29 SIERPNIA 2020 - 29 SIERPNIA 2020

Międzynarodowa Noc Nietoperzy 2020

29 sierpnia w Bolimowskim Parku Krajobrazowym (w Muzeum w Nieborowie i Arkadii) odbędzie się Międzynarodowa Noc Nietoperzy. Jest to wydarzenie ogólnoeuropejskie, w którym rokrocznie bierze udział od kilkunastu do kilkudziesięciu krajów, w Polsce trzeci rok z rzędu głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Biodiversitatis.
więcej
24 LIPCA 2020 - 21 SIERPNIA 2020

Muzyka w naszym ogrodzie: cykl koncertów-spotkań z artystami

„Tak jak w ogrodzie panuje różnorodność, tak my w projekcie postaraliśmy się, aby pokazać, że muzyka klasyczna też ma różne oblicza. Zapraszając artystów do tego projektu chcieliśmy wykorzystać jak największą ilość barw instrumentów. Będzie kwintet dęty, kwartet smyczkowy, soliści, śpiewacy oraz orkiestra kameralna” – pisze Fundacja Forum Artis im. Marka Tracza, która realizuje ten projekt.
więcej
15 LIPCA 2020 - 21 SIERPNIA 2020

Konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
więcej

Letnie atrakcje w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Spacery śladami rodziny Geyerów, warsztaty ruchowe, spotkania twórcze czy kino pod chmurką – takie formy letniego wypoczynku oferuje Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Każdy, niezależnie od wieku i upodobań, znajdzie tu coś dla siebie.
więcej
do 16 SIERPNIA 2020

„Rockowanie. Gramy Maanam” – BEZPŁATNE warsztaty w 4 miejscowościach

Rusza kolejna edycja projektu „Rockowanie. Gramy Maanam”. Warsztaty lokalne – dwudniowe – odbędą się w 4 miejscowościach w woj. łódzkim (Radomsko, Wieluń, Rawa Mazowiecka, Piotrków Trybunalski).
więcej
29 SIERPNIA 2020

Leszek Kułakowski & Joanna Knitter – koncert w Sieradzu

W ostatni wakacyjny weekend na Rynku w Sieradzu w premierowym programie „Love song” wystąpią Leszek Kułakowski & Joanna Knitter. W projekcie „Love song” usłyszymy wschodząca gwiazdę bluesowej  wokalistyki – Joannę Knitter, znakomitego perkusistę Tomasza Sowińskiego, kontrabasistę Piotra Kułakowskiego, przy fortepianie kompozytora Leszka Kułakowskiego. Zapraszamy aby spędzić piękny, niezapomniany czas, pulsujący rytmami i piękną muzyką koncert z piosenkami „Love Song”.
więcej

Środki na edukację kulturową przyznane!

II edycja Konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 została rozstrzygnięta! W konkursie ogłoszonym przez Łódzki Dom Kultury wzięło udział 65 uczestników, a dofinansowanie otrzymało 9 beneficjentów! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami!
więcej
16 LIPCA 2020 - 20 SIERPNIA 2020

Zamkowe wakacje w Łęczycy

Muzeum w Łęczycy zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na bezpłatne Zamkowe Wakacje z historią w tle. Gwarantujemy brak nudy!
więcej

W pracowni u Andrzeja Wojtczaka

Łódzki Dom Kultury zaprasza w kolejną wirtualną podróż po pracowniach twórców ludowych z województwa łódzkiego! Tym razem przyjrzymy się pracy Andrzeja Wojtczaka - jednego ze współtwórców tzw. „kutnowskiego ośrodka rzeźbiarskiego”.
więcej

Nie tylko Frasobliwy...

3 lipca w Muzeum Ziemi Rawskiej odbył się wernisaż wystawy „Nie tylko Frasobliwy… Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego” przygotowanej przez Łódzki Dom Kultury. Ekspozycja poświęcona jest wizerunkom Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej Polski środkowej. Wystawę można oglądać do 29 sierpnia.
więcej
do 18 WRZEŚNIA 2020

XXVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina

Wszystkich debiutujących pisarzy-poetów zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina. Organizatorami są Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Łodzi.
więcej
5 LIPCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

Muzyczne Lato w Ogrodzie

Jak co roku proponujemy mieszkańcom gminy atrakcyjną wakacyjną rozrywkę i zapraszamy wszystkich chętnych na ósmy sezon letnich koncertów, które organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa przy wsparciu finansowym Gminy Aleksandrów Łódzki oraz Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Łódzkim.
więcej