Pan Cogito odwiedza bibliotekę

Zbigniew Herbert – jeden z najwybitniejszych polskich poetów – stał się inspiracją do realizacji projektu „Pan Cogito odwiedza bibliotekę”. Wieczór poetycki, koncert poezji śpiewanej, konkursy, spotkania z ekspertami, czytanie poezji Z. Herberta w łódzkich DPS-ach, wystawy…To wszystko przed nami jesienią w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi.
więcej

Muzyczny Przystanek 60+ rozstrzygnięty

Chór Nauczycielski z Łodzi oraz Małgorzata Seide zostali zwycięzcami muzycznego XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii muzyka, zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury. Wydarzenie jest kolejnym etapem zainaugurowanego w 2016 roku projektu, mającego na celu prezentowanie dorobku artystycznego seniorów z województwa łódzkiego oraz ich integrację.
więcej

Sukces śpiewaków i muzyków ludowych z Łódzkiego!

W dniach 7–8 września w Szczecinie zakończył IV Turniej Muzyków Prawdziwych, w którym udział wzięło 230 uczestników z całej Polski: śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze, tancerze i gawędziarze. Wielu spośród laureatów to śpiewacy i muzycy ludowi z województwa łódzkiego!
więcej

39 projektów w Łodzi i regionie

Jesień w kulturze zapowiada się pracowicie! Łódzki Dom Kultury do końca roku zrealizuje 39 projektów w Łodzi i regionie. Podczas kolejnej konferencji prasowej przedstawiono owe przedsięwzięcia, skierowane do wszystkich grup wiekowych. W sumie są one współorganizowane przez ok. 60 podmiotów z regionu łódzkiego.
więcej

Czar Jesieni 2018

W sobotę, 8 września 2018 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się XI edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni” pod hasłem „Radosna Niepodległa”. Tegoroczne Spotkania były też okazją do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa. Do udziału zgłosiło się 26 zespołów wokalnych, śpiewaczych, instrumentalno - wokalnych, kapel ludowych i kabaretów m.in.: z Radomska, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, Krośniewic, Łowicza, Brzezin, Rzgowa, Brójec, Zduńskiej Woli, Łodzi, Koluszek, Łasku, Plichtowa, Bedlna oraz Głowna.
więcej

Mixer regionalny 2018

W weekend 8-9 września w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyła się kolejna edycja Mixera regionalnego czyli największej imprezy promującej województwo łódzkie. Łódzki Dom Kultury, partner wydarzenia, jak co roku przygotował dla odwiedzających liczne atrakcje, warsztaty oraz koncerty. Tegoroczna Strefa ŁDK zlokalizowana została przy ul. Roosevelta.
więcej

Inauguracja II edycji Łódzkie pełne kultury

5 września 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja projektu pn. „Łódzkie pełne kultury – II edycja”. 13 instytucji kultury podpisało porozumienia z Łódzkim Domem Kultury, a dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w Tuszynie wzięły udział w warsztatach RE:cykl prowadzonych przez Suavasa Lewego, artystę związanego z Filharmonią Łódzką.
więcej

Kuba Kotyński w Subiektywnym spisie aktorów teatralnych

W najnowszym "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" Jacek Sieradzki wyróżnił aktora Teatru Powszechnego w Łodzi Kubę Kotyńskiego za rolę w "Lovebooku" oraz "porządne komediowe granie". To jedyne wyróżnienie, które trafiło do łódzkich teatrów dramatycznych.
więcej

ŁDK odzyskuje dawny blask!

Coraz bliżej zakończenie generalnego remontu elewacji Łódzkiego Domu Kultury. Pomimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym mieszkańcy mogą podziwiać już pierwsze efekty prac remontowych. Na ukończeniu jest już północna strona obiektu, która zyskała zupełnie nowy wygląd!
więcej

Zostań opiekunką medyczną

„Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego skierowany do kobiet bezrobotnych z Łodzi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
więcej

Jubileusz 15-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ciebłowianie

18 sierpnia w Ciebłowicach Dużych podczas dorocznego Święta Ciebłowic odbył się jubileusz 15-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”. Głównym i najważniejszym punktem uroczystości był koncert, który poprowadzili: kierownik zespołu Katarzyna Małek i Filip Pęczek, przedstawiając historię zespołu oraz jego liczne osiągnięcia.
więcej

Robotyka dla najmłodszych

21 i 23 sierpnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się ostatnie dwa wakacyjne warsztaty dla dzieci. Tym razem z robotyki! Podczas zajęć uczestnicy pracowali z zestawami klocków Lego EV3, przy stanowiskach wyposażonych w komputery.
więcej