6 KWIETNIA 2019

Koncert zespołu Superhuman Like Brando

6 kwietnia o godz. 20.00 w Iron Horse Pub w Łodzi wystąpi zespół Superhuman Like Brando, okrzyknięty przez media „nadzieją polskiego rocka”. Zespół tworzą uznani muzycy, mający za sobą udział w wielu różnorodnych projektach, od czołówki polskiej alternatywy po światowy jazz. Bilety, w cenie 10 zł, dostępne będą w klubie przed koncertem.
więcej

Wyniki I etapu Festiwalu "Rockowanie"!

Trwa VI Festiwal Muzyczny "Rockowanie"! Z nadesłanych zgłoszeń festiwalowe jury wyłoniło zespoły, które przeszły do etapu przesłuchań eliminacyjnych w regionie! Zespoły zawalczą o 2500 złotych oraz sesję nagraniową wraz z promocją medialną. Finał festiwalu odbędzie się 12 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury.
więcej
do 31 MARCA 2019

Wystawa prac Aleksandry Firlińskiej-Pilorz

Do końca marca w Galerii Arterier w Bełchatowie podziwiać można prace Aleksandry Firlińskiej-Pilorz. Ta urodzona w Oświęcimiu artystka jest obecnie doktorantką na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w pracowni dr hab. Krzysztofa Dadaka. W pracy artystycznej zajmuje się przede wszystkim malarstwem, grafiką oraz techniką emalii.
więcej

Skrzypce Bogusza

Za nami kolejne spotkanie z cyklu On/Off Kultura. W programie poza dziką muzyką i potancówką znalazły się również opowieści o muzyce Kajoków, wiejskich mistrzach, czarach i magii muzykanckiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
więcej
25 LUTEGO 2019 - 26 MARCA 2019

Nabór do konkursu Niepodległa 2019

Biuro Programu „Niepodległa” otworzyło nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2019 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Beneficjenci mają miesiąc na przygotowanie i złożenie wniosków.
więcej
6 MARCA 2019 - 4 KWIETNIA 2019

Obóz Kościuszko w Kanadzie - wystawa

Wystawa "W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake, 1917-1919" to wydarzenie, którego nie może przegapić żaden miłośnik historii oraz wojskowości. Będzie ją można zobaczyć w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego już od 6 marca. Dzień później o godz. 13.00 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy.
więcej
6 MARCA 2019 - 28 MARCA 2019

XIV Dni Kina z Gabrietą Muskałą

XIV Dni Kina to projekt Miejskiego Domu Kultury w Radomsku realizowany wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku. Tym razem głównym bohaterem radomszczańskiego święta kina, które odbędzie się w terminie 6-28 marca, będzie Gabriela Muskała. Impreza skierowana jest do wszystkich młodych i starszych pasjonatów polskiego filmu.
więcej

La Moustache zaśpiewali w Łódzkim Domu Kultury

Emocje, romantyzm, namiętność oraz nutka pikanterii - tak można opisać walentynkowy koncert "Nie kochać w taką noc to grzech", który odbył się 18 lutego br. w Łódzkim Domu Kultury. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.
więcej
26 MARCA 2019 - 26 MARCA 2019

Machalista przebojów

Czterech muzyków i dwóch narratorów. Zjawiskowy głos i interpretacje Piotra Machalicy. Teksty liryczne, humorystyczne i trochę wspomnień. W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru 26 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się koncert piosenek i ballad największych mistrzów minionego stulecia: Bułata Okudżawy, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego, Georges'a Brassensa, Edwarda Stachury, Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty...
więcej
13 LUTEGO 2019 - 5 MAJA 2019

Muzealne Spotkania z Fotografią

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Międzynarodowa edycja tego konkursu, organizowanego przez Muzeum w Koszalinie, cieszy się od wielu lat dużą popularnością. W tym roku łowickie muzeum po raz kolejny przeprowadzi etap pośredni. Termin zgłaszania prac upływa 6 maja 2019 r.
więcej
12 LUTEGO 2019 / 8 MARCA 2019 - 2 KWIETNIA 2019

Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych!

12 lutego o godzinie 13:00 rozpocznie się sprzedaż biletów na jubileuszową 25. edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, który w marcu i na początku kwietnia odbywać się będzie w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Na Festiwalu widzowie zobaczą m.in. spektakle z dwóch teatrów narodowych, spektakl z Deutsches Theater w Berlinie oraz dwie prapremiery Teatru Powszechnego w Łodzi.
więcej

Kolędowanie w Łódzkim Domu Kultury

30 stycznia sala kolumnowa Łódzkiego Domu Kultury została wypełniona po brzegi licznymi gośćmi i melomanami, którzy przybyli wysłuchać koncertu kolęd międzynarodowych. Wydarzenie to jest kolejną już imprezą zorganizowaną wspólnie przez Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od Zapomnienia" oraz Łódzki Dom Kultury.
więcej