Koncert fortepianowy: Z klasyką przez Polskę

24 listopada w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich miał miejsce koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę". Podczas koncertu można było wysłuchać dzieł takich klasyków jak: Ignacy Jan, Stanisław, Piotr Czajkowski, Johannes Brahms, Sergiusz Rachmaninow. Wraz z pianistką Agnieszką Przemyk-Bryła wystąpił wiolonczelista Tomasz Strahl. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w miejscowości, a drugie w gminie.
więcej

CECYLIADA W GMINIE ŚWINICE WARCKIE

W sobotnie popołudnie 23 listopada 2019 r. miały miejsce gminne obchody Dnia Muzyka zwane „Cecyliadą”, podczas których świętowały wszystkie zespoły działające w gminie Świnice Warckie oraz uroczystości jubileuszowe 35 – lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich.
więcej

XII Zjazd Stowarzyszenia Twórców Ludowych (Oddział Piotrkowski)

28 listopada 2019 r. w siedzibie Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych (tomaszowskie muzeum) odbył się XII Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy OP STL.
więcej

Zakończyła się Konferencja Muzealników w Radomsku!

Zakończył się pierwszy dzień XV edycji Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego, która odbywa się w dniach 28-29 listopada pod hasłem „Apologia codzienności?_kolekcja muzealna!” w Radomsku.
więcej

Zespół Sami Swoi z Nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego

W dniu 15 listopada 2019 r.  w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi miała miejsce uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół „Sami Swoi” z Twardej w gminie Tomaszów Mazowiecki, który otrzymał Nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego w Dziedzinie Kultury. Gratulujemy!
więcej
10 CZERWCA 2020 - 11 CZERWCA 2020

Powróćmy do piękna w słowie i muzyce

Prezes Klubu 2012 w Wyszkowie i Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” zapraszają do udziału w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2020 r. w Wyszkowie.
więcej
28 LISTOPADA 2019 - 29 LISTOPADA 2019

Konferencja Muzealników w Radomsku

W dniach 28-29 listopada w Radomsku odbędzie się kolejna edycja Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego. W pierwszym dniu spotkania pod hasłem „apologia codzienności?_kolekcja muzealna!" poruszone zostaną zagadnienia związane m.in. z procesem definiowania nowej polityki gromadzenia zbiorów. 
więcej

Organizatorzy z łódzkiego nagrodzeni na gali Europejskich Dni Dziedzictwa!

W Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie 19 listopada odbyła się gala podsumowująca 27. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Polski splot”. Podczas ceremonii Bartosz Skaldawski, Dyrektor Narodowy Instytut Dziedzictwa, złożył podziękowania wszystkim organizatorom, którzy włączyli się w obchody tegorocznego święta otwartych zabytków.
więcej
17 LISTOPADA 2019

Świąteczny Przystanek 60+

Łódzki Dom Kultury, w ramach już XX Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+, zaprasza wszystkich młodych duchem i uzdolnionych muzycznie artystów seniorów do udziału w kolejnym konkursie, tym razem poświęconym muzyce. Tematem konkursu są piosenki świąteczne i zimowe. Zgłoszenia do 10 grudnia!
więcej

Waldemar Drozd Dyrektorem ŁDK

Zarząd Województwa Łódzkiego powołał nowego dyrektora Łódzkiego Domu Kultury! Od 19 listopada placówką kieruje Waldemar Drozd. Swoją funkcję sprawować będzie przez następne trzy lata. 
więcej

Kolejny sukces Łodzian na arenie ogólnopolskiej!

Przedstawicielki województwa łódzkiego - Agnieszka Grabowska oraz Agata Kawełczyk - zwyciężyły w dwóch kategoriach wiekowych I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego organizatorem był Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze", a partnerem w naszym województwie Łódzki Dom Kultury. Gratulujemy!
więcej
31 MAJA 2020

Gra "Literacki surfing" już działa!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi przygotowała grę na smartfony "Literacki surfing", dofinansowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki grze można poznać ciekawostki o życiu i twórczości pisarzy związanych z Łodzią i województwem. W ramach projektu przygotowano 2 wersje gry: miejską (z przemieszczaniem się po Łodzi) i stacjonarną (bez konieczności przemieszczania się po mieście). Gra będzie dostępna do końca maja 2020 r. 
więcej