1 PAŹDZIERNIKA 2022 - 2 PAŹDZIERNIKA 2022

Weekend seniora z kulturą w Piotrkowie Trybunalskim

W najbliższy weekend (1 i 2 października) Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Weekend seniora z kulturą".
więcej

Warsztaty... na strykowskim dworcu

Łódzki Dom Kultury rozpoczął działania edukacyjne w regionie promujące sztukę współczesną i zachęcające do jej twórczej interpretacji we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury. Pierwsze warsztaty plastyczne, zatytułowane "Pasiak strykowski" zorganizowane zostały 27 września w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie, a dokładnie w sali zabytkowego dworca PKP.
więcej
do 4 LISTOPADA 2022

Konkurs na dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Oferty składać można do 4 listopada 2022. 
więcej

Uczucia przelane na papier – warsztaty

27 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „Uczucia przelane na papier”. Warsztaty realizowano w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2022 - 9 PAŹDZIERNIKA 2022

35. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2022

Nocne oglądanie spektakli, nocne omówienia, rekordowa ilość teatrów amatorskich (42!) – Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich po dwóch latach edycji online wraca do swojej pierwotnej formuły. Tegoroczna edycja odbędzie się 7-8-9 października, zapraszamy!
więcej
30 WRZEŚNIA 2022 - 25 PAŹDZIERNIKA 2022

Mariusz Kula – Akwarelowe impresje

30 września w Galerii Okno Na Sztukę w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Mariusza Kuli.
więcej
2 PAŹDZIERNIKA 2022

Święto Latawca w Aleksandrowie Łódzkim

Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego zaprasza rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy w puszczanie latawców – zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na łonie natury. Zapowiada się wspaniała rodzinna zabawa.
więcej

Tradycje regionu opoczyńskiego

Łódzki Dom Kultury podejmuje dalsze działania zmierzające do wpisania niezwykle bogatych tradycji regionu opoczyńskiego na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, tworzoną na podstawie Konwencji UNESCO.
więcej
do 10 LISTOPADA 2022

„Poezja Bałuckich Podwórek” – konkurs plastyczny

Miejska Strefa Kultury filia Centrum Twórczości Lutnia zaprasza do udziału w XIX Konkursie Plastycznym im. Bogusława Miszteli „Poezja Bałuckich Podwórek” 2022. Prace nadsyłać można do 10 listopada.
więcej
20 WRZEŚNIA 2022 - 20 WRZEŚNIA 2022

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką: relacja

20 września Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli gościła Zofię Stanecką, pisarkę dla dzieci, autorkę popularnej serii o Basi – „Czytam sobie”, „Poczytaj ze mną”, „Czytam i główkuję”.
więcej
11 PAŹDZIERNIKA 2022

„W kadrze i dymku” – konkurs wiedzy o komiksie!

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu wraz z Klubem Miłośników Fantastyki „Sagitta” oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu zapraszają do udziału w konkursie wiedzy o komiksie „W kadrze i dymku”.
więcej
do 28 PAŹDZIERNIKA 2022

Konkurs na dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi

W dniu 13 września 2022 r. Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął Uchwałę nr 857/22 w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi.
więcej