Noc Świętego Jana – koncert online

24 czerwca na tarasie Łódzkiego Domu Kultury odbył się koncert „Noc św. Jana na tarasach ŁDK. Łodzianom w czasach pandemii". Współorganizatorem wydarzenia było Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od Zapomnienia”.
więcej
3 LIPCA 2020 - 30 WRZEŚNIA 2020

To się nie mieści w głowie - wystawa

Muzeum Regionalne w Brzezinach zaprasza na wystawę pt. „To nie mieści się w głowie”, na której zaprezentowane zostaną prace Pawła Łyjaka, Marii Piątek, Marty Pabian i Bartka Jarmolińskiego. 
więcej

Zostań Łowcą autografów - gra na smarfony!

„Słyszeliśmy o Tobie. Wiemy, że jesteś Łowcą Autografów, po nocach śnisz o powiększeniu Twojej Wspaniałej Kolekcji. Jeśli chcesz, możemy Ci w tym pomóc. Zapraszamy Cię więc do wirtualnej podróży. Odwiedzisz ciekawe miejsca w województwie łódzkim – w każdym z nich zdobędziesz autograf sławnej osoby.  Każdy autograf ma jednak swoją cenę - prawidłową odpowiedź na pytanie. To jak – zaczynamy?”
więcej

ziemniaczane knedle z truskawkami i młodą kapustą

Knedle ziemniaczane z truskawkami podawane z młodą kapustą to popularna łódzka potrawa. Połączenie dwóch smaków – słodkich truskawek i wytrawnej młodej kapusty może wydawać się szalone. Zachęcamy jednak do wypróbowania przepisu!
więcej

Z pracowni twórcy ludowego: Ela Świderek

Łódzki Dom Kultury zachęca do wirtualnych podróży po pracowniach twórców ludowych z województwa łódzkiego! Dzięki nowemu cyklowi filmowych spotkań miłośnicy kultury ludowej będą mogli przyjrzeć się artystom w trakcie pracy twórczej.
więcej
20 CZERWCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

„Kamienie mówią. Skamieniałości z kolekcji Edwarda Noniewicza” – wystawa

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę „Kamienie mówią. Skamieniałości z kolekcji Edwarda Noniewicza”. Eksponaty oglądać można od 20 czerwca do końca sierpnia.
więcej
12 CZERWCA 2020 - 16 SIERPNIA 2020 / 10 LIPCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawy w swoich galeriach. Poniżej harmonogram i krótkie opisy.
więcej
18 WRZEŚNIA 2020 / 17 PAŹDZIERNIKA 2020

Ruszył III Konkurs „5 MINUT DLA OBERKA”!

Łódzki Dom Kultury ogłosił III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”. Uczestnicy zmierzą się dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów tańca ludowego. W tym roku, oprócz choreografów, ocenie podlegać będą także kapele akompaniujące tancerzom. Zgłoszenia do 18 września!
więcej

Praca = dokumentacja wyobraźni

W odpowiedzi na nałożone na nas wszystkich ograniczenia w zakresie przemieszczania, spotykania czy komunikowania się Muzeum Sztuki w Łodzi zainicjowało internetową kolekcję „Praca = Dokumentacja wyobraźni” złożoną z prac międzynarodowej grupy artystek i artystów. Jak mówią koordynatorzy projektu „w poszukiwaniu aktualnych rozwiązań, kierujemy się w przeszłość, czerpiąc inspiracje z neoawangardowych praktyk artystycznych”.
więcej

Dzień Dziecka

Wszystkim dzieciom – zarówno tym małym jak i dużym – z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka życzymy, aby nigdy nie zatraciły dziecka w sobie!
więcej

Zgłoś swoją bibliotekę!

Bibliotekarko, Bibliotekarzu! Zgłoś swoją instytucję do ogólnopolskiej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą!
więcej

Napisz do Kalejdoskopu Kultury!

Zachęcamy do nadsyłania propozycji artykułów do pierwszego numeru czasopisma kulturalno-naukowego „Kalejdoskop Kultury”, które powstało z inicjatywy i w partnerstwie Szkoły Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Sztuki w Łodzi, afiliowanego przy miesięczniku kulturalnym „Kalejdoskop”, którego wydawcą jest Łódzki Dom Kultury.
więcej