Wioska Folkowa

W miejscowości Szczawin Kościelny w województwie mazowieckiem (ale tuż za granicą łódzkiego) znajdziemy idealne miejsce na 2-dniowy wypad czy kolonie letnie dla dzieci – Wioskę Folkową!
więcej

Wioska Indiańska Tatanka

Wioska Indiańska Tatanka założona została w 2003 roku. Mieści się we wsi Solca Mała między Ozorkowem a Łęczycą (blisko drogi krajowej nr. 91). Właściciele podczas zwiedzania z przewodnikiem oferują bardzo ciekawą opowieść przybliżającą kulturę Indian Ameryki Północnej.
więcej

Alpaki Cudaki w Siedlątkowie

Siedlątków to mała wieś w powiecie poddębickim i to właśnie tam czekają na nas Alpaki Cudaki. Miejsce, w którym w towarzystwie tych uroczych zwierząt (a także ciekawskich kózek i wesołych psiaków) możemy się wyciszyć i zrelaksować.
więcej

Skansen Lokomotyw Karsznice

W Karsznicach, małej miejscowości położonej w powiecie zduńskowolskim, znajdziemy Skansen Lokomotyw, w którym możemy podziwiać zabytki techniki polskiej kolei. Pierwotna pełna nazwa tej placówki to Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych. Jest to jedno z nielicznych takich miejsc w Polsce. Od 2015 roku Skansen stał się Filią Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.
więcej

Zoo Safari w Borysewie

W samym centrum Polski, w zachodniej części województwa łódzkiego, w Borysewie koło Poddębic i Uniejowa zaledwie 40 km od Łodzi, powstał ogród zoologiczny o pow. 26 ha, w którym można podziwiać bardzo rzadkie gatunki egzotycznych zwierząt z całego świata.
więcej

Trasa turystyczna Bunkier w Konewce

Kompleks  schronów w Konewce koło Spały jest największym zabytkiem architektury militarnej wpisanym do ewidencji zabytków województwa łódzkiego. Starsze dzieci, zwłaszcza te zainteresowana historią, na pewno będą oczarowane tym miejscem.
więcej

Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie”

Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” to zlokalizowane w południowej części Tomaszowa Mazowieckiego, sztuczne wyrobiska, które są pozostałościami kopalni piasku kwarcowego.
więcej

Dolina Skrzatów w Chociszewie

Dolina Skrzatów to położony nad brzegiem Bzury park, w którym zetkniecie się z mitologią Słowiańską. Miejsce pełne uliczek, chatek a przede wszystkim dziesiątek figur skrzatów, pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść się we wspaniały świat dziecięcych marzeń.
więcej

Pasieka w Lipce

W małej miejscowości o nazwie Lipka, położonej na skraju Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich, znajduje się Pasieka, w której zarówno dzieci, jak i dorośli mogą nacieszyć się naturą. Oprócz pogłębienia swojej wiedzy o pszczołach i degustacji pysznego miodu można tam także spędzić miłe chwile przy ognisku.
więcej