23 MAJA 2019

Spotkanie autorskie - Żołnierze ludowego Wojska Polskiego. Historie mówione

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na spotkanie poświęcone publikacji „Żołnierze ludowego Wojska Polskiego. Historie mówione” autorstwa Kai Kaźmierskiej i dra Jarosława Pałki. Wydarzenie odbędzie się 23 maja o godz. 18.00 w siedzibie Centrum.
więcej
18 MAJA 2019 - 25 MAJA 2019

Notre Dame - warsztat architektoniczny dla dzieci

Dlaczego Dzwonnik z Notre Dame wybrał do zamieszkania katedrę? Co tak niezwykłego jest w mieście Paryżu? Co takiego znajduje się na fasadzie katedry Notre Dame i dlaczego musimy trzymać głowę wysoko? W ramach Lodz Design Festival zapraszamy najmłodszych na spotkanie z Dzwonnikiem z Notre Dame i z arcydziełem czyli z samą katedrą.
więcej
15 MAJA 2019 - 26 CZERWCA 2019

Konkurs na dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Wielkiego w Łodzi. Celem konkursu jest wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora naczelnego instytucji kultury, dla której Organizatorem jest Samorząd Województwa Łódzkiego, na czas określony, tj. do dnia 31.08.2022 r. Oferty należy składać w terminie do dnia 26.06.2019 r.
więcej
28 MAJA 2019 - 31 MAJA 2019

Pokazy WATCH DOCS 2019 w Radomsku

W dniach 28-31 maja br. odbędzie się kolejna odsłona Objazdowego Festiwalu Filmowego poświęconego prawom człowieka, czyli WATCH DOCS 2019. W Miejskim Domu Kultury w Radomsku będzie można bezpłatnie obejrzeć 7 filmów dokumentalnych z całego świata oraz wziąć udział w podsumowującej wydarzenie pasjonującej debacie.
więcej
26 MAJA 2019

Piknik Integracyjny Na Góralską Nutę

Radomszczańskie Spotkania Integracyjne mają swoją bogatą historię i tradycję. W tym roku potrwają od 21 maja do 14 czerwca. Czeka nas moc atrakcji! Jedną z nich będzie Piknik Integracyjny Na Góralską Nutę, czyli duży koncert w Parku Solidarności, który odbędzie się już 26 maja.
więcej
24 MAJA 2019

Podwieczorek z... Adrianną Biedrzyńską

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki bohaterem kolejnego spotkania z cyklu Podwieczorek z… będzie znana aktorka Adrianna Biedrzyńska. 24 maja br. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku artystka nie tylko opowie o swojej pracy, ale również zaśpiewa dobrze znane przeboje. Spotkanie poprowadzi redaktor Leszek Bonar.
więcej
23 MAJA 2019

Oddaj swój głos w konkursie Drzewo Pokoleń

Ruszyła IV edycja Konkursu Drzewo Pokoleń, którego celem jest promocja najciekawszych projektów i inicjatyw poświęconych tematyce prosenioralnej, wymiana dobrych praktyk, a także integracja podmiotów, które przyczyniają się do aktywizacji i poprawy jakości życia seniorów. Swój internetowy głos w czterech kategoriach (samorząd, organizacja pozarządowa, senior – lider, aktywna grupa 60+) można oddać do 23 maja br.
więcej

Operator Bardzo Młodej Kultury wyłoniony!

Łódzki Dom Kultury, jako jedyna instytucja w województwie łódzkim, otrzymała dofinansowanie na realizację kolejnej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. ŁDK tym samym znalazł się w gronie 16 beneficjantów programu w Polsce. Wsparcie finansowe obejmuje kolejne trzy lata – do 2021 roku, a łączna kwota dofinansowania wynosi 390 tys. zł.
więcej

Koncert Pieśni Maryjnych w Smardzewicach

Tradycyjnie w maju już po raz czwarty w gościnnych progach Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach w dniu 12 maja o godz. 16.00 odbył się Koncert Pieśni Maryjnych, który rozpoczęła Anna Robak.
więcej
9 CZERWCA 2019 - 9 CZERWCA 2019

Jarmark Folkloru Polski Centralnej

Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie to festiwal bazujący na kulturze ludowej, z której czerpiemy to co najpiękniejsze. 9 czerwca odbędzie się jego II edycja. Na odwiedzających czeka tego dnia moc atrakcji i wrażeń!
więcej
14 MAJA 2019 / 29 CZERWCA 2019

Konfrontacje Muzyczne

Miejskie Centrum Kultury oraz Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki zapraszają do udziału w Konfrontacjach Muzycznych o nagrodę Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Finaliści będą mogli zaprezentować swoją twórczość przed kilku tysięczną publicznością podczas Festiwalu "A może byśmy tak...do Tomaszowa". Zgłoszenia do 14 maja br!
więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Koncerty gwiazd, warsztaty dla dzieci, występy lokalnych artystów, strefy innowacji, pokoje zagadek, prezentacje projektów na stoiskach i konkursy wiedzy o funduszach czekały na mieszkańców województwa łódzkiego podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wielkie otwarcie odbyło się w piątek (10 maja) o godz.16.00 na Nowym Rynku w Łowiczu. W kolejnych dniach wydarzenie zawitało do Zduńskiej Woli i Tomaszowa.
więcej