Święto plonów w Uniejowie

Blisko 150 wystawców i ponad 80 stoisk Kół Gospodyń Wiejskich pojawiło się 20 września na Dożynkach Wojewódzkich w Uniejowie. Święto plonów rozpoczęło się od mszy św. u stóp uniejowskiego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, sprawowanej przez ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. Wiesława Alojzego Meringa. Następnie, barwny korowód dożynkowy przemieścił się na tereny przy termach.
więcej

Lekcje gry na perkusji w bełchatowskim Gwarku

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oddział Gwarek zaprasza dzieci od 10 roku życia, młodzież oraz dorosłych na indywidualne lekcje nauki gry na perkusji. Zajęcia poprowadzi Pan Dariusz Biniek. Terminy zajęć to godzina tygodniowo do uzgodnienia z instruktorem. Wtorki w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz środy w godzinach od 17:00 do 20:00. Zapisy w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Telefon: 44 635 00 48. Warsztaty są odpłatne. Koszt to 100 zł za miesiąc. Ilość miejsc ograniczona.
więcej

Zasłużeni dla kultury ludowej

W piątek 18 września 2020 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 45. gala rozdania Nagród im. Oskara Kolberga. Nagrody, z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, otrzymali m.in. artyści ludowi z województwa łódzkiego: Zespół Śpiewaczy z Mroczek Małych, Helena Miazek – wycinankarka z Chąśna oraz Józef Tomczyk – skrzypek z Mroczek Małych.
więcej

Prawdziwy Folk Attack!

Szósty już Festiwal Opoczno Folk Attack odbył się w sobotni wieczór na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Opocznie. Tegorocznej edycji patronował wyjątkowy instrument muzyczny – harmonia. Na jednej scenie wystąpiły trzy wyjątkowe zespoły, które porwały publiczność do wspólnej zabawy.
więcej

Łódzkie znowu z Basztą! Sukces w Kazimierzu!

Sukces artystów ludowych z województwa łódzkiego na  54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych! Wszyscy nominowani przez Łódzki Dom Kultury przedstawiciele zostali laureatami festiwalu, który odbył się w dniach 28-29 sierpnia w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą!
więcej

Zajęcia i kursy w Łódzkim Domu Kultury!

Łódzki Dom Kultury przygotował bogatą ofertę kursów i zajęć na rozpoczynający się sezon kulturalny 2020/21! Wszystkie osoby pragnące aktywnie spędzać czas w Łodzi mogą znaleźć w propozycjach ŁDK coś ciekawego dla siebie! Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć!
więcej

Kościół z łódzkiego skansenu do odnowy

220 000 zł na modernizację zabytkowego drewnianego kościoła na terenie Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej. 110 000 złotych udało się pozyskać w ramach programu „Ochrona zabytków 2020” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, drugie 110 000 złotych pochodzi z budżetu miasta. Środki pozwolą na wykonanie niezbędnych prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych, które zakończą się w październiku.
więcej

Retroklimaty - koncert Karoliny Kurczewskiej

Podczas koncertu "Retroklimaty", który odbędzie się 23 sierpnia o godz. 16.00 w Ogrodzie Biblioteki w Aleksandrowie Łódzkim, usłyszymy przeboje z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Będą to kompozycje do znanych i mniej znanych tekstów Agnieszki Osieckiej, Magdy Czapińskiej, Bogdana Olewicza oraz utwory własne. Przygotowany repertuar wykona Karolina Kurczewska przy akompaniamencie Moniki Wieczorek.
więcej

400 lecie Objawień św. Anny w Smardzewicach

26 lipca w Smardzewicach odbył się coroczny odpust ku czci św. Anny. W tym roku świętowano 400 lecie objawień, obchody były więc wyjątkowe. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia oraz galerią zdjęć.
więcej

W pracowni u Teresy Foks

Łódzki Dom Kultury zaprasza w kolejną wirtualną podróż po pracowniach twórców ludowych z województwa łódzkiego! Tym razem przyjrzymy się pracy Teresy Foks  z Łowicza!
więcej

Wieczór poezji Mikołaja Musielaka

W środowy wieczór 22 lipca w klubokawiarni Fotocafe na Piotrkowskiej 102 odbył się odczyt poezji młodego poety Mikołaja Musielaka.
więcej
od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej