Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Alpaki Cudaki w Siedlątkowie

Fot. Alpaki Cudaki

Siedlątków to mała wieś w powiecie poddębickim i to właśnie tam czekają na nas Alpaki Cudaki. Miejsce, w którym w towarzystwie tych uroczych zwierząt (a także ciekawskich kózek i wesołych psiaków) możemy się wyciszyć i zrelaksować.
Zwierzęta w tym miejscu zostały przeszkolone do pracy w terapii. Alpakoterapia to forma zooterapii, polegająca na bezpośrednim kontakcie ze spokojnie nastawioną do człowieka i ciekawską alpaką. Karmienie, przytulanie, głaskanie alpaki odpręża, wycisza i nastraja pozytywnie do życia. Zwierzęta są ciepłe i miękkie w dotyku, dzięki czemu obniża się poziom lęku i stresu. Taki sam wpływ na nas mają dźwięki, jakie wydają z siebie te zwierzęta oraz ich zapach.

Pozytywny wpływ alpakoterapii na sferę emocjonalną, poznawczą, fizyczną i społeczną człowieka potwierdzają badania naukowe. Polecana jest zwłaszcza dla osób z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, depresją. Osoby nadpobudliwe, nerwowe wyciszają się podczas kontaktu z alpakami. Osoby wycofane, nieśmiałe, natomiast otwierają się na świat. Tak działa magia tych cudownych zwierząt! Kontakt z alpaką stymuluje rozwój ruchowy i zmysły, obniża napięcie i lęk, wspiera pewność siebie, uczy empatii. To doskonała metoda na uzupełnienie i wsparcie innych form terapii.

W przypadku kynoterapii motywatorem do działania jest pies. Każdy posiadacz psa wie, że jego wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne jest nieocenione. Tego samego zdania są również naukowcy. Psy uczą nas zaufania do siebie samych i do świata, empatii, wzmacniają poczucie własnej wartości. Pomagają także w sferze fizycznej. Kynoterapia świetnie wzmacnia inne formy terapii (fizjoterapię, psychoterapię itp.).

Na spotkania w zagrodzie (spacer z alpakami, karmienie zwierzątek, sesje fotograficzne) trzeba umawiać się telefonicznie. Właściciele oferują także zajęcia ze zwierzętami z dojazdem do placówek.

Profil Facebook

Alpaki Cudaki
Siedlątków 55,
99-235 Pęczniew (woj. łódzkie)
tel 501-052-126, 606-116-715

Adres

Siedlątków 55, 99-235 Pęczniew

Kontakt

Tel 501-052-126

606-116-715

e-mail justyna@alpakicudaki.pl