9 LISTOPADA 2019

Wojewódzkie Warsztaty Ludowej Plastyki Papierowej

Nieprzerwanie od 1983 roku, corocznie, w Łódzkim Domu Kultury odbywa się spotkanie twórczyń plastyki papierowej z wszystkimi zainteresowanymi tą zanikającą, ale jakże barwną dziedziną sztuki ludowej. Pod ich opieką 9 listopada będzie można wykonać kwiaty z bibuły, pająki i wycinanki. Artyści ludowi reprezentują najważniejsze regiony etnograficzne Polski środkowej: opoczyński, łowicki i sieradzki.
więcej

Podsumowanie zadania „Na łowicką nutę”

Niedziela 13 października 2019 r. była nie tylko ciepła i słoneczna, ale też bardzo rodzinna i roztańczona. W skansenie w Maurzycach odbyło się podsumowanie zadania „Na łowicką nutę – nowe zajęcia edukacyjne w Muzeum w Łowiczu”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z rodzicami wspólnie spędzając czas przy muzyce ludowej, na tańcach, zabawach i z pysznym jedzeniem.
więcej

Finał 7. Kolorowej Lokomotywy!

Nadszedł czas na podsumowanie 7. edycji projektu pn. Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2019 - projekt ekologiczno artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego.
więcej

Ogólnopolski Konkurs Tańca Ludowego rozstrzygnięty!

Blisko 20 par tanecznych z całej Polski i 4 zespoły folklorystyczne wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 minut dla oberka”, który odbył się 19 października w Łódzkim Domu Kultury.
więcej

ŁóPTA 2019 rozstrzygnięta!

Znamy już wyniki Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich - ŁóPTA 2019, który odbył się w dniach 11-13 października br. w Łódzkim Domu Kultury! Program ŁóPTA 2019 był zróżnicowany pod względem wykorzystanych form i środków teatralnych. Po obejrzeniu 19 spektakli konkursowych Jury w składzie: Karolina Maciejaszek, Piotr Krukowski i Sławomir Sulej przyznało nagrodę dla Najlepszego Spektaklu Niezawodowego, 2 nagrody ex equo za kreację aktorską, nagrodę dla reżysera za oryginalną propozycję teatru autorskiego, 3 wyróżnienia aktorskie oraz 2 wyróżnienia dla zespołów.
więcej
13 PAŹDZIERNIKA 2019

Na łowicką nutę

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci wraz z rodzicami na podsumowanie zadania „Na łowicką nutę - nowe zajęcia edukacyjne w Muzeum w Łowiczu”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 października godz. 14.00 w Skansenie w Maurzycach. W programie wydarzenia mnóstwo atrakcji.
więcej

Pierwsze spotkanie sprawców kultury w Łodzkiem!

Po ogłoszeniu wyników konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 woj. łódzkie" 4 października w Łódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie szkoleniowe dla koordynatorów projektów, które otrzymały dofinansowanie.
więcej

Rockowanie. Gramy Ciechowskiego!

Trwa kolejna edycja bezpłatnych warsztatów muzycznych w ramach projektu "Rockowanie. Gramy Ciechowskiego!". Tym razem w programie znalazły się warsztaty wokalne, gitarowe, basowe, perkusyjne i...klawiszowe! Zajęcia są skierowane do indywidualnie muzykujących lub członków amatorskich zespołów rockowych z województwa łódzkiego, które mają już za sobą debiut sceniczny w lokalnych lub regionalnych koncertach.
więcej

Konkurs na realizację projektów w ramach BMK rozstrzygnięty!

Konkurs na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019–2021" został rozstrzygnięty! 30 września poznaliśmy listę zwycięskich projektów! Spośród 45 nadesłanych wniosków Komisja Konkursowa wybrała do realizacji 10 pomysłów! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami!
więcej
14 WRZEŚNIA 2019 - 15 WRZEŚNIA 2019

Gmina Tomaszów Mazowiecki na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie w Spale odbyły się dniach 14 -15 września 2019 roku. W uroczystości wziął udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser- Dudą. Uroczystości rozpoczęła się w sobotę od konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Udział w konkursie wzięły grupy wieńcowe z wszystkich szesnastu województw w Polsce, zwyciężyło województwo Świętokrzyskie.
więcej

Czar Jesieni 2019 - Święto Seniorów z Rokiem Moniuszki

W sobotę, 7 września 2019 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się 12. edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni”. Ideą konkursu jest prezentowanie seniorów, jako ludzi aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru. W tym roku do udziału zgłosiło się 25 zespołów wokalnych, śpiewaczych, instrumentalno - wokalnych, kapel ludowych, kabaretów m.in.: z Radomska, Pabianic, Rawy Mazowieckiej, Krośniewic, Łowicza, Brójec, Koluszek, Bedlna, Ujazdu, Zdun, Skierniewic, Głowna a nawet przyjechali seniorzy z Kielc.
więcej

Dożynki Gminy Świnice Warckie 2019

8 września b.r. gmina Świnice Warckie świętowała doroczne dziękczynienie za plony. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich z poświęceniem ziarna na zasiew oraz przyniesionych wieńców dożynkowych, której oprawę muzyczną przygotował zespół wokalny Cantabile.
więcej