7 PAŹDZIERNIKA 2019 - 22 LISTOPADA 2019

Grafikalia 2019

7 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie ruszył festiwal grafiki artystycznej – Grafikalia 2019. W programie wydarzenia m.in.: wystawy grafik, konkursy plastyczne oraz warsztaty artystyczne.
więcej
13 PAŹDZIERNIKA 2019

Na łowicką nutę

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci wraz z rodzicami na podsumowanie zadania „Na łowicką nutę - nowe zajęcia edukacyjne w Muzeum w Łowiczu”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 października godz. 14.00 w Skansenie w Maurzycach. W programie wydarzenia mnóstwo atrakcji.
więcej

Pierwsze spotkanie sprawców kultury w Łodzkiem!

Po ogłoszeniu wyników konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 woj. łódzkie" 4 października w Łódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie szkoleniowe dla koordynatorów projektów, które otrzymały dofinansowanie.
więcej

Rockowanie. Gramy Ciechowskiego!

Trwa kolejna edycja bezpłatnych warsztatów muzycznych w ramach projektu "Rockowanie. Gramy Ciechowskiego!". Tym razem w programie znalazły się warsztaty wokalne, gitarowe, basowe, perkusyjne i...klawiszowe! Zajęcia są skierowane do indywidualnie muzykujących lub członków amatorskich zespołów rockowych z województwa łódzkiego, które mają już za sobą debiut sceniczny w lokalnych lub regionalnych koncertach.
więcej
23 LISTOPADA 2019 - 24 LISTOPADA 2019

XVIII TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2019

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie  zaprasza do udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2019” pod patronatem  Burmistrza Głowna i Starosty Zgierskiego.
więcej

Konkurs na realizację projektów w ramach BMK rozstrzygnięty!

Konkurs na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019–2021" został rozstrzygnięty! 30 września poznaliśmy listę zwycięskich projektów! Spośród 45 nadesłanych wniosków Komisja Konkursowa wybrała do realizacji 10 pomysłów! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami!
więcej
14 WRZEŚNIA 2019 - 15 WRZEŚNIA 2019

Gmina Tomaszów Mazowiecki na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie w Spale odbyły się dniach 14 -15 września 2019 roku. W uroczystości wziął udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser- Dudą. Uroczystości rozpoczęła się w sobotę od konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Udział w konkursie wzięły grupy wieńcowe z wszystkich szesnastu województw w Polsce, zwyciężyło województwo Świętokrzyskie.
więcej
4 PAŹDZIERNIKA 2019 - 15 GRUDNIA 2019

Warsztaty filmowe "Historie Przyszłości"

4 października w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi rusza 3. edycja popularnych warsztatów filmowych „Historie Przyszłości”. Podczas weekendowych spotkań uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, studenci i – to nowość! – grupa „open”, pod okiem profesjonalnych edukatorów i filmowców będą oglądać, rozkładać i składać na nowo popularne polskie filmy.
więcej

Czar Jesieni 2019 - Święto Seniorów z Rokiem Moniuszki

W sobotę, 7 września 2019 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się 12. edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni”. Ideą konkursu jest prezentowanie seniorów, jako ludzi aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru. W tym roku do udziału zgłosiło się 25 zespołów wokalnych, śpiewaczych, instrumentalno - wokalnych, kapel ludowych, kabaretów m.in.: z Radomska, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, Krośniewic, Łowicza, Brójec, Koluszek, Bedlna, Ujazdu, Zdun, Skierniewic, Głowna a nawet przyjechali seniorzy z Kielc.
więcej

Dożynki Gminy Świnice Warckie 2019

8 września b.r. gmina Świnice Warckie świętowała doroczne dziękczynienie za plony. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich z poświęceniem ziarna na zasiew oraz przyniesionych wieńców dożynkowych, której oprawę muzyczną przygotował zespół wokalny Cantabile.
więcej

Muzycy ludowi z łódzkiego docenieni!

W dniach 5–8 września 2019 roku w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbył się V Turniej Muzyków Prawdziwych. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazło się trzech artystów z woj. łódzkiego! I miejsce w kategorii solistów instrumentalistów zajął skrzypek: Roman Wojciechowski z Tomaszowa Mazowieckiego, reprezentujący gminę Sławno.
więcej

Śladami Bitwy nad Bzurą

12 września młodzież szkolna będzie mogła wziąć udział w grze miejskiej „Śladami Bitwy nad Bzurą”, która odbędzie się w godzinach 9.00 – 11.30 w Łęczycy. Wydarzenie jest częścią projektu „Podróże po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy przy pomocy Muzeum w Łęczycy oraz Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy.
więcej