Archipodróże po Notre Dame de Paris murze

Najmłodszych zachęcamy do wysłuchania pierwszego w Polsce słuchowiska architektonicznego pn. „Archipodróże po Notre Dame de Paris murze”. Bohaterami opowiadania jest rodzeństwo - Nela i Felek, które dzięki znalezionemu „ołówkowi do świata” przenosi w dowolne miejsce na świecie, aby przeżywać architektoniczne przygody.
więcej

33. ŁóPTA za nami!

Zakończył 33. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich "ŁóPTA"! W tym roku przegląd odbył się w dniach 10-11 października w zupełnie innej, wirtualnej odsłonie. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, a także do obejrzenia nagrań ze spektakli i lektury festiwalowego ŁóPTAKa, gdzie znajdziecie recenzje teatralnych prezentacji!
więcej
24 PAŹDZIERNIKA 2020 - 15 MAJA 2021

Mini Uniwersytet Dziecięcy ŁDK

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na wyjątkowe, cykliczne spotkania w naszym MINI UNIWERSYTECIE DZIECIĘCYM ŁÓDZKIEGO DOMU KULTURY. Pierwsze zajęcia już 24 października!
więcej

Łowickie muzeum wirtualnie

Od niedawna Muzeum w Łowiczu możemy zwiedzić także wirtualnie! Skany 3D wystaw oraz filmy przewodnickie o ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR, także w wersji anglojęzycznej) udostępnione na portalu pozwalają na samodzielne poznawanie historii i bogactwa zbiorów muzealnych!
więcej

Symcha Keller w Brzezinach

30 września, na scenie zrewitalizowanego Muzeum Regionalnego w Brzezinach, w ramach projektu "Różne światy..." i tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa wystąpił Symcha Keller, od lat związany z ruchem chasydzkim.
więcej

Wywiad z prof. Sławomirem Małachowskim

W ramach cyklu „Bądź wrażliwy na muzykę” zachęcamy do obejrzenia wywiadu z profesorem Sławomirem Małachowskim i poznania sylwetki  tego niezwykłego muzyka i wykładowcy akademickiego.
więcej

Wzornik wycinanek łowickich już wkrótce!

Już wkrótce Muzeum w Łowiczu wyda bardzo ciekawą publikację: Wzornik wycinanek łowickich. Promocja planowana jest na koniec 2020 roku. Dzięki publikacji będzie można poznać historię łowickiej wycinanki, a co najważniejsze samemu stworzyć krok po kroku dzieło ludowej sztuki.
więcej

Święto plonów w Uniejowie

Blisko 150 wystawców i ponad 80 stoisk Kół Gospodyń Wiejskich pojawiło się 20 września na Dożynkach Wojewódzkich w Uniejowie. Święto plonów rozpoczęło się od mszy św. u stóp uniejowskiego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, sprawowanej przez ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. Wiesława Alojzego Meringa. Następnie, barwny korowód dożynkowy przemieścił się na tereny przy termach.
więcej

Lekcje gry na perkusji w bełchatowskim Gwarku

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oddział Gwarek zaprasza dzieci od 10 roku życia, młodzież oraz dorosłych na indywidualne lekcje nauki gry na perkusji. Zajęcia poprowadzi Pan Dariusz Biniek. Terminy zajęć to godzina tygodniowo do uzgodnienia z instruktorem. Wtorki w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz środy w godzinach od 17:00 do 20:00. Zapisy w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Telefon: 44 635 00 48. Warsztaty są odpłatne. Koszt to 100 zł za miesiąc. Ilość miejsc ograniczona.
więcej

Zasłużeni dla kultury ludowej

W piątek 18 września 2020 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 45. gala rozdania Nagród im. Oskara Kolberga. Nagrody, z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, otrzymali m.in. artyści ludowi z województwa łódzkiego: Zespół Śpiewaczy z Mroczek Małych, Helena Miazek – wycinankarka z Chąśna oraz Józef Tomczyk – skrzypek z Mroczek Małych.
więcej

Prawdziwy Folk Attack!

Szósty już Festiwal Opoczno Folk Attack odbył się w sobotni wieczór na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Opocznie. Tegorocznej edycji patronował wyjątkowy instrument muzyczny – harmonia. Na jednej scenie wystąpiły trzy wyjątkowe zespoły, które porwały publiczność do wspólnej zabawy.
więcej

Łódzkie znowu z Basztą! Sukces w Kazimierzu!

Sukces artystów ludowych z województwa łódzkiego na  54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych! Wszyscy nominowani przez Łódzki Dom Kultury przedstawiciele zostali laureatami festiwalu, który odbył się w dniach 28-29 sierpnia w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą!
więcej