12 SIERPNIA 2021

Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone

W ramach XVII edycji Festiwalu Dobrego Smaku 12 sierpnia na OFF Piotrkowska odbędzie się spotkanie z Remigiuszem Piotrowskim, autorem książki o Ślepym Maksie. Poprowadzi je dyr. Domu Literatury Mateusz Sidor.
więcej
29 SIERPNIA 2021

Koncert na Rynku w Sieradzu

W ostatnią niedzielę sierpnia sieradzki Rynek kolejny raz wypełni się muzyką! Wystąpią Bohdan Lizoń & Grzegorz Piętak Duo oraz Saxophonica.
więcej
7 SIERPNIA 2021

„Z jazzem przez Polskę”

7 sierpnia o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na niezwykły koncert pt. „Z jazzem przez Polskę” w wykonaniu Doroty Miśkiewicz wraz z zespołem. Gościem specjalnym koncertu będzie wybitny saksofonista oraz jeden z najbardziej utytułowanych polskich muzyków jazzowych, a prywatnie tata Doroty – Henryk Miśkiewicz.
więcej
od 31 LIPCA 2021

Kulturalnie i ze smakiem!

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza w najbliższą sobotę na plac Kościuszki na kulturalnie smaczne wydarzenie! W programie stoiska gastronomiczne, koncert i gość specjalny!
więcej
30 LIPCA 2021 - 30 LIPCA 2021

„Kocham Paryż” - koncert

W najbliższy piątek (30 lipca) w siedzibie „Moniuszkowców” w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się koncert zespołu Club de Paris!
więcej
15 SIERPNIA 2021 - 15 SIERPNIA 2021

Święto Matki Boskiej Zielnej

Święto Matki Boskiej Zielnej jest jednym z ważniejszych świąt maryjnych w polskiej kulturze ludowej. Tego dnia zanoszono do kościoła wiązanki ze zbóż, warzyw, owoców i ziół do poświęcenia. Wierzono, że poświęcone rośliny miały moc nadprzyrodzoną, w związku z czym były chętnie wykorzystywane przy licznych praktykach. Ziarno z poświęconych kłosów zapewniało urodzaj i dostatek, zioła stosowano w celach leczniczych i ochronnych dla ludzi i zwierząt.
więcej
od 31 LIPCA 2021

Miejska Potańcówka Swingowa z bandem na żywo

W przeddzień Spaceru swingowego po ulicy Piotrkowskiej, 31 lipca w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się miejska potańcówka.
więcej
od 1 SIERPNIA 2021

Swingowy Spacer po Piotrkowskiej

Roztańczona retro parada z muzyką jedynego takiego dixielandu powraca na Piotrkowską! Będzie to huczna, 6. edycja najbardziej radosnego i widowiskowego pochodu w Łodzi. Wśród atrakcji znalazły się pokazy taneczne profesjonalnych tancerzy lindy hopa, finał na miejskiej scenie, warsztaty taneczne oraz miejska potańcówka z muzyką na żywo!
więcej
do 6 SIERPNIA 2021

„Zamki na piasku” – konkurs plastyczny

Kutnowski Dom Kultury ogłosił wakacyjny konkurs plastyczny „Zamki na piasku”! Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 6-13 lat. Termin nadsyłania prac upływa 6 sierpnia.
więcej
30 LIPCA 2021

„Marsz głodowy Kobiet - Łódź 1981" – wernisaż wystawy

Dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy plenerowej pt.: „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981".
więcej
1 SIERPNIA 2021

„Teatr na leżakach” w Radomsku!

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Miasto Radomsko zapraszają do Parku Świętojańskiego na spektakl z muzyką „na żywo”, który można oglądać z perspektywy leżaka. „Wodewil Warszawski” czyli „Teatr na leżakach” realizowany przez Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy.
więcej
1 SIERPNIA 2021

Fortepiany Wolności

W niedzielę 1 sierpnia, obdarzony niezwykły muzycznym wyczuciem pianista – Adam Kośmieja wykona utwory kompozytorów żydowskiego pochodzenia: Józefa Hofmanna, Aleksandra Tansmana, Ignacego Friedmana. W programie koncertu pojawią się również kompozycje Fryderyka Chopina.
więcej