ziemniaczane knedle z truskawkami i młodą kapustą

Knedle ziemniaczane z truskawkami podawane z młodą kapustą to popularna łódzka potrawa. Połączenie dwóch smaków – słodkich truskawek i wytrawnej młodej kapusty może wydawać się szalone. Zachęcamy jednak do wypróbowania przepisu!
więcej

Z pracowni twórcy ludowego: Ela Świderek

Łódzki Dom Kultury zachęca do wirtualnych podróży po pracowniach twórców ludowych z województwa łódzkiego! Dzięki nowemu cyklowi filmowych spotkań miłośnicy kultury ludowej będą mogli przyjrzeć się artystom w trakcie pracy twórczej.
więcej

Praca = dokumentacja wyobraźni

W odpowiedzi na nałożone na nas wszystkich ograniczenia w zakresie przemieszczania, spotykania czy komunikowania się Muzeum Sztuki w Łodzi zainicjowało internetową kolekcję „Praca = Dokumentacja wyobraźni” złożoną z prac międzynarodowej grupy artystek i artystów. Jak mówią koordynatorzy projektu „w poszukiwaniu aktualnych rozwiązań, kierujemy się w przeszłość, czerpiąc inspiracje z neoawangardowych praktyk artystycznych”.
więcej

Dzień Dziecka

Wszystkim dzieciom – zarówno tym małym jak i dużym – z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka życzymy, aby nigdy nie zatraciły dziecka w sobie!
więcej

Zgłoś swoją bibliotekę!

Bibliotekarko, Bibliotekarzu! Zgłoś swoją instytucję do ogólnopolskiej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą!
więcej

Napisz do Kalejdoskopu Kultury!

Zachęcamy do nadsyłania propozycji artykułów do pierwszego numeru czasopisma kulturalno-naukowego „Kalejdoskop Kultury”, które powstało z inicjatywy i w partnerstwie Szkoły Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Sztuki w Łodzi, afiliowanego przy miesięczniku kulturalnym „Kalejdoskop”, którego wydawcą jest Łódzki Dom Kultury.
więcej

GOK w Rzgowie online

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie po raz kolejny pokazał, że w obecnym czasie, można zainteresować swoich odbiorców działaniami w sieci i pozostać z nimi w kontakcie. Miniony tydzień był pełen różnorodnych warsztatów i spotkań.
więcej

Kalejdoskop nominowany za layout!

Nowy layout "Kalejdoskopu", który został wdrożony w jubileuszowym dla pisma 2019 roku, znalazł się w drugim etapie prestiżowego konkursu Polish Graphic Design Awards w kategorii "Nowy projekt lub redesign magazynu"!
więcej

Wokół muzealnych fenomenów

Jeśli podczas Nocy Muzeów nie zdążyliście wirtualnie odwiedzić Muzeum Regionalnego w Kutnie, wciąż macie szansę na bliższe poznanie muzealnych fenomenów - eksponatów, nie zawsze oczywistych i przewidywalnych!
więcej

Rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z okazji jubileuszu i w związku z ustanowieniem przez Sejm RP Roku Świętego Jana Pawła II, samorząd województwa łódzkiego uruchomił stronę internetową http://rokpapieski.lodzkie.pl , na której chce przybliżyć – zwłaszcza młodym ludziom – postać Papieża Polaka i przypomnieć Jego wizyty w naszym regionie.
więcej

GOK w Rzgowie online

W czasie, kiedy kontakt z uczestnikami zajęć w placówkach jest ograniczony, instytucje kulturalne dwoją się i troją, żeby zainteresować swoich odbiorców działaniami w sieci i pozostać z nimi w kontakcie. Przykładem do naśladowania niewątpliwie może być Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie.
więcej
18 MAJA 2020

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika. Co roku 18 maja obchodzimy święto, które ustanowiła w 1977 roku działająca przy UNESCO Międzynarodowa Rada Muzeów (International Council of Museums – ICOM).
więcej