do 28 LUTEGO 2021

X Piotrkowski Festiwal Wokalny online

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza wszystkich lubiących muzykę do udziału w X Piotrkowskim Festiwalu Wokalnym „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do końca lutego.
więcej
2 LUTEGO 2021

„Wieczny krąg życia” – wykład online

Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza na wykład dr Anny Traut-Seligi pt. „Wieczny krąg życia”. Podążymy śladami słowiańskiej kultury, tradycji, cyklicznych świąt ludów indoeuropejskich, obrzędów, które wpisywały się w cykl słoneczny i zmiany pór roku.
więcej
14 LUTEGO 2021 / 14 LUTEGO 2021

„Kobieta idealna” w Opocznie!

14 lutego o godzinie 17 i 20 w MDK w Opocznie odbędzie się spektakl „Kobieta idealna” w wykonaniu aktorów Krakowskiej Fundacji Teatralnej.
więcej
10 LUTEGO 2021 - 10 LUTEGO 2021 / 24 LUTEGO 2021 - 24 LUTEGO 2021

30 eksponatów na 30-lecie MPH – wykład online

Muzeum Pałac Herbsta w grudniu obchodziło 30 urodziny. Z tej okazji przygotowano dwa wykłady online poświęcone wybranym eksponatom muzealnym.
więcej
21 STYCZNIA 2021

Jak utrzymać kontakt z publicznością?

Jak można złapać kontakt z publicznością, która siedzi po drugiej stronie monitora? Czy istnieje sposób na poznanie odbiorców festiwalu online? W jaki sposób przyciągnąć nowe osoby do naszej wirtualnej sali kinowej? 
więcej
18 STYCZNIA 2021 - 29 STYCZNIA 2021

Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja

Muzeum w Łowiczu informuje o realizacji projektu „Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja” dofinansowanego w 2020 r. ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 
więcej
do 16 LUTEGO 2021

Konkurs recytatorski z kotem – online

Konkurs jest adresowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu Kutna i powiatu kutnowskiego. I nie, nie – wiersz nie musi być o kocie. Koci charakter konkursu oznacza swobodę doboru repertuaru. Organizatorzy chcą, aby przedstawiony tekst był jak najbardziej „wasz”.
więcej
4 LUTEGO 2021

Spektakl "iGeneration?" online

4 lutego o godz. 19 odbędzie się spektakl "iGeneration?" online w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej Teatru CHOREA.
więcej
31 STYCZNIA 2021

Kulturalne pomosty 2021

Instytut Adama Mickiewicza ogłosił nabór do programu dotacyjnego IAM „Kulturalne pomosty” na rok 2021. Program jest prowadzony w ramach 3 Priorytetu Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA „Projekty zagraniczne”.
więcej

Święte księgi czterech kultur

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystawy on-line "Święte księgi czterech kultur". Myślą przewodnią ekspozycji jest nawiązanie do wielokulturowej Łodzi, którą w różnych okresach współtworzyli jej mieszkańcy - wyznawcy katolicyzmu, judaizmu, protestantyzmu i prawosławia.
więcej
18 STYCZNIA 2021 - 18 LUTEGO 2021

Sztuka inspirowana folklorem – wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach serdecznie zaprasza na wystawę Pani Marzeny Jędrzejczak. Z miłości do folkloru, pasji do tworzenia i chęci kultywowania rodzimych tradycji, kilkanaście lat temu, artystka ludowa Marzena Jędrzejczak zasadziła ziarenko, które wykiełkowało.
więcej

Renowacja zabytkowego sztandaru dobiegła końca

Setki godzin skrupulatnej pracy, 120 zabytkowych elementów przeniesionych na nowe płótna, sprowadzane z zagranicy materiały i dbałość o niedostrzegalne na pierwszy rzut oka detale – po ponad roku intensywnych prac renowacyjnych w Pracowni Konserwacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi historyczny sztandar Robotniczego Towarzystwa Sportowego Widzew Łódź trafił z powrotem do siedziby klubu.
więcej