Noc Muzeów w ŁDK

18 maja z okazji Nocy Muzeów Łódzki Dom Kultury zaprosił mieszkańców Łodzi do obejrzenia akwariów morskich, słodkowodnych oraz paludarium znajdujących się w podziemiach ŁDK, będących pod opieką Łódzkiego Stowarzyszenia Akwarystów i Terrarystów. Na wielbicieli sztuki czekały wystawy w Galerii Imaginarium oraz Galerii Kawiarni. Port Gier udostępnił gry planszowe, fabularne i bitewne, które po raz kolejny przyciągnęły tłumy miłośników gier bez prądu. Sympatycy muzyki szantowej wzięli udział w wydarzeniu Kubrykowe Klimaty, czyli koncertu piosenek w wykonaniu zespołów takich jak Cztery Refy, Wild Rover oraz Flash Creep.
więcej

Operator Bardzo Młodej Kultury wyłoniony!

Łódzki Dom Kultury, jako jedyna instytucja w województwie łódzkim, otrzymała dofinansowanie na realizację kolejnej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. ŁDK tym samym znalazł się w gronie 16 beneficjantów programu w Polsce. Wsparcie finansowe obejmuje kolejne trzy lata – do 2021 roku, a łączna kwota dofinansowania wynosi 390 tys. zł.
więcej

Koncert Pieśni Maryjnych w Smardzewicach

Tradycyjnie w maju już po raz czwarty w gościnnych progach Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach w dniu 12 maja o godz. 16.00 odbył się Koncert Pieśni Maryjnych, który rozpoczęła Anna Robak.
więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Koncerty gwiazd, warsztaty dla dzieci, występy lokalnych artystów, strefy innowacji, pokoje zagadek, prezentacje projektów na stoiskach i konkursy wiedzy o funduszach czekały na mieszkańców województwa łódzkiego podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wielkie otwarcie odbyło się w piątek (10 maja) o godz.16.00 na Nowym Rynku w Łowiczu. W kolejnych dniach wydarzenie zawitało do Zduńskiej Woli i Tomaszowa.
więcej
1 WRZEŚNIA 2019 - 30 WRZEŚNIA 2019

I TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Twórcy mogą zgłosić swój udział w I TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO! Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do osób wykonujących papierowe wycinanki tradycyjne oraz wycinanki inspirowane tradycją regionów etnograficznych i miejscowości z obszaru województwa łódzkiego, w szczególności regionów: łowickiego, rawskiego, opoczyńskiego, sieradzkiego, radomszczańskiego, wieluńskiego, okolic Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.Organizatorem Konkursu jest Muzeum w Łowiczu. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie 1-30 września br.
więcej
15 WRZEŚNIA 2019

5 minut dla oberka:

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Tańca ludowego im. Jacka Lewandowskiego "5 MINUT DLA OBERKA"! Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe! Zgłoszenia do 15 września!
więcej

Remont ŁDK na ostatniej prostej!

Powoli dobiega końca remont budynku Łódzkiego Domu Kultury. Łodzianie oraz odwiedzający instytucję mogą już podziwiać efekty prac. Prace rozpoczęte w 2018 roku obejmowały m.in. odnowienie elewacji, wymianę okien czy remont dachu. Nieustannie trwają prace nad wykończeniem i zazielenieniem najbliższego otoczenia ŁDK. To element tzw. Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, którego celem będzie promocja regionu poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Instytucja zyska między innymi patio, które posłuży jako miejsce wystawiennicze.
więcej

I etap konkursu na aranżację w Pasażu ŁDK za nami!

Pierwszy etap Konkursu na aranżację wystawienniczą w Pasażu Łódzkiego Domu Kultury za nami. Organizator przedstawił listę zakwalifikowanych osób i podmiotów, które mają czas do 15 maja 2019 r. na zaprezentowanie swoich koncepcji. Realizacja zwycięskiego pomysłu już niedługo stanie się już częścią Nowego Centrum Łodzi.
więcej

XIV Festiwal Piosenek Anny Jantar za nami

XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście" za nami. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wystąpiło 80 piosenkarek i piosenkarzy z całej Polski, dla których twórczość Anny Jantar stanowi wyzwanie i nieocenione źródło inspiracji.
więcej

Wyniki I etapu Festiwalu "Rockowanie"!

Trwa VI Festiwal Muzyczny "Rockowanie"! Z nadesłanych zgłoszeń festiwalowe jury wyłoniło zespoły, które przeszły do etapu przesłuchań eliminacyjnych w regionie! Zespoły zawalczą o 2500 złotych oraz sesję nagraniową wraz z promocją medialną. Finał festiwalu odbędzie się 12 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury.
więcej

Skrzypce Bogusza

Za nami kolejne spotkanie z cyklu On/Off Kultura. W programie poza dziką muzyką i potancówką znalazły się również opowieści o muzyce Kajoków, wiejskich mistrzach, czarach i magii muzykanckiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
więcej

La Moustache zaśpiewali w Łódzkim Domu Kultury

Emocje, romantyzm, namiętność oraz nutka pikanterii - tak można opisać walentynkowy koncert "Nie kochać w taką noc to grzech", który odbył się 18 lutego br. w Łódzkim Domu Kultury. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.
więcej