20 MAJA 2021 / 26 MAJA 2021

Spotkanie z Zośką Papużanką i Michałem Rusinkiem

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na spotkanie online z Zośką Papużanką oraz Michałem Rusinkiem. Spotkania będą tłumaczone na Polski Język Migowy.
więcej

Smaki dziedzictwa według Roberta Makłowicza

„Smaki dziedzictwa” to hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. A jakie smaki dziedzictwa bliskie są sercu Roberta Makłowicza, niewątpliwego znawcy kulinariów oraz związanych z nimi obyczajów i tradycji? Odpowiedź znajdziecie w podcaście z cyklu „ Kółko kulturowe”, do którego posłuchania zaprasza Narodowy Instytut Dziedzictwa.
więcej
30 MAJA 2021

KONCERT TUBIS TRIO

30 maja o godz. 18.00 na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zagra jazzowy zespół Tubis Trio. Muzycy stworzyli jeden organizm, a każdy z nich jest równoprawnym kreatorem brzmienia, które zaskakuje odniesieniami do najróżniejszych muzycznych stylów i wciąga słuchaczy w muzyczny spektakl.
więcej
10 CZERWCA 2021 - 29 SIERPNIA 2021

INDYWIDUUM - wystawa

10 czerwca o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Brzezinach odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej "INDYWIDUUM". Motywy, jakie pojawiają się w pracach artystów zaprezentowanych na wystawie, zarówno w technice collage jak i w obrazach malarskich są połączeniem wielu bardzo odmiennych elementów, zawsze będących wyrazem indywidualności każdego z twórców. Znajdziemy tu w zasadzie wszystko od fascynacji światem, euforii, piękna, brzydoty, niepokoju, przestrzeni pozaziemskiej do fragmentarycznych przedstawień ideałów postaci ludzkiej z cywilizacji starożytności.
więcej
29 MAJA 2021

MONODRAM "GRUBASKA"

Miejski Dom Kultury w Radomsku otwiera się dla publiczności! Wielkie otwarcie rozpocznie się 29 maja o godz. 18.00 spektaklem „Grubaska” w wykonaniu Izabeli Noszczyk – Teatr Scena Poczekalnia.
więcej
21 MAJA 2021

Europejskie Dni Dziedzictwa - zgłoszenia!

Zbliża się termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń do udziału w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa 2021! Aby planowane przez Państwa wydarzenie włączyć w tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa wystarczy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy zamieszczony na portalu Europejskich Dni Dziedzictwa do dnia 21 maja 2021 r.
więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W najbliższy piątek, 23 kwietnia, świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzą Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zostaną obdarowani literackim cytatem i różą!
więcej

Z pracowni twórcy: u Mariusza Bogusławskiego

Łódzki Dom Kultury zaprasza do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu "Z pracowni twórcy ludowego". Tym razem przyjrzymy się pracy Mariusza Bogusławskiego - uznanego twórcy w dziedzinie plecionkarstwa.
więcej

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - 66.edycja

Łódzki Dom Kultury wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie zaprasza młodzież i dorosłych do udziały w kolejnej edycji konkursu, który tradycyjnie odbędzie się w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa, teatrów jednego aktora.
więcej

V edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Ruszył nabór projektów do V edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Nabór projektów potrwa do 12 kwietnia!
więcej

„Postać kobiety w komiksie” – wystawa online

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego z okazji Dnia Kobiet przygotowała wystawę online „Postać kobiety w komiksie”.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej