Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie”

Fot. Dariusz Kwapisiewicz, materiały Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie” to zlokalizowane w południowej części Tomaszowa Mazowieckiego, sztuczne wyrobiska, które są pozostałościami kopalni piasku kwarcowego.
Groty Nagórzyckie to labirynt licznych podziemnych sal, korytarzy i wnęk, które powstały z połączenia wytworu natury z dziełem ludzkich rąk. Wykonano górniczą, drewnianą podporę, która rozmieszczona została co 1 metr. Droga udostępniona zwiedzającym przebiega przez centralną część wyrobisk, jednak dzięki unikatowemu ażurowemu charakterowi, widoczna jest cała przestrzeń podziemna, natomiast użyte podświetlenie tworzy niezwykle ciekawą przestrzeń wizualną.

Podziemna Trasa Turystyczna została wzbogacona o ekspozycje, które mają na celu zaprezentowania przestrzeni i historii Grot Nagórzyckich, tradycyjnych metod wyrobu szkła, jak również przybliżenia zwiedzającemu legend z regionu tomaszowskiego. Wyeksponowane zostały m.in. manekiny, repliki narzędzi górniczych z epoki, w której powstały groty i fragmenty zastygniętej masy szklanej.

Zwiedzanie uzupełniają efekty akustyczne, które imitują odgłosy wydobywania piasku czy rżenie koni pracujących w dawnych czasach w grotach.

Wycieczka po podziemnym labiryncie, który liczy ok. 160 m, możliwa jest tylko z przewodnikiem. Wejścia odbywają się co 30 minut.
Zarówno mali, jak i ci nieco więksi odkrywcy będą zachwyceni tym miejscem.

W niedalekiej okolicy znajdują się także Skansen Rzeki Pilicy oraz Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła, które również są miejscami unikatowymi oraz przyjaznymi dla rodzin z dziećmi.

Adres: ul. Pod Grotami 26, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Cennik i szczegóły na stronie www.mck-tm.pl


Adres

ul. Pod Grotami 2/6, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Kontakt

tel.: 44 710-05-32, 723-585-656
e-mail: groty@skansenpilicy.pl, groty@mck-tm.pl
www.groty.skansenpilicy.pl