Bajki filozoficzno-terapeutyczne w technice lalkarskiej

W tym bardzo trudnym czasie, kiedy wielu Polaków zadaje sobie pytania: Jak widzieć świat? Jak być wolnym? Jak nie dać się krzywdzie? A nawet: Jak zacząć wszystko od nowa? Fundacja Flap People zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów, na cztery Bajki filozoficzno-terapeutyczne dostępne w sieci, w taki sposób, by każdy mógł je obejrzeć w dowolnie wybranym czasie i miejscu. 
więcej
do 15 LISTOPADA 2020

„Nowy porządek” – ogólnopolski Konkurs Artystyczny

Poleski Ośrodek Sztuki ogłosił ogólnopolski konkurs artystyczny „Nowy porządek” skierowany do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniając sztukę nowych mediów i video-art. Najlepsi otrzymają nagrody pieniężne, a zwieńczeniem konkursu będzie wystawa pokonkursowa, zorganizowana w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi (otwarcie wystawy: 11 grudnia 2020 roku).
więcej

Zarządzanie w kulturze. Teoria i praktyka

Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się właśnie publikacja, której autorkami i autorkami są pracownicy i doktoranci Zakładu Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja stanowi kompleksowe źródło wiedzy o zarządzaniu w kulturze. Została opublikowana w otwartym dostępie.
więcej

Archipodróże po Notre Dame de Paris murze

Najmłodszych zachęcamy do wysłuchania pierwszego w Polsce słuchowiska architektonicznego pn. „Archipodróże po Notre Dame de Paris murze”. Bohaterami opowiadania jest rodzeństwo - Nela i Felek, które dzięki znalezionemu „ołówkowi do świata” przenosi w dowolne miejsce na świecie, aby przeżywać architektoniczne przygody.
więcej
29 LISTOPADA 2020

Konkurs rzeźbiarski – wieluńskie Boże Narodzenie

Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza rzeźbiarzy do udziału w konkursie Wieluńskie Boże Narodzenie. Prace dostarczone na konkurs mogą mieć charakter dowolny – zarówno użytkowy, jak i dekoracyjny – z tym, że winny odpowiadać tematowi konkursu i tradycyjnym wzorom charakterystycznym dla ziemi wieluńskiej.
więcej
11 LISTOPADA 2020

Recital fortepianowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada Filharmonia Łódzka świętuje co roku koncertem z muzyką polską. W tym roku utwory Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina wykona Aleksandra Świgut.
więcej
13 LISTOPADA 2020

Śpiewamy Stare Dobre Małżeństwo – konkurs!

Do 13 listopada Wieluński Dom Kultury czeka na zgłoszenia w konkursie wokalnym „Śpiewamy Stare Dobre Małżeństwo”. Finałowy koncert i wręczenie nagród pieniężnych odbędzie się 27 listopada na scenie kina Teatr-Syrena.
więcej
30 PAŹDZIERNIKA 2020

Zapisz się na II Forum Edukacji Kulturowej Województwa Łódzkiego

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. „Sprawcy Kultury. II Forum Edukacji Kulturowej Województwa Łódzkiego”, które będzie organizowane w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Forum odbędzie się w wersji on-line. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 30 października 2020 r.
więcej
16 PAŹDZIERNIKA 2020 - 15 LISTOPADA 2020

„Święci uśmiechnięci” – warsztaty aktorskie

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Święci uśmiechnięci” – warsztaty aktorskie na podstawie literatury św. Jana Pawła II. W ramach zadania odbędą się bezpłatne warsztaty aktorskie w 2 grupach wiekowych, których celem jest przybliżenie sylwetki, dokonań i nauk św. Jana Pawła II oraz kształtowanie świadomej postawy wobec języka polskiego.
więcej
17 PAŹDZIERNIKA 2020 - 31 GRUDNIA 2020

Ziemia (p)oddana – wystawa w CMWŁ

Poddana, podporządkowana, nadużywana – jakie relacje łączą człowieka z Ziemią? Dokąd zmierzamy w podporządkowywaniu sobie przyrody? Czy możemy ją bez umiaru eksploatować? Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w najbliższą sobotę 17 października o godzinie 13.00.
więcej

33. ŁóPTA za nami!

Zakończył 33. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich "ŁóPTA"! W tym roku przegląd odbył się w dniach 10-11 października w zupełnie innej, wirtualnej odsłonie. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, a także do obejrzenia nagrań ze spektakli i lektury festiwalowego ŁóPTAKa, gdzie znajdziecie recenzje teatralnych prezentacji!
więcej
24 PAŹDZIERNIKA 2020 - 15 MAJA 2021

Mini Uniwersytet Dziecięcy ŁDK

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na wyjątkowe, cykliczne spotkania w naszym MINI UNIWERSYTECIE DZIECIĘCYM ŁÓDZKIEGO DOMU KULTURY. Pierwsze zajęcia już 24 października!
więcej