17 MAJA 2019 - 16 CZERWCA 2019

"L’enfant terrible" - Bartek Jarmoliński

17 maja o godz. 19.00 w galerii Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się wernisaż wystawy "L'enfant terrible" Bartka Jarmolińskiego. Prace artysty ukazywać będą niejednoznaczny obraz męskości, na którą złożyły się zarówno klisze kulturowe poprzez które tworzony był i jest obraz mężczyzny oraz wszelkie przywary i wady które niejednokrotnie stoją w opozycji do obrazu tzw. silnego mężczyzny.
więcej
27 MAJA 2019

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

W ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach zorganizowane zostanie spotkanie z autorką powieści obyczajowych, Hanną Cygler. Wydarzenie odbędzie się 27 maja br. o godz. 18.00 w Galerii Ex Libris.
więcej

VII Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego +/- Kultura

W dniach 28-29 maja 2019 r. w Tomaszowie Mazowieckim i Spale odbędzie się VII edycja Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego +/- Kultura. Temat przewodni Forum to: Promocja kultury w Internecie - oczekiwania vs rzeczywistość. Jak skutecznie projektować i realizować strategie komunikacji instytucji kultury. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2019 r.
więcej
26 KWIETNIA 2019 - 31 MAJA 2019

Kalejdoskop. 45 lat grafiki użytkowej

Z okazji jubileuszu magazynu Kalejdoskop, wydawanego przez Łódzki Dom Kultury, odbędzie się niezwykła wystawa - „Kalejdoskop. 45 lat grafiki użytkowej”. Będzie ją można podziwiać w Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych: w Galerii Lektorium i bibliotece (wystawa towarzysząca Łódź Design Festival). Wystawa czynna jest do 31 maja 2019 r.
więcej
8 CZERWCA 2019 - 9 CZERWCA 2019

Ogólnopolski Festiwal Dziecko w Folklorze

Ludowe śpiewy, kolorowe hafty, wstążki, Klepoki i dziecięca radość – 8 i 9 czerwca w Baranowie Sandomierskim odbędzie się kolejna edycja Festiwalu „Dziecko w Folklorze”. Zgłoszenia można przesyłać do 24 maja br.
więcej
25 MAJA 2019

Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej

W tym roku czeka na nas już osiemnasta odsłona Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej. Tegoroczna edycja pn. „Od Kujawiaka do Oberka - autentyzm i inspiracje” odbędzie się 25 maja w Sieradzkim Parku Etnograficznym.
więcej
1 WRZEŚNIA 2019 - 30 WRZEŚNIA 2019

I TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Twórcy mogą zgłosić swój udział w I TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO! Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do osób wykonujących papierowe wycinanki tradycyjne oraz wycinanki inspirowane tradycją regionów etnograficznych i miejscowości z obszaru województwa łódzkiego, w szczególności regionów: łowickiego, rawskiego, opoczyńskiego, sieradzkiego, radomszczańskiego, wieluńskiego, okolic Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.Organizatorem Konkursu jest Muzeum w Łowiczu. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie 1-30 września br.
więcej
15 WRZEŚNIA 2019

5 minut dla oberka:

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Tańca ludowego im. Jacka Lewandowskiego "5 MINUT DLA OBERKA"! Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe! Zgłoszenia do 15 września!
więcej
8 KWIETNIA 2019 - 30 CZERWCA 2019

Opowieść o sojuszu Piłsudski – Petlura

Wystawa czasowa „Za Waszą i Naszą wolność. Sojusz Piłsudski – Petlura 1920” zagościła w murach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Ekspozycja ukazuje skomplikowane losy współpracy polityczno-wojskowej marszałka Józefa Piłsudskiego i atamana Symona Petlury w momencie budowania się państwa polskiego i kształtowania się granic niepodległej Polski.
więcej

Remont ŁDK na ostatniej prostej!

Powoli dobiega końca remont budynku Łódzkiego Domu Kultury. Łodzianie oraz odwiedzający instytucję mogą już podziwiać efekty prac. Prace rozpoczęte w 2018 roku obejmowały m.in. odnowienie elewacji, wymianę okien czy remont dachu. Nieustannie trwają prace nad wykończeniem i zazielenieniem najbliższego otoczenia ŁDK. To element tzw. Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, którego celem będzie promocja regionu poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Instytucja zyska między innymi patio, które posłuży jako miejsce wystawiennicze.
więcej
do 25 CZERWCA 2019

Zgłoś się na Folk Film Festiwal i wygraj!

Do 25 czerwca br. trwają zgłoszenia na konkurs Krótkich Filmów o Wsi KOKOFY, który odbywa się w ramach 6. Folk Film Festiwal w Sianowie. Konkurs polega na nagraniu jednominutowego filmu o wsi. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
więcej

I etap konkursu na aranżację w Pasażu ŁDK za nami!

Pierwszy etap Konkursu na aranżację wystawienniczą w Pasażu Łódzkiego Domu Kultury za nami. Organizator przedstawił listę zakwalifikowanych osób i podmiotów, które mają czas do 15 maja 2019 r. na zaprezentowanie swoich koncepcji. Realizacja zwycięskiego pomysłu już niedługo stanie się już częścią Nowego Centrum Łodzi.
więcej