Łódzkie Spotkania Teatralne w Piotrkowie

Wizytą w Piotrkowie Trybunalskim 41. Łódzkie Spotkania Teatralne Łódzkiego Domu Kultury zakończyły swoją podróż po scenach województwa łódzkiego. Przed widzami ostatni spektakl w stolicy województwa, a będzie nim. „Starość jest. Piękna” w wykonaniu Aktorów Czytania Performatywnego i Teatru Wewnętrzna Emigracja. W piotrkowskim Centrum Idei „Ku Demokracji” publiczność obejrzała dwa spektakle „Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania oraz „Kolejne dni z życia z…”Grupy Teatralnej „Po godzinach” z Gdańska.
więcej

XVII Taneczne Wiktorie Głowno 2018 już za nami

Trzy czeki po 500 euro, statuetki i liczne medale rozdano na zakończenie XVII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2018”. które odbyły się 17 i 18 listopada br. Konkurs przyciągnął do Głowna zespoły taneczne i tancerzy solistów z całej Polski m.in. Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Kutna, Łodzi i Tarnowskich Gór.
więcej

Laureaci Cantio Lodziensis 2018

Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis, który odbył się w miniony weekend 17-18 listopada w Łódzkim Domu Kultury, przyciągnął do Łodzi pasjonatów muzyki chóralnej. Do ŁDK-u przyjechały chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Poznania, Tych, Sosnowca, Gdyni, Wrocławia, Lublina, a nasz region reprezentowały chóry młodzieżowe, akademickie oraz stowarzyszenia śpiewacze z Łodzi, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Skierniewic.
więcej

41. Łódzkie Spotkania Teatralne w Opocznie

W dniach 27-28 października 41. Łódzkie Spotkania Teatralne odwiedziły Miejski Dom Kultury w Opocznie. W ramach festiwalu można było obejrzeć 2 spektakle: "Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania, który powstał specjalnie na zamówienie ŁST w 2016 roku oraz spektakl "Pchła Szachrajka" Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych "DRATWA" - laureata 31. ŁóPTA
więcej

Jerzy Zelnik i Sebastian Ryś wystąpili w Głownie

Młodzież z głowieńskich szkół oraz dorośli mieszkańcy miasta w dniu 29 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie byli świadkami wyjątkowej lekcji historii zawartej w spektaklu pt. "Blizny pamięci", którego reżyserem, autorem scenariusza oraz jednym z aktorów jest Jerzy Zelnik. Spektakl na deskach MOK odbył się w ramach cyklu obchodów 100-lecia niepodległości Polski.
więcej

25-lecie Ludowego Zespołu "Niesięcin"

27 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim 25-lecie swojego istnienia świętował Ludowy Zespół "Niesięcin". Zespół prowadzi aktywną działalność na terenie Konstantynowa Łódzkiego i województwa łódzkiego. Z okazji jubileuszu został wydany album z historią i twórczością zespołu.
więcej

O Wincentym Witosie w MOK Głowno

Kolejne wydarzenie z okazji upamiętnienia 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. Wystawiony w dniu 25 października spektakl „Sprawa Polski jest najważniejsza. Rzecz o Wincentym Witosie” dofinansowany został ze środków MKiDN z Programu Wieloletniego ”Niepodległa”.
więcej

5 minut dla oberka - wyniki

Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego „5 minut dla oberka”! 23 października w Łódzkim Domu Kultury jury wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach: par autentycznych, zespołów tańca ludowego - stylizowanego i choreografów!
więcej

Podsumowanie Plenerów 60+

W Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału podsumowano ostatnie trzy miesiące projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tylko w plenerach artystycznych oraz forach wzięło udział przeszło 1000 seniorów z województwa łódzkiego. Od początku realizacji projekt przyciągnął kilka tysięcy dojrzałych artystów.
więcej

Zwycięzca Art Mural Challenge

Jak skutecznie zaangażować artystyczną społeczność? Jak ich zachęcić do kreowania nowego charakteru i przestrzeni miasta? Na te pytania doskonale znają odpowiedź organizatorzy i pomysłodawcy Art Mural Challenge. Przez ponad dwa miesiące trwała akcja konkursowa, która przyciągnęła wielu zwolenników street art’u. Artyści nadesłali ponad 100 kreatywnych prac, na które oddano łącznie 12 tysięcy głosów. A wszystko to w ramach zaaranżowania przestrzeni w okolicy Nowego Centrum Łodzi.
więcej

6. Finał Kolorowej Lokomotywy

Wielkim finałem zorganizowanym w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się 6 edycja projektu Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2018, skierowanego do dzieci z województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 główne konkursy - fotograficzny, plastyczny i gobelin. Przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.
więcej

Tryptyk Łódzki

W związku z 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Urząd Papieski Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Trzcina" oraz  Fundacja LOGTV Films Polska przygotowały "Tryptyk Łódzki". Wydarzenie odbyło się 14 października w Łódzkim Domu Kultury.
więcej