Spotkanie z Pileckim w Głownie

W dniu 8 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie fabularyzowany dokument pt. „Pilecki” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego obejrzała młodzież głowieńskich szkół oraz mieszkańcy miasta. W spotkaniu po projekcji wzięli udział: producent Bogdan Wasztyl i Paulina Wądrzyk, również koordynatorka projektu "Niezłomni spod Auschwitz" i prezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento oraz Elżbieta Krystian.
więcej

31. ŁóPTA ROZSTRZYGNIĘTA!

Tegoroczna edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich przyciągnęła do Łódzkiego Domu Kultury najlepsze grupy teatralne nie tylko z Łodzi, ale z całej Polski. W weekend 5-7 października po obejrzeniu 18 spektakli konkursowych jury przyznało trzy nagrody główne, jedną nagrodę aktorską oraz trzy wyróżnienia aktorskie.
więcej

Forum 60+ w Radomsku

2 października br. seniorzy z powiatu radomszczańskiego spotkali się na kolejnym Forum Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+ w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Dodatkową atrakcją dla uczestników był koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem.
więcej

Separacja - farsa małżeńska na scenie w Głownie

W niedzielę, 30 września 2018 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie wystąpili aktorzy Sceny „RODE” z siedzibą w Krośnie : Zofia Zoń jako Joanna oraz Mariusz Marczyk w roli Patryka w spektaklu „Separacja?”. Sztuka opowiadała o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkroczyło w fazę nieuchronnego kryzysu.
więcej

Smardzewianie na Spotkaniach Artystycznych Seniorów

Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie” w dniach 21-23 września 2018 r. uczestniczył w XVI Spotkaniach Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach, gdzie promował gminę Tomaszów Mazowiecki i powiat tomaszowski. W końcowej klasyfikacji wydarzenia zespół zdobył wyróżnienie.Gratulujemy!
więcej

Odpoczno na on/off kultura

20 września w ramach projektu on/off kultura w Łódzkim Domu Kultury zagrał zespół Odpoczno. Kwartet tworzą artyści wywodzący się z różnych muzycznych światów. Wspólnym mianownikiem dla grającej na basach i śpiewającej Joanny Gancarczyk, skrzypka Marcina Lorenca, gitarzysty Marka Kądzieli i perkusisty Piotra Gwadery okazała się tradycyjna muzyka z regionu opoczyńskiego.
więcej

Pan Cogito odwiedza bibliotekę

Zbigniew Herbert – jeden z najwybitniejszych polskich poetów – stał się inspiracją do realizacji projektu „Pan Cogito odwiedza bibliotekę”. Wieczór poetycki, koncert poezji śpiewanej, konkursy, spotkania z ekspertami, czytanie poezji Z. Herberta w łódzkich DPS-ach, wystawy…To wszystko przed nami jesienią w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi.
więcej

Muzyczny Przystanek 60+ rozstrzygnięty

Chór Nauczycielski z Łodzi oraz Małgorzata Seide zostali zwycięzcami muzycznego XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii muzyka, zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury. Wydarzenie jest kolejnym etapem zainaugurowanego w 2016 roku projektu, mającego na celu prezentowanie dorobku artystycznego seniorów z województwa łódzkiego oraz ich integrację.
więcej

Sukces śpiewaków i muzyków ludowych z Łódzkiego!

W dniach 7–8 września w Szczecinie zakończył IV Turniej Muzyków Prawdziwych, w którym udział wzięło 230 uczestników z całej Polski: śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze, tancerze i gawędziarze. Wielu spośród laureatów to śpiewacy i muzycy ludowi z województwa łódzkiego!
więcej

39 projektów w Łodzi i regionie

Jesień w kulturze zapowiada się pracowicie! Łódzki Dom Kultury do końca roku zrealizuje 39 projektów w Łodzi i regionie. Podczas kolejnej konferencji prasowej przedstawiono owe przedsięwzięcia, skierowane do wszystkich grup wiekowych. W sumie są one współorganizowane przez ok. 60 podmiotów z regionu łódzkiego.
więcej

Czar Jesieni 2018

W sobotę, 8 września 2018 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się XI edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni” pod hasłem „Radosna Niepodległa”. Tegoroczne Spotkania były też okazją do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa. Do udziału zgłosiło się 26 zespołów wokalnych, śpiewaczych, instrumentalno - wokalnych, kapel ludowych i kabaretów m.in.: z Radomska, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, Krośniewic, Łowicza, Brzezin, Rzgowa, Brójec, Zduńskiej Woli, Łodzi, Koluszek, Łasku, Plichtowa, Bedlna oraz Głowna.
więcej

Mixer regionalny 2018

W weekend 8-9 września w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyła się kolejna edycja Mixera regionalnego czyli największej imprezy promującej województwo łódzkie. Łódzki Dom Kultury, partner wydarzenia, jak co roku przygotował dla odwiedzających liczne atrakcje, warsztaty oraz koncerty. Tegoroczna Strefa ŁDK zlokalizowana została przy ul. Roosevelta.
więcej