2 PAŹDZIERNIKA 2021

„Koniec końców koniec” – spektakl

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na taneczny spektakl pn. „Koniec końców koniec” w choreografii Anety Bułki, który odbędzie się 2 października o godzinie 18.00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2021

„Zbuduj swoje marzenia” – konkurs plastyczny

Marzenia powinny mieć solidny fundament. Kutnowski Dom Kultury proponuje dzieciom konkurs, w którym będą mogły namalować swoje marzenia od podstaw – najlepiej solidnych jak produkty z Centrum Pali. Organizatorzy czekają na prace plastyczne, w których pojawią się mosty i drogi do przyszłości. Wszystkie wsparte palami – bo to właśnie motyw, który przewodzi Konkursowi.
więcej
23 WRZEŚNIA 2021

Spotkania z pasją: Radek REDMAN Stępień

23 września w filii nr 8 Biblioteki Miejskiej w Łodzi odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkania z pasją". Tym razem gościem będzie Radosław REDMAN Stępień – fotograf, założyciel fanpage Urban Explorer Łódź .
więcej
23 WRZEŚNIA 2021

„Iran: na perskim dywanie” – spotkanie z Piotrem Kowalczykiem

23 września w ramach cyklu „Podróże bliższe i dalsze” odbędzie się spotkanie z Piotrem Kowalczykiem „Iran: na perskim dywanie”.
więcej

Prestiżowa nagroda dla Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej należącym do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi została uznana Wydarzeniem Historycznym Roku 2020 w kategorii „Wystawa”.
więcej
30 WRZEŚNIA 2021

Koncert Izabelli Kurlandy i Bartosza Jakubowskiego

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na pierwszy przystanek 17. Stacji Kutno! Wystąpi Izabela Kurlanda i Bartosz Jakubowski.
więcej
19 WRZEŚNIA 2021

Warsztaty tkaniny artystycznej

Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza na Warsztaty tkaniny artystycznej pt. „Polskie tkaniny zabytkowe, a współczesna interpretacja” z dr Hanną Wojdałą-Markowską i Bożeną Kuzio-Bilską.
więcej

Sieradzkie Centrum Kultury na Brussels Design September

Sieradzkie Centrum Kultury we współpracy z Województwem Łódzkim promowało kulturę i design regionu łódzkiego w Brukseli w ramach Brussels Design September.
więcej
30 WRZEŚNIA 2021

Międzynarodowy Dzień Muzyki w Sieradzu

Międzynarodowe święto muzyki i muzyków przypada 1 października. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzyki – 30 września 2021 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu z tej okazji odbędzie się wspaniały koncert.
więcej
13 WRZEŚNIA 2021 - 13 PAŹDZIERNIKA 2021

„Łódzkie od świtu do zmierzchu” – wystawa fotograficzna

Od dziś do 13 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Tuwima w Brzezinach oglądać można wystawę fotograficzną Piotra Wypycha „Łódzkie od świtu do zmierzchu”. 
więcej

Nowa rzeźba łódzkiego twórcy w Europejskim Parku Rzeźby A&A

W Europejskim Parku Rzeźby A&A pojawiła się nowa rzeźba – „Ostrokwiat” autorstwa Aleksandra Dynarka, podarowana przez samego artystę. Po raz pierwszy w Pabianicach została zaprezentowana podczas Dni Pabianic 4 września. Następnie 09.09.2021 dołączyła do stałej ekspozycji parkowych dzieł.
więcej
25 WRZEŚNIA 2021 - 12 GRUDNIA 2021

Odszukaj wejściówki „Jesieni pełnej muzyki”

Odszukaj wejściówki zakupione w ubiegłym roku, bo już 25 września 2021 startujemy z koncertami, których nie udało się zrealizować w 2020r. Wstęp z tymi wejściówkami. Koncerty będą się odbywały w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.
więcej