Robotyka dla najmłodszych

21 i 23 sierpnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się ostatnie dwa wakacyjne warsztaty dla dzieci. Tym razem z robotyki! Podczas zajęć uczestnicy pracowali z zestawami klocków Lego EV3, przy stanowiskach wyposażonych w komputery.
więcej

Kolejny wspólny projekt ŁDK i MDK w Radomsku

„Z poradnika młodego zielarza” to kolejny projekt Miejskiego Domu Kultury w Radomsku realizowany wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, który dofinansuje przedsięwzięcie. We wtorek 14 sierpnia, została podpisana umowa w tej sprawie. Główny cel projektu to zachęcenie dzieci do poznawania najbliższej okolicy oraz jej walorów przyrodniczych.
więcej

Sami Swoi na Jarmarku Folkloru w Węgorzewie

Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi” z Twardej w ramach promocji Gminy Tomaszów Mazowiecki w dniach 4-5 sierpnia uczestniczył w 41 Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie organizowanym przez Muzeum Kultury Ludowej. Wydarzenie zgromadziło twórców, rzemieślników, rękodzielników, śpiewaków i muzykantów z Polski i zagranic.
więcej

Półkolonie dla seniorów

Plenerem malarsko-fotograficznym w pasażu Rubinsteina, Łódzki Dom Kultury zainaugurował w dniu 13 sierpnia cykl „półkolonii” dla seniorów, które w sezonie letnio-jesiennym odbywać się będą na terenie województwa łódzkiego. W wydarzeniu wzięli udział blisko 30 seniorów z Aleksandrowa Łódzkiego, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego, Konstantynowa Łódzkiego, Zduńskiej Woli, Łodzi oraz Tomaszowa Mazowieckiego.
więcej

Kolorowa Lokomotywa ŁDK na półmetku

Ekologia, kreatywność, działania artystyczne, odpoczynek oraz wspaniała wakacyjna atmosfera to główne założenia szóstej edycji Kolorowej Lokomotywy Łódzkiego Domu Kultury. Przedsięwzięcie cieszy się corocznie ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci z województwa łódzkiego. Podczas niedawnej wizyty uczestników z Radomska w Sulejowskim Parku Krajobrazowym ŁDK hucznie świętował półmetek projektu.
więcej

Wakacje z książką dla dzieci

Dział Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi przygotował wakacyjną ofertę specjalną dla najmłodszych. W jej ramach grupy zorganizowane mają możliwość uczestniczyć w trzech różnych spotkaniach, podczas których poznają różne nietypowe formy i rodzaje książek oraz zagłębią temat dinozaurów i dzikich zwierząt.
więcej

O dźwięku i wulkanach w bibliotece

2 sierpnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy dla chętnych w wieku 6-13 lat odbyły się kolejne dwa zajęcia oparte na różnego rodzaju eksperymentach i doświadczeniach. Tym razem dzieci uczestniczyły w warsztatach „Świat dźwięku” i „Wulkany”.
więcej

Lato w Zagrodzie Tatarskiej trwa!

W ramach oferty kulturalnej „LATO W MUZEUM I ZAGRODZIE TATARSKIEJ” 22 lipca odbyła się kolejna niedziela wakacyjna w Zagrodzie Tatarskiej. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w rodzinnym rajdzie rowerowym, po którym czekał na nich odpoczynek przy dźwiękach muzyki oraz możliwość zobaczenia zabytkowych samochodów. Następna niedziela w zagrodzie już 5 sierpnia.
więcej

Ocalić od zapomnienia w ŁDK-u

Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od zapomnienia” w dniu 24 lipca 2018 roku podpisało z Łódzkim Domem Kultury porozumienie o współpracy w zakresie popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej. Pierwsze wspólne przedsięwzięcie w ramach współpracy - koncert - planowane jest na październik. Szczegóły już wkrótce.
więcej

100 000 zł na kulturę w regionie!

Znamy wyniki konkursu na współorganizację projektów kulturalnych z województwa łódzkiego w 2018 r.! Wsparcie finansowe na łączną kwotę 100 000 zł otrzyma aż 29 instytucji z naszego regionu!
więcej

Lato w Zagrodzie Tatarskiej

W ramach oferty kulturalnej „Lato w Muzeum i Zagrodzie Tatarskiej” Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku 8 lipca br. rozpoczęło pierwszą niedzielę wakacyjną w Zagrodzie Tatarskiej pod hasłem „Patriotyzm jest w Nas”. Podczas spotkania wykonano liczne pieśni patriotyczne, była również możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych.
więcej

Koncert Pieśni Maryjnych

13 maja w święto Matki Bożej Fatimskiej w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach w Gminie Tomaszów Mazowiecki odbył się Koncert Pieśni Maryjnych. Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać przepięknych pieśni religijnych w wykonaniu zespołów: "Ciebłowianie" z Ciebłowic Dużych, "Sami Swoi" z Twardej, "Smardzewianie" ze Smardzewic, „Kalina” z Wąwału oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Unewla.
więcej