Konkurs na dyrektora MAiE w Łodzi

16 lipca Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Celem konkursu jest wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury, dla której Organizatorem jest Samorząd Województwa Łódzkiego, na czas określony tj. do dnia 31.12.2025 r. w oparciu o zasady określone w art. 16 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.
więcej

ŁDK zdobył pieniądze na kulturę!

Łódzki Dom Kultury pozyskał dofinansowanie na realizację 7 projektów promujących kulturę w regionie łódzkim na łączną kwotę ponad 800 tysięcy złotych. Dotacje pochodzą z funduszy: Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
więcej
do 20 SIERPNIA 2019

Na tronie i w koronie - warsztaty dla dzieci

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza zorganizowane grupy dzieci na darmowe warsztaty edukacyjno - plastyczne "Na tronie i w koronie". Zajęcia odbywają się w ramach obchodów 500-lecia istnienia siedziby piotrkowskiego muzeum, pałacu będącego dawniej własnością króla Zygmunta I Starego.
więcej
7 WRZEŚNIA 2019

Czar Jesieni 2019 - zgłoś się!

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zaprasza do udziału w tegorocznej, XII już edycji Artystycznych Spotkań Seniorów "Czar Jesieni" 2019, która odbędzie się 7 września br.  Uczestnikami prezentacji mogą być: seniorskie zespoły wokalne, śpiewacze, instrumentalno - wokalne, kapele ludowe, kabarety oraz inne formacje artystyczne a także soliści, duety i gawędziarze.
więcej

I TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

2 lipca 2019 r, w Muzeum w Łowiczu odbyła się sesja muzealnicza pt. „Twórcy – sztuka – kolekcje. Tradycje i współczesność wycinankarstwa na obszarze województwa łódzkiego”. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wiedzy specjalistycznej dotyczącej kolekcji wycinanek znajdujących się w zbiorach muzeów regionalnych województwa łódzkiego.
więcej

Lato w aleksandrowskim parku

Zaczyna się siódmy sezon letnich koncertów w parku w Aleksandrowie Łódzkim, które organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa przy wsparciu finansowym Gminy Aleksandrów Łódzki. Na te spotkania niecierpliwie czekają cały rok miłośnicy muzyki. Na tegoroczny projekt złoży się pięć bezpłatnych koncertów. Spotkania w parku będą dla wielu niepowtarzalną szansą obcowania z dobrą muzyką, a także okazją do poznania rodzimych muzyków.
więcej
28 CZERWCA 2019 - 30 CZERWCA 2020

„REFLEKSJA” – RZEŹBA TOMASZA KOCLĘGI W PABIANICACH

Od połowy czerwca w Europejskim Parki Rzeźby A&A w Pabianicach można obejrzeć wystawę rzeźby plenerowej Tomasza Koclęgi. Kompozycja nietypowa, bo umieszczona w wodzie, została zaprezentowana podczas XVI Turnieju o brylant A&A. Dzieła artysty można podziwiać na całym świecie. Rzeźba powstała w 2018 roku i eksponowana była wcześniej w Parku na Zamku w Mosznie. W Europejskim Parku Rzeźby można podziwiać ją przez rok w ramach wystawy czasowej.
więcej

Sukces reprezentantów Łódzkiego w Kazimierzu!

W dniach 27-30 czerwca 2019 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wśród przedstawicieli z województwa łódzkiego wytypowanych przez Łódzki Dom Kultury znalazło się aż 11 laureatów! W kategorii solistów śpiewaków Basztę (najwyższą nagrodę Festiwalu) otrzymał Leszek Wiśniewski, śpiewak z Gągolina Południowego. 
więcej
27 CZERWCA 2019 - 11 SIERPNIA 2019

Roboty przyszłości w Porcie Łódź

Port Łódź zaprasza na Międzynarodową interaktywną wystawę „Miasto Robotów”, która odbywać będzie się w łódzkim Centrum od 27 czerwca do 11 sierpnia. Wystawa zorganizowana zostanie w przestrzeni niedaleko strefy restauracyjnej, a oglądać będzie można ją każdego dnia, także w niedziele niehandlowe.
więcej

Rajd samochodowy dla kobiet

VII Rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę” za nami. W tym roku rajd zorganizowany był jako dwudniowa gra terenowa na 100-lecie województwa łódzkiego. Wzięło w nim udział pięćdziesiąt kolorowo przebranych pań z całego województwa łódzkiego. W dwa dni pokonały one ponad 250-kilometrową trasę i poznały atrakcje turystyczne północnej części regionu.
więcej
6 WRZEŚNIA 2019 - 8 WRZEŚNIA 2019

4. Love Polish Jazz Festival

Zbliża się 4. edycja Love Polish Jazz Festival. Cieszącą się wielką popularnością impreza odbędzie się w dnia 6-8 września 2019 r. Czeka nas potężna dawka dobrej muzyki. Rezerwujcie terminy w swoich kalendarzach!
więcej
28 CZERWCA 2019 - 18 SIERPNIA 2019

Droga życia – wędrówka śladami ręczników ludowych

28 czerwca o godz. 17.00 Muzeum w Łowiczu zaprasza na wernisaż wystawy: "Droga życia - ręcznik ludowy z kolekcji Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku". Objazdowa wystawa to osobliwa podróż po świecie ręcznikowych tradycji. Stwarza możliwość spotkania z kilkudziesięcioma wyjątkowymi ręcznikami osadzonymi w interesującej aranżacji. Każdy ręcznik to cichy świadek historii konkretnej osoby, uczestnik tej historii i jej nieodzowny element.
więcej