Lokomotywa po wiedzę wyruszyła w kolejną podróż!

30 stycznia w Łódzkim Domu Kultury przedstawiciele 32 jednostek kultury podpisali porozumienia o współpracy w ramach projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion", który zakłada realizację warsztatów bazujących na idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. 
więcej
19 LUTEGO 2020 - 31 MARCA 2020

Nowa Fala Polskiego Dansingu

Na nietuzinkowe show koncertowe zapraszamy nie tylko tych pamiętających czasy dancingów, a wszystkich lubiących dobrą zabawę przy hitach lat '70'80'90.
więcej
12 LUTEGO 2020 - 1 MARCA 2020

Festiwal Sztuki Restauracyjnej Fine Dining Week 2020

Już 12 lutego rozpocznie się w Łodzi Festiwal Sztuki Restauracyjnej Fine Dining Week, na którym będzie można zapoznać się z degustacyjnym menu  najwybitniejszych Szefów Kuchni.
więcej

Kapela Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego

Kapela Romana Wojciechowskiego należy obecnie do najbardziej znanych kapel w województwie łódzkim. Tworzy ją trzech muzyków ludowych: Roman Wojciechowski – skrzypce, Radosław Biniek – harmonia trzyrzędowa i Bogdan Lipski – bęben ze stalką.
więcej
8 MARCA 2020

Joanna Szczepkowska kontra instrument klawiszowy

Łódzki Dom Kultury zaprasza na: Wieczór kabaretowy, czyli Joanna Szczepkowska kontra instrument klawiszowy.
więcej

Projekt "MUZEUM TO JA!" w publikacji NCK

O tym, że nasze wspomnienia są częścią większej układanki wiedzą już doskonale mieszkańcy Zduńskiej Woli, którzy wzięli udział w niezwykłym projekcie "Muzeum to ja!" zrealizowanym przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Wędrówki po osiedlach, ulicach i podwórkach kamienic, spacery z archiwalnymi fotografiami i planami miasta, a także tekturowe pudełko, które stało się "Archiwum Pamięci" to tylko niektóre z projektowych działań!
więcej

Nowe zbiory w Regionaliach Ziemi Łódzkiej!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zakończyła realizowany w 2019 roku projekt „Digitalizacja książek ze zbiorów Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz doposażenie pracowni digitalizacji WBP w Łodzi”. W ramach projektu zdigitalizowano oraz umieszczono w Bibliotece Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej 42 nowe obiekty!
więcej
18 KWIETNIA 2020

Wizerunki Chrystusa w sztuce ludowej

Rzeźby, obrazy i wycinanki ilustrujące najważniejsze wydarzenia z życia Chrystusa można oglądać na wystawie „Nie tylko Frasobliwy. Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego” prezentowanej w Muzeum Miasta Pabianic do 18 kwietnia br. Znajduje się na niej ponad 100 prac 49 artystów z regionu łódzkiego, które powstały w okresie od lat osiemdziesiątych XX wieku po ostatnie miesiące ubiegłego roku. 
więcej

Koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca Ciebłowianie

6 stycznia br. w Święto Trzech Króli Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” wraz z grupą dziecięcą wystąpił z koncertem kolęd w Kościele Św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim.
więcej

Koncert kolęd zespołu Smardzewianie

W niedzielę 12 stycznia br. w Sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach po mszy św. o godz. 10.30 odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołów „Smardzewianie” i „Mali Smardzewianie”. W ich wykonaniu usłyszeliśmy jedne z najpiękniejszych kolęd i pastorałek: Z narodzenia Pana, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Kaczka pstra, Bracia patrzcie jeno, My też pastuszkowie, Stoją choinki, Gore gwiazda Jezusowi.
więcej
31 MARCA 2020

Zgłoszenia do Nagrody Złoty Ekslibris

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza autorów, wydawców i czytelników do zgłaszania publikacji wydanych w 2019 r. do 28. edycji Nagrody Złoty Ekslibris, która przyznawana jest w czterech kategoriach: Najlepsza książka o Łodzi, Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi i Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca br.
więcej
15 MAJA 2020

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2020

Zbliża się jubileuszowa, dziesiąta edycja Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno-instrumentalne. Wszyscy chętni mają czas na przygotowanie interesującego programu muzycznego - impreza odbędzie się 15 maja br.
więcej