2 MARCA 2020 / 14 MARCA 2020

III Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2020

Już teraz można zgłosić swój udział w III Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2020, który odbędzie się 14 marca w Miejskim Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego. W przeglądzie mogą uczestniczyć seniorzy w następujących kategoriach: chóry, zespoły i soliści/duety. Zgłoszenia do 2 marca!
więcej
17 STYCZNIA 2020 - 18 KWIETNIA 2020

nie tylko Frasobliwy...

Łódzki Dom Kultury i Muzeum Miasta Pabianic zapraszają na wernisaż wystawy „Nie tylko Frasobliwy… Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego”, który odbędzie się 17 stycznia 2020 roku o godzinie 13.00  w Pabianicach, w siedzibie Muzeum. Nowa ekspozycja składa się z ponad stu prac, których autorami są artyści z terenu województwa łódzkiego: rzeźbiarze, malarze i wycinankarka.
więcej

Małopolanie uczcili 250. rocznicę urodzin Generała Amilkara Kosińskiego

W połowie grudnia 2019 r. w dwóch miastach położonych nad rzeką Pilicą, tj. w Szczekocinach, które słyną w całej Polsce z bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, oraz w Przedborzu odbyły się uroczystości ku czci gen. dyw. weteranów Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego Kawalera Orderu Wojennego Virtuti Militari Antoniego „Amilkara” Kosińskiego (1769-1823) z okazji 250. rocznicy Jego urodzin.
więcej
12 STYCZNIA 2020 - 15 MARCA 2020

Starszyzna Świata. Podróże Szymona Stawskiego - wystawa

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt. "Starszyzna Świata. Podróże Szymona Stawskiego". Wernisaż wystawy, która przedstawia reprezentantów ostatnich "dzikich plemion", odbędzie się w niedzielę 12 stycznia br. o godz. 15.00. Prace będzie można oglądać do 15 marca 2020 r.
więcej
11 STYCZNIA 2020 - 8 MARCA 2020

Malarstwo Zbigniewa Matyska - wystawa

Muzeum w Łowiczu rozpoczyna Nowy Rok wystawą "Malarstwo Zbigniewa Matyska". Wernisaż odbędzie się już 11 stycznia o godz. 15.00. Prace skierniewickiego artysty będzie można podziwiać do 8 marca br.
więcej

Finał III edycji Łódzkie Pełne Kultury

Zakończyła się 3. edycja wojewódzkiego projektu pn. „Łódzkie pełne kultury”. W wydarzeniach edukacyjnych zorganizowanych przez Łódzki Dom Kultury wzięło udział blisko 450 mieszkańców województwa łódzkiego.
więcej

Wesołych Świąt!

Pełnych radości i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu inspiracji i energii do działania w Nowym Roku życzy Dyrekcja i Pracownicy Łódzkiego Domu Kultury!
więcej

Zimowa edycja Przystanku 60+ rozstrzygnięta!

Łódzki Dom Kultury podsumował całoroczne działania na rzecz seniorów z województwa łódzkiego. W ramach projektu „Przystanek 60+”, podobnie jak w roku ubiegłym, ŁDK wyróżnił osoby/organizacje, które wykazały się wysokim zaangażowaniem w rozwój i promocję projektu. Seniorzy zostali nagrodzeni przez wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziembę i dyrektora ŁDK Waldemara Drozda.
więcej

Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła w ŁDK

W niedzielę, 15 grudnia, w Łódzkim Domu Kultury odbył coroczny Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła! Zaproszeni twórcy – z terenu województwa łódzkiego – oferowali do sprzedaży m.in. rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki i karty, kwiaty z bibuły, świąteczne pierniki, ręcznie malowane bombki i tradycyjne drewniane zabawki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
więcej

W nowy wymiar kultury z ŁDK!

12 grudnia o godz. 12.12 Waldemar Drozd – dyrektor Łódzkiego Domu Kultury wraz z Moniką Matusiewicz – z-cą dyrektora uroczyście otworzyli główne wejście do obiektu od strony ul. Kilińskiego, które przez wiele miesięcy było wyłączone z użytkowania z powodu trwającego remontu ŁDK.
więcej

Walka o Tomaszów Mazowiecki

W niedzielę 8 grudnia 2019 r. na terenie Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się WIDOWISKO HISTORYCZNE – BITWA O TOMASZÓW MAZOWIECKI – STYCZEŃ 1945 rok, zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2019.
więcej

I miejsce dla zespołu "Kalina" na XXV Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów w Skierniewicach

Zespół „Kalina” z Wąwału pod kierownictwem Romana Woickiego zdobył I miejsce na XXV Wojewódzkim Przeglądzie Ruchu Artystycznego Seniorów, który odbył się 30 listopada w Kinoteatrze „Polonez” w Skierniewicach. 
więcej