Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Trasa turystyczna Bunkier w Konewce

Fot. Juliusz Szymański

Kompleks  schronów w Konewce koło Spały jest największym zabytkiem architektury militarnej wpisanym do ewidencji zabytków województwa łódzkiego. Starsze dzieci, zwłaszcza te zainteresowana historią, na pewno będą oczarowane tym miejscem.
Kompleks schronów znajduje się w lesie, 4 km od Spały, na terenie 2,7 ha.

Największy schron o długości 380 m został zbudowany dla pociągów sztabowych. Obok znajdują się mniejsze schrony – techniczne. W głównym schronie kolejowym, oświetlonym na całej długości, dla zwiedzających została udostępniona wystawa stała ilustrująca historię schronów wraz z ich planami, zdjęciami i makietami, ekspozycja militariów z okresu II wojny światowej, które zostały znalezione w najbliższej okolicy. Na odwiedzających czekają także wystawy czasowe. Na terenie można obejrzeć również fragmenty oryginalnego torowiska.

Między schronami: kolejowym i pełniącym funkcję elektrowni turyści mogą przejść 80-metrowym podziemnym tunelem technicznym. Miejsce oferuje także atrakcję skierowaną do dzieci – Szlak Młodego Odkrywcy.

Wokół schronu kolejowego i obiektów technicznych zostały wytyczone szlaki spacerowe. Na terenie kompleksu znajdują się zadaszone ławki ze stolikami oraz miejsce na ognisko bądź grill, gdzie można odpocząć po zwiedzaniu. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejazdu wojskowymi motocyklami lub samochodem terenowym marki UAZ.

Na terenie znajduje się również sklepik, gdzie można zakupić wydawnictwa o II wojnie światowej, przewodniki, mapy oraz pamiątki związane z miejscem.

Adres: Konewka, 97-215 Inowłódz
Cennik i szczegóły na stronie www.bunkierkonewka.eu


Adres

Konewka, 97-215 Inowłódz

Kontakt

501 430 321