27 STYCZNIA 2019

Poranek teatralny - Gerda i Kaj

27 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpi Teatr Mer z Łodzi z przedstawieniem pt. "Gerda i Kaj" w ramach Poranku Teatralnego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30 Poranek Teatralny. Spektakl oparty na baśni Andersena „Królowa Śniegu” opowiada o niezwyciężonej sile miłości, wiary i poświęcenia.
więcej
23 STYCZNIA 2019

Podwieczorek z Katarzyną Żak + koncert

Miejski Dom Kultury w Radomsku kontynuuje cykl spotkań z gwiazdami pn. „Podwieczorek z …”. 23 stycznia o godz. 18.00 gościem dziennikarza Leszka Bonara będzie Katarzyna Żak – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz piosenkarka. Podczas spotkania z radomszczańską publicznością artystka przybliży życie prywatne i zawodowe oraz zaśpiewa swoje najpopularniejsze utwory.
więcej
21 STYCZNIA 2019

700 000 zł dla NGOsów w Łódzkiem!

9 grudnia Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił dwa otwarte konkursy ofert z obszaru kultury i ochrony dziedzictwa narodowego dla organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców naszego województwa. Łączna pula środków, która zostanie przeznaczona na dofinansowanie realizacji zadań w konkursach wyniesie 700 000 złotych. Nabór ofert trwa do 21 stycznia 2019 r., a o wsparcie mogą się ubiegać przedsięwzięcia rozpoczynające się od 1 maja przyszłego roku.
więcej

Łódzkie pełne kultury

19 grudnia Łódzki Dom Kultury podsumował drugą edycję projektu "Łódzkie pełne kultury" - przedsięwzięcia, które ma na celu umożliwienie osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji kulturalnej.
więcej

Konserwacja obrazów ze zbiorów Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu zrealizowało niezwykły projekt pod nazwą; "Historia Polski i regionu malarstwem opisana – konserwacja obrazów XVII – pocz. XX w.". W jego ramach przeprowadzono konserwację 17 obrazów polskich i zagranicznych artystów pochodzących zarówno z ekspozycji, jak i magazynów Muzeum w Łowiczu. Prace wykonała Małgorzata Zelek (Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Łęg Tarnowski).
więcej

Eliminacje XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W dniu 10 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbyły się eliminacje regionalne XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Będzin 2019, w których udział wzięło kilkudziesięciu artystów amatorów. Wystąpili soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne. Konkurencja była duża, a wykonawcy prezentowali interesujące aranżacje kolęd i pastorałek.
więcej

Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła

Coroczny Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła w Łódzkim Domu Kultury już za nami! Podczas kiermaszu zaproszeni twórcy – z terenu województwa łódzkiego, reprezentujący sztukę i rękodzieło ludowe – oferowali do sprzedaży niepowtarzalne prace: rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki i karty, kwiaty z bibuły, wyroby z wikliny i ceramiczne, świąteczne pierniki, ręcznie malowane bombki, tradycyjne drewniane zabawki i inne.
więcej

Łódzkie docenione

Łódzkie docenione na 4. Gali Europejskie Dni Dziedzictwa! Wśród wyróżnionych za szczególne zaangażowanie w promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa znaleźli się: Muzeum Regionalne w Brzezinach, MDK Opoczno, Muzeum Regionalne w Kutnie, Muzeum Miasta Pabianic i Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu! Gratulujemy!
więcej

Łowicki folklor muzyczny

„Łowicki folklor muzyczny” jest najobszerniejszą z dotychczas opublikowanych antologii obejmujących repertuar tego regionu. Jej autor – Marian Moskwa (1936–2012), wychowany wśród Łowiczan, zbudował w toku 50 lat pracy prawdziwy pomnik – księgę pieśni i melodii instrumentalnych. 5 i 6 grudnia można było dowiedzieć się więcej o publikacji na spotkaniach, które odbyły się w Łódzkim Domu Kultury i w Muzeum w Łowiczu.
więcej

Konferencja Muzealników w Pabianicach

„Demokratyzacja zasobów muzealnych… Zbiory online” to tytuł 13. edycji Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego, która odbyła się w dniach 29-30 listopada w Pabianicach.
więcej

Plebiscyt Przystanek 60+ rozstrzygnięty!

Poznaliśmy zwycięzców plebiscytu „Przystanek 60+” zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury, w celu uhonorowania instytucji oraz osób, które aktywnie działają na rzecz aktywizacji seniorów z województwa łódzkiego. Statuetki przyznano w trzech kategoriach.
więcej

Hip-hop porwał ”Ku wolności" w Głownie

26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie gościł duet Wyrwani z Niewoli z koncertem profilaktycznym dla młodzieży „Ku wolności”. Autorski program, bezkompromisowy przekaz i mocne teksty zaprezentowali min. wykonując utwory: Chodź z nami, Idę za Nim czy Nie mów mi .
więcej