Kolędy i pastorałki w Łódzkim Domu Kultury

25 stycznia w Łódzkim Domu Kultury zakończył się XV Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii kolędy i pastorałki. To cieszący się największą popularnością przegląd skierowany do seniorów z województwa łódzkiego.
więcej

Łódzki Dom Kultury zmienia się dla regionu

Remont Łódzkiego Domu Kultury trwa mimo ujemnych temperatur i opadów śniegu. Zakończenie prac, których efektem będzie powstanie Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku, a już teraz można podziwiać odświeżoną elewację budynku przy ulicy Traugutta 18.
więcej

Koncert Noworoczny w Ciebłowicach Dużych

Tradycją stało się, że Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” rok rocznie w święto Trzech Króli zaprasza mieszkańców Ciebłowic Dużych i okolic oraz gości na koncert noworoczny. Tegoroczne wydarzenie poprowadziła pani Katarzyna Małek. Na scenie wystąpili tego dnia również "Mali Ciebłowianie".
więcej

Pożegnanie Bronisławy Bednarek

Dawniej wyrabiała tkaniny na wełniaki i zapaski oraz tkała chodniki ze szmat. Ubierała głowy panien młodych i druhen w wianki ze wstążek żakardowych, szyła ze swoja teściową sieradzkie stroje ludowe do asysty kościelnej i stroiła wózki dyngusowe. 2 stycznia 2019 r. zmarła w wieku 90 lat Bronisława Bednarek z Sieradza  – Zapusty Wielkiej – wszechstronnie uzdolniona artystka ludowa: tancerka, śpiewaczka ludowa, gawędziarka, aktorka wiejska, wykonawczyni tradycyjnych ozdób i hafciarka.
więcej
31 MAJA 2019

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza

Biblioteka w Kutnie zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza. Wydarzenie skierowane jest do osób dorosłych z zacięciem do pisania. Termin nadsyłania prac - opowiadań o dowolne tematyce - mija 31 maja 2019 roku.
więcej

Koncert Kolęd w Sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach

W święto Trzech Króli w Sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach po mszy świętej o godz. 12.00 odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie” i dzieci z zespołu „Mali Smardzewianie”. Po koncercie zespoły wraz z zaproszonymi gośćmi udały się na wspólne spotkanie opłatkowe.
więcej
15 MAJA 2019

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2019

Kolejna edycja Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin już widnieje na horyzoncie. Wydarzenie odbędzie się co prawda dopiero 15 maja 2019 r. o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu, ale zgłoszenia przyjmowane są już teraz! W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno-instrumentalne.
więcej

Łódzkie pełne kultury

19 grudnia Łódzki Dom Kultury podsumował drugą edycję projektu "Łódzkie pełne kultury" - przedsięwzięcia, które ma na celu umożliwienie osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej.
więcej

Konserwacja obrazów ze zbiorów Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu zrealizowało niezwykły projekt pod nazwą; "Historia Polski i regionu malarstwem opisana – konserwacja obrazów XVII – pocz. XX w.". W jego ramach przeprowadzono konserwację 17 obrazów polskich i zagranicznych artystów pochodzących zarówno z ekspozycji, jak i magazynów Muzeum w Łowiczu. Prace wykonała Małgorzata Zelek (Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Łęg Tarnowski).
więcej

Eliminacje XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W dniu 10 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbyły się eliminacje regionalne XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Będzin 2019, w których udział wzięło kilkudziesięciu artystów amatorów. Wystąpili soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne. Konkurencja była duża, a wykonawcy prezentowali interesujące aranżacje kolęd i pastorałek.
więcej

Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła

Coroczny Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła w Łódzkim Domu Kultury już za nami! Podczas kiermaszu zaproszeni twórcy – z terenu województwa łódzkiego, reprezentujący sztukę i rękodzieło ludowe – oferowali do sprzedaży niepowtarzalne prace: rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki i karty, kwiaty z bibuły, wyroby z wikliny i ceramiczne, świąteczne pierniki, ręcznie malowane bombki, tradycyjne drewniane zabawki i inne.
więcej

Łódzkie docenione

Łódzkie docenione na 4. Gali Europejskie Dni Dziedzictwa! Wśród wyróżnionych za szczególne zaangażowanie w promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa znaleźli się: Muzeum Regionalne w Brzezinach, MDK Opoczno, Muzeum Regionalne w Kutnie, Muzeum Miasta Pabianic i Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu! Gratulujemy!
więcej