Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Koncerty gwiazd, warsztaty dla dzieci, występy lokalnych artystów, strefy innowacji, pokoje zagadek, prezentacje projektów na stoiskach i konkursy wiedzy o funduszach czekały na mieszkańców województwa łódzkiego podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wielkie otwarcie odbyło się w piątek (10 maja) o godz.16.00 na Nowym Rynku w Łowiczu. W kolejnych dniach wydarzenie zawitało do Zduńskiej Woli i Tomaszowa.
więcej
18 KWIETNIA 2019 - 27 WRZEŚNIA 2019

5 minut dla oberka:

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Tańca ludowego im. Jacka Lewandowskiego "5 MINUT DLA OBERKA"! Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe! Termin nadsyłania zgłoszeń został wydłużony do 27 września!
więcej

Remont ŁDK na ostatniej prostej!

Powoli dobiega końca remont budynku Łódzkiego Domu Kultury. Łodzianie oraz odwiedzający instytucję mogą już podziwiać efekty prac. Prace rozpoczęte w 2018 roku obejmowały m.in. odnowienie elewacji, wymianę okien czy remont dachu. Nieustannie trwają prace nad wykończeniem i zazielenieniem najbliższego otoczenia ŁDK. To element tzw. Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, którego celem będzie promocja regionu poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Instytucja zyska między innymi patio, które posłuży jako miejsce wystawiennicze.
więcej

I etap konkursu na aranżację w Pasażu ŁDK za nami!

Pierwszy etap Konkursu na aranżację wystawienniczą w Pasażu Łódzkiego Domu Kultury za nami. Organizator przedstawił listę zakwalifikowanych osób i podmiotów, które mają czas do 15 maja 2019 r. na zaprezentowanie swoich koncepcji. Realizacja zwycięskiego pomysłu już niedługo stanie się już częścią Nowego Centrum Łodzi.
więcej

XIV Festiwal Piosenek Anny Jantar za nami

XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście" za nami. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wystąpiło 80 piosenkarek i piosenkarzy z całej Polski, dla których twórczość Anny Jantar stanowi wyzwanie i nieocenione źródło inspiracji.
więcej

Wyniki I etapu Festiwalu "Rockowanie"!

Trwa VI Festiwal Muzyczny "Rockowanie"! Z nadesłanych zgłoszeń festiwalowe jury wyłoniło zespoły, które przeszły do etapu przesłuchań eliminacyjnych w regionie! Zespoły zawalczą o 2500 złotych oraz sesję nagraniową wraz z promocją medialną. Finał festiwalu odbędzie się 12 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury.
więcej

Skrzypce Bogusza

Za nami kolejne spotkanie z cyklu On/Off Kultura. W programie poza dziką muzyką i potancówką znalazły się również opowieści o muzyce Kajoków, wiejskich mistrzach, czarach i magii muzykanckiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
więcej

La Moustache zaśpiewali w Łódzkim Domu Kultury

Emocje, romantyzm, namiętność oraz nutka pikanterii - tak można opisać walentynkowy koncert "Nie kochać w taką noc to grzech", który odbył się 18 lutego br. w Łódzkim Domu Kultury. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.
więcej

Kolędowanie w Łódzkim Domu Kultury

30 stycznia sala kolumnowa Łódzkiego Domu Kultury została wypełniona po brzegi licznymi gośćmi i melomanami, którzy przybyli wysłuchać koncertu kolęd międzynarodowych. Wydarzenie to jest kolejną już imprezą zorganizowaną wspólnie przez Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od Zapomnienia" oraz Łódzki Dom Kultury.
więcej

Kolędy i pastorałki w Łódzkim Domu Kultury

25 stycznia w Łódzkim Domu Kultury zakończył się XV Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii kolędy i pastorałki. To cieszący się największą popularnością przegląd skierowany do seniorów z województwa łódzkiego.
więcej

Łódzki Dom Kultury zmienia się dla regionu

Remont Łódzkiego Domu Kultury trwa mimo ujemnych temperatur i opadów śniegu. Zakończenie prac, których efektem będzie powstanie Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku, a już teraz można podziwiać odświeżoną elewację budynku przy ulicy Traugutta 18.
więcej

Koncert Noworoczny w Ciebłowicach Dużych

Tradycją stało się, że Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” rok rocznie w święto Trzech Króli zaprasza mieszkańców Ciebłowic Dużych i okolic oraz gości na koncert noworoczny. Tegoroczne wydarzenie poprowadziła pani Katarzyna Małek. Na scenie wystąpili tego dnia również "Mali Ciebłowianie".
więcej