GOK w Rzgowie online

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie po raz kolejny pokazał, że w obecnym czasie, można zainteresować swoich odbiorców działaniami w sieci i pozostać z nimi w kontakcie. Miniony tydzień był pełen różnorodnych warsztatów i spotkań.
więcej

Kalejdoskop nominowany za layout!

Nowy layout "Kalejdoskopu", który został wdrożony w jubileuszowym dla pisma 2019 roku, znalazł się w drugim etapie prestiżowego konkursu Polish Graphic Design Awards w kategorii "Nowy projekt lub redesign magazynu"!
więcej

Wokół muzealnych fenomenów

Jeśli podczas Nocy Muzeów nie zdążyliście wirtualnie odwiedzić Muzeum Regionalnego w Kutnie, wciąż macie szansę na bliższe poznanie muzealnych fenomenów - eksponatów, nie zawsze oczywistych i przewidywalnych!
więcej

Rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z okazji jubileuszu i w związku z ustanowieniem przez Sejm RP Roku Świętego Jana Pawła II, samorząd województwa łódzkiego uruchomił stronę internetową http://rokpapieski.lodzkie.pl , na której chce przybliżyć – zwłaszcza młodym ludziom – postać Papieża Polaka i przypomnieć Jego wizyty w naszym regionie.
więcej

GOK w Rzgowie online

W czasie, kiedy kontakt z uczestnikami zajęć w placówkach jest ograniczony, instytucje kulturalne dwoją się i troją, żeby zainteresować swoich odbiorców działaniami w sieci i pozostać z nimi w kontakcie. Przykładem do naśladowania niewątpliwie może być Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie.
więcej
18 MAJA 2020

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika. Co roku 18 maja obchodzimy święto, które ustanowiła w 1977 roku działająca przy UNESCO Międzynarodowa Rada Muzeów (International Council of Museums – ICOM).
więcej

Kultura w sieci. Nabór rozstrzygnięty!

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do  programu dotacyjnego Kultura w sieci , finansowanego ze środków MKIDN. 60 000 000 zł trafi do beneficjentów w całym kraju na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie!
więcej

16. Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”

Tylko do 15 maja można przesyłać zgłoszenia do konkursu w ramach 16. OPFA „Ogień w głowie”. 
więcej

Kulturalne bajtlowanie z Domem Literatury

Dom Literatury w Łodzi właśnie ruszył z nowym cyklem online – „Kulturalne bajtlowanie (dla dzieciaków małych i dużych)”.
więcej
8 MAJA 2020

Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

8 maja od 1985 roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.
więcej

Od malucha do melomana

1 maja Filharmonia Łódzka udostępniła nowe miejsce spotkań i wymiany informacji - profil edukacyjny na Facebooku! Pojawiać się na nim będą materiały edukacyjne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
więcej

Internetowy konkurs literacki Dekameron 2020

Dom Literatury w Łodzi pod patronatem medialnym kulturalnego miesięcznika „Kalejdoskop" ogłosił internetowy konkurs literacki DEKAMERON 2020. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz publikacje.
więcej