XIV Festiwal Piosenek Anny Jantar za nami

XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście" za nami. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wystąpiło 80 piosenkarek i piosenkarzy z całej Polski, dla których twórczość Anny Jantar stanowi wyzwanie i nieocenione źródło inspiracji.
więcej
6 KWIETNIA 2019 - 9 CZERWCA 2019

Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej - wystawa

Kolejna wystawa czasowa organizowana przez Muzeum w Łowiczu nosi tytuł „Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej” i prezentuje obrazy artystki Marii Wollenberg-Kluza inspirowane muzyką Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego itd. Wernisaż odbędzie się już 6 kwietnia o godz. 16.00.
więcej

Wyniki I etapu Festiwalu "Rockowanie"!

Trwa VI Festiwal Muzyczny "Rockowanie"! Z nadesłanych zgłoszeń festiwalowe jury wyłoniło zespoły, które przeszły do etapu przesłuchań eliminacyjnych w regionie! Zespoły zawalczą o 2500 złotych oraz sesję nagraniową wraz z promocją medialną. Finał festiwalu odbędzie się 12 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury.
więcej

Skrzypce Bogusza

Za nami kolejne spotkanie z cyklu On/Off Kultura. W programie poza dziką muzyką i potancówką znalazły się również opowieści o muzyce Kajoków, wiejskich mistrzach, czarach i magii muzykanckiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
więcej

La Moustache zaśpiewali w Łódzkim Domu Kultury

Emocje, romantyzm, namiętność oraz nutka pikanterii - tak można opisać walentynkowy koncert "Nie kochać w taką noc to grzech", który odbył się 18 lutego br. w Łódzkim Domu Kultury. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.
więcej

Kolędowanie w Łódzkim Domu Kultury

30 stycznia sala kolumnowa Łódzkiego Domu Kultury została wypełniona po brzegi licznymi gośćmi i melomanami, którzy przybyli wysłuchać koncertu kolęd międzynarodowych. Wydarzenie to jest kolejną już imprezą zorganizowaną wspólnie przez Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od Zapomnienia" oraz Łódzki Dom Kultury.
więcej

Kolędy i pastorałki w Łódzkim Domu Kultury

25 stycznia w Łódzkim Domu Kultury zakończył się XV Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii kolędy i pastorałki. To cieszący się największą popularnością przegląd skierowany do seniorów z województwa łódzkiego.
więcej

Łódzki Dom Kultury zmienia się dla regionu

Remont Łódzkiego Domu Kultury trwa mimo ujemnych temperatur i opadów śniegu. Zakończenie prac, których efektem będzie powstanie Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku, a już teraz można podziwiać odświeżoną elewację budynku przy ulicy Traugutta 18.
więcej

Koncert Noworoczny w Ciebłowicach Dużych

Tradycją stało się, że Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” rok rocznie w święto Trzech Króli zaprasza mieszkańców Ciebłowic Dużych i okolic oraz gości na koncert noworoczny. Tegoroczne wydarzenie poprowadziła pani Katarzyna Małek. Na scenie wystąpili tego dnia również "Mali Ciebłowianie".
więcej

Pożegnanie Bronisławy Bednarek

Dawniej wyrabiała tkaniny na wełniaki i zapaski oraz tkała chodniki ze szmat. Ubierała głowy panien młodych i druhen w wianki ze wstążek żakardowych, szyła ze swoja teściową sieradzkie stroje ludowe do asysty kościelnej i stroiła wózki dyngusowe. 2 stycznia 2019 r. zmarła w wieku 90 lat Bronisława Bednarek z Sieradza  – Zapusty Wielkiej – wszechstronnie uzdolniona artystka ludowa: tancerka, śpiewaczka ludowa, gawędziarka, aktorka wiejska, wykonawczyni tradycyjnych ozdób i hafciarka.
więcej
31 MAJA 2019

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza

Biblioteka w Kutnie zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza. Wydarzenie skierowane jest do osób dorosłych z zacięciem do pisania. Termin nadsyłania prac - opowiadań o dowolne tematyce - mija 31 maja 2019 roku.
więcej

Koncert Kolęd w Sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach

W święto Trzech Króli w Sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach po mszy świętej o godz. 12.00 odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie” i dzieci z zespołu „Mali Smardzewianie”. Po koncercie zespoły wraz z zaproszonymi gośćmi udały się na wspólne spotkanie opłatkowe.
więcej