W Kazimierzu z deszczem i... nagrodami

Jak co roku, w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wzięli udział reprezentanci regionów województwa łódzkiego. Większość z nich znalazła się w gronie laureatów! W kategorii kapel Basztę (najwyższą nagrodę Festiwalu) otrzymała Kapela Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego! A to nie koniec sukcesów!
więcej

Kolorowa Lokomotywa 2018

Po raz kolejny w region wyrusza „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2018 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. To już 6. edycja projektu, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.
więcej
25 WRZEŚNIA 2018

5 minut dla oberka: zgłoszenia do 25 września

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Tańca ludowego "5 MINUT DLA OBERKA"! Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Na prośbę uczestników Łódzki Dom Kultury przedłużył termin nadsyłania zgłoszeń do 25 września br. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe.
więcej

Fotografia i Literatura 60 +

W Łódzkim Domu Kultury 15 czerwca odbył się finał „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 + – fotografia i literatura". Przyznano 12 nagród głównych i 9 wyróżnień! Gwiazdą wydarzenia był Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor, który wystąpił wraz z synem Kacprem. Uczestnicy świetnie bawili się przy przebojach z czasów swojej młodości: „Nie liczę godzin i lat” czy „Pocieszanka" (popularna „Pogoda dla bogaczy”).
więcej
14 CZERWCA 2018

40. urodziny Muzeum Miasta Zgierza

14 czerwca Muzeum Miasta Zgierza świętowało jubileusz 40-lecia swojego istnienia! Jubileuszowe spotkanie było okazją do poznania historii Muzeum zaprezentowanej w krótkim filmie, w którym Dyrektor i Pracownicy MMZ opowiedzieli o powstaniu i codziennym funkcjonowaniu Muzeum. W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy Zgierza, przyjaciele Muzeum i przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta.
więcej
22 PAŹDZIERNIKA 2018 - 11 MARCA 2019

Filharmonia Futura z wizytą w Łódzkiem

Pierwsza w Polsce multimedialna filharmonia jesienią zawita do Piotrkowa, Bełchatowa i Łodzi! W programie: najbardziej rozpoznawalne operetkowe i musicalowe szlagiery w nowoczesnych aranżacjach i multimedialnej oprawie, pełen humory spektakl dla dzieci i widowisko z muzyką takich zespołów jak: Metallica, AC/DC, Nirvana, Nightwish, Aerosmith, Guns’N Roses i in. w symfonicznych opracowaniach.
więcej

Galeria Wszystkich Świętych

Blisko 50 rzeźb twórców z naszego regionu zaprezentowano podczas wystawy "Galeria Wszystkich Świętych" w ramach Art Naif Festiwal w Galeria Szyb Wilson w Katowicach. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowego wernisażu!
więcej
20 CZERWCA 2018

Muzyka końca światów

Kolejne spotkanie w ramach on/off kultura , które odbyło się 20 czerwca w Łódzkim Domu Kultury, poświęcone było muzyce żydowskiej przechowanej w pamięci przedwojennego pokolenia wiejskich muzykantów, śpiewaków, świadków i sąsiadów. Była to opowieść o wielokulturowym pejzażu dawnej Polski, o przenikaniu się polskich i żydowskich tradycji muzycznych, o pamięci ale przede wszystkim o pięknie, życiu i szalonej energii, którą ta muzyka w sobie niesie. Podczas spotkania zagrała Kapela Niwińskich.
więcej

Od Kujawiaka do Oberka

W Parku Etnograficznym w Sieradzu, 27 maja 2018 r., odbyła się siedemnasta edycja Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka – autentyzm i inspiracje” organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Sieradzu i Łódzki Dom Kultury. Przegląd miał charakter konkursu odbywającego się w kilku kategoriach: kapel autentycznych, instrumentalistów-solistów ludowych, kapel opracowanych, zespołów inspirowanych folklorem, autentycznych par i zespołów tanecznych.
więcej

Świerszczykowe wierszyki po raz 47!

26 V w Łódzkim Domu Kultury wręczono nagrody uczestnikom konkursu recytatorskiego "47. Świerszczykowe wierszyki" – Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką. W samych eliminacjach do konkursu wzięły udział tysiące dzieci z województwa łódzkiego, natomiast w finale zaprezentowało się 130 małych recytatorów w wieku 7-10 lat.
więcej

ŁDK z Drzewem Pokoleń

Łódzki Dom Kultury zwyciężył ex aequo z Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera w Łodzi w Konkursie Drzewo Pokoleń w kategorii Samorząd. Internauci docenili Przystanek 60+ – inicjatywę, która od dwóch lat aktywizuje i inspiruje do działania twórczego seniorów z całego województwa.
więcej

Spotkanie autorskie z Romkiem Pawlakiem

24 maja br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizował spotkanie z Romkiem Pawlakiem. Autor „Dziewczyny z lustrem” opowiedział o drodze jaką przebył, aby ostatecznie zająć się pisaniem książek dla dzieci i młodzieży.
więcej