Konferencja Muzealników w Pabianicach

„Demokratyzacja zasobów muzealnych… Zbiory online” to tytuł 13. edycji Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego, która odbyła się w dniach 29-30 listopada w Pabianicach.
więcej

Plebiscyt Przystanek 60+ rozstrzygnięty!

Poznaliśmy zwycięzców plebiscytu „Przystanek 60+” zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury, w celu uhonorowania instytucji oraz osób, które aktywnie działają na rzecz aktywizacji seniorów z województwa łódzkiego. Statuetki przyznano w trzech kategoriach.
więcej

Hip-hop porwał ”Ku wolności" w Głownie

26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie gościł duet Wyrwani z Niewoli z koncertem profilaktycznym dla młodzieży „Ku wolności”. Autorski program, bezkompromisowy przekaz i mocne teksty zaprezentowali min. wykonując utwory: Chodź z nami, Idę za Nim czy Nie mów mi .
więcej

Piosenka i taniec na andrzejkach w Głownie

W niedzielę 25 listopada za sprawą zbliżających się andrzejek piosenka i taniec gościły na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Program piosenek przeplatał się z pokazem tańca towarzyskiego. Publiczność usłyszała przeboje polskie i zagraniczne traktujące o miłości i relacjach damsko-męskich w wykonaniu łódzkiej wokalistki Emilii Kudry, której akompaniował muzyk Marcin Werner.
więcej

Łódzkie Spotkania Teatralne w Piotrkowie

Wizytą w Piotrkowie Trybunalskim 41. Łódzkie Spotkania Teatralne Łódzkiego Domu Kultury zakończyły swoją podróż po scenach województwa łódzkiego. Przed widzami ostatni spektakl w stolicy województwa, a będzie nim. „Starość jest. Piękna” w wykonaniu Aktorów Czytania Performatywnego i Teatru Wewnętrzna Emigracja. W piotrkowskim Centrum Idei „Ku Demokracji” publiczność obejrzała dwa spektakle „Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania oraz „Kolejne dni z życia z…”Grupy Teatralnej „Po godzinach” z Gdańska.
więcej

XVII Taneczne Wiktorie Głowno 2018 już za nami

Trzy czeki po 500 euro, statuetki i liczne medale rozdano na zakończenie XVII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2018”. które odbyły się 17 i 18 listopada br. Konkurs przyciągnął do Głowna zespoły taneczne i tancerzy solistów z całej Polski m.in. Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Kutna, Łodzi i Tarnowskich Gór.
więcej

Laureaci Cantio Lodziensis 2018

Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis, który odbył się w miniony weekend 17-18 listopada w Łódzkim Domu Kultury, przyciągnął do Łodzi pasjonatów muzyki chóralnej. Do ŁDK-u przyjechały chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Poznania, Tych, Sosnowca, Gdyni, Wrocławia, Lublina, a nasz region reprezentowały chóry młodzieżowe, akademickie oraz stowarzyszenia śpiewacze z Łodzi, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Skierniewic.
więcej

41. Łódzkie Spotkania Teatralne w Opocznie

W dniach 27-28 października 41. Łódzkie Spotkania Teatralne odwiedziły Miejski Dom Kultury w Opocznie. W ramach festiwalu można było obejrzeć 2 spektakle: "Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania, który powstał specjalnie na zamówienie ŁST w 2016 roku oraz spektakl "Pchła Szachrajka" Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych "DRATWA" - laureata 31. ŁóPTA
więcej

Jerzy Zelnik i Sebastian Ryś wystąpili w Głownie

Młodzież z głowieńskich szkół oraz dorośli mieszkańcy miasta w dniu 29 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie byli świadkami wyjątkowej lekcji historii zawartej w spektaklu pt. "Blizny pamięci", którego reżyserem, autorem scenariusza oraz jednym z aktorów jest Jerzy Zelnik. Spektakl na deskach MOK odbył się w ramach cyklu obchodów 100-lecia niepodległości Polski.
więcej

25-lecie Ludowego Zespołu "Niesięcin"

27 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim 25-lecie swojego istnienia świętował Ludowy Zespół "Niesięcin". Zespół prowadzi aktywną działalność na terenie Konstantynowa Łódzkiego i województwa łódzkiego. Z okazji jubileuszu został wydany album z historią i twórczością zespołu.
więcej

O Wincentym Witosie w MOK Głowno

Kolejne wydarzenie z okazji upamiętnienia 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. Wystawiony w dniu 25 października spektakl „Sprawa Polski jest najważniejsza. Rzecz o Wincentym Witosie” dofinansowany został ze środków MKiDN z Programu Wieloletniego ”Niepodległa”.
więcej

5 minut dla oberka - wyniki

Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego „5 minut dla oberka”! 23 października w Łódzkim Domu Kultury jury wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach: par autentycznych, zespołów tańca ludowego - stylizowanego i choreografów!
więcej