24 STYCZNIA 2021

Edukacja architektoniczna dla najmłodszych

Wraz z początkiem nowego roku Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór do kolejnej edycji programu Archi-przygody. Do 24 stycznia zgłoszenia mogą nadsyłać przedszkola z całej Polski.
więcej
22 STYCZNIA 2021

Poprawa dostępu do kultury i sztuki - nabór wniosków

Ministerstwo Kultury i Sztuki i Dziedzictwa Narodowego (operator programu "KULTURA") ogłosiło nabór wniosków w ramach działania 2 "Poprawa dostępu do kultury i sztuki". Projekty można składać do dnia 22 stycznia 2021 roku godz. 16.00.
więcej

Plastyczny zawrót głowy

Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych bez wychodzenia z domu! Zajęcia przygotowało Sieradzkie Centrum Kultury i Centrum Informacji Kulturalnej.
więcej
do 26 MARCA 2021

Idę w miasto – konkurs na reportaż

W ramach III edycji Festiwalu na Faktach – Kutno 2021 ogłoszono ogólnopolski konkurs na reportaż o tematyce miejskiej dla uczniów szkół średnich.
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej

Laureaci festiwalu kolęd z województwa łódzkiego

Z dumą prezentujemy Laureatów XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Będzin 2021 reprezentujących województwo łódzkie.
więcej
12 STYCZNIA 2020

Zima z Radiem

Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy 12 stycznia 2021 r. w godz. 9:00 – 12:00 weźmie udział w audycji „Zima z Radiem”, która dedykowana jest dzieciom z okazji ferii zimowych.
więcej
15 STYCZNIA 2020

Koncert symfoniczny

Filharmonia Łódzka 15 stycznia zaprasza na Koncert Symfoniczny! Bezpłatną transmisję online będzie można obejrzeć na kanale YouTube! 
więcej
15 STYCZNIA 2021 - 20 STYCZNIA 2021

„W warsztacie rzeźbiarskim u Eli Świderek” – wystawa online

Portret Kobiety oraz Pani Ewa Świderek zapraszają na wirtualną wystawę, na której zaprezentowane zostaną rzeźby łowickiej Twórczyni Ludowej. 
więcej
do 21 STYCZNIA 2021

Spacery z zagadkami

Wszystkim stęsknionym za spacerami po mieście z przewodnikiem, proponujemy coś pośredniego – przygotowane przez przewodników spacery z zagadkami. Trasę pokonujemy samodzielnie, we własnym tempie i w dowolnym momencie. 
więcej
31 MARCA 2021

Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii - akcja!

Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii" poprzez spisanie swoich przeżyć, doznać i refleksji związanych z życiem w czasach pandemii.
więcej

Lodowe Ferie online

Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie zaprasza na Lodowe Ferie online! W ramach zaplanowanych aktywności zaprezentowane zostaną filmowe poradniki z doświadczeniami i eksperymentami o tematyce zimowej do wykonania w domowym zaciszu. Nie zabraknie również zagadek, krzyżówek, malowanek oraz wykreślanek.
więcej