23 STYCZNIA 2019

Moniuszko w Bibliotece - otwarta inwentaryzacja

W związku z obchodzonym w całym kraju Rokiem Stanisława Moniuszki Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprezentuje zbiory związane z życiem i twórczością wybitnego polskiego artysty. Otwarta inwentaryzacja odbędzie się w środę 23 stycznia o godz. 12.00.
więcej

Koncert Noworoczny w Ciebłowicach Dużych

Tradycją stało się, że Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” rok rocznie w święto Trzech Króli zaprasza mieszkańców Ciebłowic Dużych i okolic oraz gości na koncert noworoczny. Tegoroczne wydarzenie poprowadziła pani Katarzyna Małek. Na scenie wystąpili tego dnia również "Mali Ciebłowianie".
więcej
25 STYCZNIA 2019

HeFi Quartet & Stefan Błaszczyński

Kolejny koncert z cyklu "Poliż Jazz" w Sieradzu już 25 stycznia o godz. 18.00. W Sali Koncertowej szkoły muzycznej zagra HeFi Quartet w składzie: Leszek Wiśniowski, Dominik Wania, Tomasz Kupiec, Bartłomiej Staromiejski. Zespołowi towarzyszyć będzie tego dnia ponadto sieradzki flecista i członek zespołu Brathanki Stefan Błaszczyński.
więcej
22 LUTEGO 2019

Łydka Grubasa zagra w Radomsku

Kolejna propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić nadchodzące ferie muzycznie to koncert Łydki Grubasa. Grupa, która odniosła spektakularny sukces na Pol’and’Rock Festival 2018, zagra 22 lutego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.
więcej
16 LUTEGO 2019

Kękę w Radomsku

W przyszłym miesiącu Radomsko odwiedzi raper Kękę. Koncert tego utalentowanego radomskiego artysty, który ma na swoim koncie 4 albumy długogrające i rzeszę fanów w całej Polsce, odbędzie się 16 lutego o godz. 20.00 w Miejskim Domu Kultury.
więcej
27 STYCZNIA 2019

Bluestones i przyjaciele - koncert

Niezwykła gratka dla miłośników Bluesa, Jazzu i nie tylko! Już 27 stycznia o godz. 17.00 w filii Tkacz Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. wyjątkowy koncert zagrają BLUESTONES i przyjaciele. Występowi towarzyszy wystawa zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich "Galerii na wsi Niebrów", która powstała z miłości i pasji do Zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej oraz Tadeusza Nalepy.
więcej

Pożegnanie Bronisławy Bednarek

Dawniej wyrabiała tkaniny na wełniaki i zapaski oraz tkała chodniki ze szmat. Ubierała głowy panien młodych i druhen w wianki ze wstążek żakardowych, szyła ze swoja teściową sieradzkie stroje ludowe do asysty kościelnej i stroiła wózki dyngusowe. 2 stycznia 2019 r. zmarła w wieku 90 lat Bronisława Bednarek z Sieradza  – Zapusty Wielkiej – wszechstronnie uzdolniona artystka ludowa: tancerka, śpiewaczka ludowa, gawędziarka, aktorka wiejska, wykonawczyni tradycyjnych ozdób i hafciarka.
więcej
31 MAJA 2019

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza

Biblioteka w Kutnie zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza. Wydarzenie skierowane jest do osób dorosłych z zacięciem do pisania. Termin nadsyłania prac - opowiadań o dowolne tematyce - mija 31 maja 2019 roku.
więcej

Koncert Kolęd w Sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach

W święto Trzech Króli w Sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach po mszy świętej o godz. 12.00 odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie” i dzieci z zespołu „Mali Smardzewianie”. Po koncercie zespoły wraz z zaproszonymi gośćmi udały się na wspólne spotkanie opłatkowe.
więcej
27 STYCZNIA 2019

Radomszczańskie Teatralia - Salon Sztuki

Miejski Dom Kultury w Radomsku wspólnie z redaktorką Beatą Anną Symołon zaprasza na spotkanie promocyjne „Radomszczańskich Teatraliów”, które odbędzie się 27 stycznia o godz. 17.00. Wydarzenie organizowane jest w ramach Salonu Sztuki, czyli cyklicznej imprezy kulturalnej prezentującej różne wydarzenia artystyczne i dorobek współczesnych twórców.
więcej
1 LUTEGO 2019

Wystawa Bartka Jarmolińskiego "Nihil Veditur"

1 lutego o godz. 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Bartka Jarmolińskiego "Nihil Veditur". Łaciński tytuł wystawy oznacza: nic nie jest takie, jakie się wydaje i odnosi się do dialogu na temat obrazu męskości. Kluczowym staje się tu pytanie o definicję męskości i jej aktualność wobec dużej aktywności kobiet związanej z potrzebą równouprawnienia.
więcej
15 MAJA 2019

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2019

Kolejna edycja Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin już widnieje na horyzoncie. Wydarzenie odbędzie się co prawda dopiero 15 maja 2019 r. o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu, ale zgłoszenia przyjmowane są już teraz! W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno-instrumentalne.
więcej