6. Finał Kolorowej Lokomotywy

Wielkim finałem zorganizowanym w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się 6 edycja projektu Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2018, skierowanego do dzieci z województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 główne konkursy - fotograficzny, plastyczny i gobelin. Przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.
więcej

Tryptyk Łódzki

W związku z 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Urząd Papieski Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Trzcina" oraz  Fundacja LOGTV Films Polska przygotowały "Tryptyk Łódzki". Wydarzenie odbyło się 14 października w Łódzkim Domu Kultury.
więcej

O grani Rohacza Ostrego i Płaczliwego

Kolejne spotkanie z wieloletnim prezesem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego O/ w Łodzi , a obecnie przewodnikiem - Krzysztofem Pietruszewskim odbyło się 9 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. Tym razem prelegent zabrał uczestników na wirtualny spacer Doliną Rohacką w Tatrach Zachodnich.
więcej

Forum 60+ w Opocznie

8 października w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyło się kolejne Forum Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+". Uczestnicy wzięli udział cyklu wykładów. Niespodzianką był koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem.
więcej

Spotkanie z Pileckim w Głownie

W dniu 8 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie fabularyzowany dokument pt. „Pilecki” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego obejrzała młodzież głowieńskich szkół oraz mieszkańcy miasta. W spotkaniu po projekcji wzięli udział: producent Bogdan Wasztyl i Paulina Wądrzyk, również koordynatorka projektu "Niezłomni spod Auschwitz" i prezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento oraz Elżbieta Krystian.
więcej

31. ŁóPTA ROZSTRZYGNIĘTA!

Tegoroczna edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich przyciągnęła do Łódzkiego Domu Kultury najlepsze grupy teatralne nie tylko z Łodzi, ale z całej Polski. W weekend 5-7 października po obejrzeniu 18 spektakli konkursowych jury przyznało trzy nagrody główne, jedną nagrodę aktorską oraz trzy wyróżnienia aktorskie.
więcej

Forum 60+ w Radomsku

2 października br. seniorzy z powiatu radomszczańskiego spotkali się na kolejnym Forum Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+ w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Dodatkową atrakcją dla uczestników był koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem.
więcej

Separacja - farsa małżeńska na scenie w Głownie

W niedzielę, 30 września 2018 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie wystąpili aktorzy Sceny „RODE” z siedzibą w Krośnie : Zofia Zoń jako Joanna oraz Mariusz Marczyk w roli Patryka w spektaklu „Separacja?”. Sztuka opowiadała o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkroczyło w fazę nieuchronnego kryzysu.
więcej

Smardzewianie na Spotkaniach Artystycznych Seniorów

Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie” w dniach 21-23 września 2018 r. uczestniczył w XVI Spotkaniach Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach, gdzie promował gminę Tomaszów Mazowiecki i powiat tomaszowski. W końcowej klasyfikacji wydarzenia zespół zdobył wyróżnienie.Gratulujemy!
więcej

Odpoczno na on/off kultura

20 września w ramach projektu on/off kultura w Łódzkim Domu Kultury zagrał zespół Odpoczno. Kwartet tworzą artyści wywodzący się z różnych muzycznych światów. Wspólnym mianownikiem dla grającej na basach i śpiewającej Joanny Gancarczyk, skrzypka Marcina Lorenca, gitarzysty Marka Kądzieli i perkusisty Piotra Gwadery okazała się tradycyjna muzyka z regionu opoczyńskiego.
więcej

Pan Cogito odwiedza bibliotekę

Zbigniew Herbert – jeden z najwybitniejszych polskich poetów – stał się inspiracją do realizacji projektu „Pan Cogito odwiedza bibliotekę”. Wieczór poetycki, koncert poezji śpiewanej, konkursy, spotkania z ekspertami, czytanie poezji Z. Herberta w łódzkich DPS-ach, wystawy…To wszystko przed nami jesienią w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi.
więcej

Muzyczny Przystanek 60+ rozstrzygnięty

Chór Nauczycielski z Łodzi oraz Małgorzata Seide zostali zwycięzcami muzycznego XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii muzyka, zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury. Wydarzenie jest kolejnym etapem zainaugurowanego w 2016 roku projektu, mającego na celu prezentowanie dorobku artystycznego seniorów z województwa łódzkiego oraz ich integrację.
więcej