7 PAŹDZIERNIKA 2023

Zabytek ze skrytek – mamuty i Ty!

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza dzieci z opiekunami na spotkanie z zabytkiem archeologicznym. Tym razem będzie on dotyczył tajemniczych... mamutów.
więcej

Warsztaty teatralne w ramach realizacji projektu "Legendarne Łódzkie"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Legendarne Łódzkie”, który  zakłada promocję literatury dotyczącej województwa łódzkiego oraz utrwalanie jego dziedzictwa kulturowego. Inspiracją do realizacji projektu stał się bogaty zbiór legend i podań jakie posiada województwo łódzkie.
więcej

Dzień Rybaka i Ziemniaka „Z Ikrą”

24 września b.r. w Świnicach Warckich miał miejsce Dzień Rybaka i Ziemniaka „ Z Ikrą”. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich. Wydarzenie objął Patronatem honorowym Marszałek Województwa Łódzkiego p. Grzegorz Schreiber.
więcej
do 6 LISTOPADA 2023

Festiwal piosenki ŚPIEWASIE 2023

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza do udziału w kolejnej edycji Festiwalu piosenki ŚPIEWASIE 2023 czyli Konkursie wokalnym dla dzieci i młodzieży reprezentujących szkoły/domy kultury z terenu powiatu sieradzkiego. Zgłoszenia do 6 listopada.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2023

Proszenie do tańca!

W ramach Programu Potańcówki Wiejskie odbędzie się wydarzenie "Proszenie do tańca", które będzie niepowtarzalną okazją na przeniesienie się w czasie i zatracenie w starej muzyce wypełniającej przed laty ciasne wiejskie izby.
więcej
19 PAŹDZIERNIKA 2023 - 19 PAŹDZIERNIKA 2023

W hołdzie Fryderykowi Chopinowi

Wspólnie z Fundacją Kultury i Biznesu oraz Fundacją Artura Rubinsteina, Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zaprasza na doroczny koncert upamiętniający rocznicę śmierci najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Koncert honorowym patronatem objął Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.
więcej
10 PAŹDZIERNIKA 2023

Forum "Ptasi Móżdżek – Moc bez granic"

Serdecznie zapraszamy na pierwsze Forum z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zatytułowane „Ptasi Móżdżek Moc bez granic”, które odbędzie się 10 października 2023 r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22 G.
więcej
14 PAŹDZIERNIKA 2023

"Zło dobrem zwyciężaj" – konkurs recytatorski

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza do udziału w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”. Zgłoszenia do 6 października.
więcej
14 PAŹDZIERNIKA 2023 - 27 PAŹDZIERNIKA 2023 / 28 PAŹDZIERNIKA 2023 - 10 LISTOPADA 2023

„Chagall, Picasso, Miro”

Łódzki Dom Kultury we współpracy z Muzeum w Łowiczu przygotował niezwykłą, dwuczęściową wystawę, przybliżającą mniej znane obszary twórczości trójki wielkich mistrzów: Marca Chagalla, Pabla Picasso oraz Joana Miró.
więcej
27 WRZEŚNIA 2023 - 11 PAŹDZIERNIKA 2023

„Futrzaste i kudłate” – warsztaty z felinoterapii

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu wspólnie z Fundacją Tabby, Burasy i Spółka zaprasza na warsztaty z felinoterapii dla dzieci „Futrzaste i kudłate”, które odbędą się 27 września, 4 i 11 października 2023 r. o godzinie 10:00.
więcej
do 15 LISTOPADA 2023

Wojewódzki Konkurs Fotograficzy „Kolejowe Łódzkie”

Marszałek Województwa Łódzkiego - Grzegorz Schreiber ogłasza trzecią edycję Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pn.: „Kolejowe Łódzkie”. Prace nadsyłać można do 15 listopada. Czekają atrakcyjne nagrody finansowe!
więcej
6 PAŹDZIERNIKA 2023

MITOLOGICZNA GRA MIEJSKA "DROGA KU MIŁOŚCI"

Mitologiczna gra miejska "Droga ku miłości" dla uczniów zduńskowolskich szkół ponadpodstawowych.
więcej