Inauguracja II edycji Łódzkie pełne kultury

5 września 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja projektu pn. „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. 13 instytucji kultury podpisało porozumienia z Łódzkim Domem Kultury, a dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie wzięły udział w warsztatach RE:cykl prowadzonych przez Suavasa Lewego, artystę związanego z Filharmonią Łódzką.
więcej

Kuba Kotyński w Subiektywnym spisie aktorów teatralnych

W najnowszym "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" Jacek Sieradzki wyróżnił aktora Teatru Powszechnego w Łodzi Kubę Kotyńskiego za rolę w "Lovebooku" oraz "porządne komediowe granie". To jedyne wyróżnienie, które trafiło do łódzkich teatrów dramatycznych.
więcej

ŁDK odzyskuje dawny blask!

Coraz bliżej zakończenie generalnego remontu elewacji Łódzkiego Domu Kultury. Pomimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym mieszkańcy mogą podziwiać już pierwsze efekty prac remontowych. Na ukończeniu jest już północna strona obiektu, która zyskała zupełnie nowy wygląd!
więcej

Zostań opiekunką medyczną

„Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego skierowany do kobiet bezrobotnych z Łodzi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
więcej

Jubileusz 15-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ciebłowianie

18 sierpnia w Ciebłowicach Dużych podczas dorocznego Święta Ciebłowic odbył się jubileusz 15-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”. Głównym i najważniejszym punktem uroczystości był koncert, który poprowadzili: kierownik zespołu Katarzyna Małek i Filip Pęczek, przedstawiając historię zespołu oraz jego liczne osiągnięcia.
więcej

Robotyka dla najmłodszych

21 i 23 sierpnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się ostatnie dwa wakacyjne warsztaty dla dzieci. Tym razem z robotyki! Podczas zajęć uczestnicy pracowali z zestawami klocków Lego EV3, przy stanowiskach wyposażonych w komputery.
więcej

Kolejny wspólny projekt ŁDK i MDK w Radomsku

„Z poradnika młodego zielarza” to kolejny projekt Miejskiego Domu Kultury w Radomsku realizowany wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, który dofinansuje przedsięwzięcie. We wtorek 14 sierpnia, została podpisana umowa w tej sprawie. Główny cel projektu to zachęcenie dzieci do poznawania najbliższej okolicy oraz jej walorów przyrodniczych.
więcej

Sami Swoi na Jarmarku Folkloru w Węgorzewie

Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi” z Twardej w ramach promocji Gminy Tomaszów Mazowiecki w dniach 4-5 sierpnia uczestniczył w 41 Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie organizowanym przez Muzeum Kultury Ludowej. Wydarzenie zgromadziło twórców, rzemieślników, rękodzielników, śpiewaków i muzykantów z Polski i zagranic.
więcej

Półkolonie dla seniorów

Plenerem malarsko-fotograficznym w pasażu Rubinsteina, Łódzki Dom Kultury zainaugurował w dniu 13 sierpnia cykl „półkolonii” dla seniorów, które w sezonie letnio-jesiennym odbywać się będą na terenie województwa łódzkiego. W wydarzeniu wzięli udział blisko 30 seniorów z Aleksandrowa Łódzkiego, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego, Konstantynowa Łódzkiego, Zduńskiej Woli, Łodzi oraz Tomaszowa Mazowieckiego.
więcej

Kolorowa Lokomotywa ŁDK na półmetku

Ekologia, kreatywność, działania artystyczne, odpoczynek oraz wspaniała wakacyjna atmosfera to główne założenia szóstej edycji Kolorowej Lokomotywy Łódzkiego Domu Kultury. Przedsięwzięcie cieszy się corocznie ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci z województwa łódzkiego. Podczas niedawnej wizyty uczestników z Radomska w Sulejowskim Parku Krajobrazowym ŁDK hucznie świętował półmetek projektu.
więcej

Wakacje z książką dla dzieci

Dział Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi przygotował wakacyjną ofertę specjalną dla najmłodszych. W jej ramach grupy zorganizowane mają możliwość uczestniczyć w trzech różnych spotkaniach, podczas których poznają różne nietypowe formy i rodzaje książek oraz zagłębią temat dinozaurów i dzikich zwierząt.
więcej

O dźwięku i wulkanach w bibliotece

2 sierpnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy dla chętnych w wieku 6-13 lat odbyły się kolejne dwa zajęcia oparte na różnego rodzaju eksperymentach i doświadczeniach. Tym razem dzieci uczestniczyły w warsztatach „Świat dźwięku” i „Wulkany”.
więcej