który od wielu lat inspiruje do tworzenia sztuki. Na swojej najnowszej wystawie "Stare i nowe" zaprezentuje prace malarskie, które powstały na przestrzeni wielu lat.
więcej