Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Pasieka w Lipce

Fot. Pasieka w Lipce

W małej miejscowości o nazwie Lipka, położonej na skraju Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich, znajduje się Pasieka, w której zarówno dzieci, jak i dorośli mogą nacieszyć się naturą. Oprócz pogłębienia swojej wiedzy o pszczołach i degustacji pysznego miodu można tam także spędzić miłe chwile przy ognisku.
Pasieka oferuje nie tylko sprzedaż miodu i produktów pszczelich ale także warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych, w myśl łączenia przyjemnego z pożytecznym.

W okresie wiosenno-letnim gospodarze ubierają uczestników w stroje pszczelarskie i idą do pasieki. Tam można przyjrzeć się pszczołom z bliska, podjąć się znalezienia królowej, a najodważniejsi uczestnicy mogą w\iąć do ręki trutnia.

W Pasiece prowadzone są warsztaty z wyrobu świec i mydła z wosku pszczelego oraz świąteczne warsztaty z wypieku pierniczków i ozdób świątecznych. Na każdych warsztatach gospodarze opowiadają o życiu pszczół, o ich budowie, o tym, jakie role odgrywają w ulu na kolejnych etapach swojego krótkiego życia i o znaczeniu ich pracy w życiu człowieka.

W warsztatach uczestniczyć mogą zarówno rodziny, jak i grupy zorganizowane.

Od 2020 w Zagrodzie znajduje się domek do „uloterapii”. A w nim dwie leżanki, pod którymi żyją cztery rodziny pszczele. Pszczoły są tak zabezpieczone, że nie mogą dostać się do środka domku – a wylatują ze swoich uli na zewnątrz domku. Osoba zażywająca apiterapii może natomiast oddychać całym dobrodziejstwem związanym z ulami – miodem, woskiem, pyłkiem, pierzgą, propolisem, mleczkiem pszczelim. A to wszystko przy dźwięku pracującej pszczelej rodziny.

Dzieci pobawić się mogą także na bezpiecznym mini placu zabaw, nakarmić kury, kozy czy owce kameruńskie, a także podziwiać pięknego pawia.

Miejsce jest niezwykle ciekawe i na pewno warte odwiedzenia z pociechami. Ceny przystępne.

Polecamy! 🐝

Facebook: Pasieka w Lipce

Marzena i Dariusz Serafińscy
95-010 Stryków, Lipka 34
Tel: 513403492, 666141633


Adres

Lipka 34, 95-010 Lipka

Kontakt

tel. 666 141 633
https://pasiekawlipce.pl/