8 KWIETNIA 2019 - 15 KWIETNIA 2019

XIX Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

W dniach 8-15 kwietnia w Łodzi już po raz 19. odbędzie się Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki. W tym roku organizatorzy, we współpracy z łódzkimi uczelniami oraz innymi instytucjami naukowymi i kulturalnymi, przygotowali w tym czasie ponad 400 wydarzeń, m.in. warsztaty, pokazy, wykłady, spektakle, wycieczki i konkursy.
więcej
15 KWIETNIA 2019

Nowy konkurs na renowację zabytków 2019!

Województwo Łódzkie w 2019 r. przeznaczy aż 5 milionów złotych na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom naszego regionu! Z funduszy może skorzystać każdy, kto posiada zabytek wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Nabór wniosków potrwa do 15 kwietnia.
więcej
27 MARCA 2019

Projektowanie działań edukacyjnych w ramach EDD

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Łódzki Dom Kultury 27 marca organizują bezpłatne warsztaty z projektowania działań edukacyjnych o lokalnym dziedzictwie kulturowym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
więcej
5 KWIETNIA 2019

Dołącz do Kalejdoskopu!

Dołącz do redakcji Magazynu "Kalejdoskop"! Ciekawe wyzwania, nowe inicjatywy czekają! Trwa rok jubileuszowy, będzie się działo! Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem o pracę.
więcej
12 KWIETNIA 2019

Głodomór - monodram Kamila Suszczyka

Kolejne ciekawe i prowokujące do dyskusji wydarzenie kulturalne na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku nadciąga. „Głodomór” - monodram w wykonaniu Kamila Suszczyka - będzie można zobaczyć już 12 kwietnia o godz. 10.00 i 12.00. Spektakl na podstawie utworu Tadeusza Różewicza wyreżyserował Michał Rzepka.
więcej
6 KWIETNIA 2019

Mój jest ten kawałek podłogi - konkurs taneczny

Dom Kultury w Łęczycy po raz 11 organizuje Otwarty Konkurs Taneczny "Mój jest ten kawałek podłogi". Osoby pasjonujące się tańcem, chcące zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością i ekspertami mogą zgłaszać swój udział do 29 marca br. Konkurs odbędzie się 6 kwietnia od godz. 11.00 na Hali Sportowej w Łęczycy.
więcej

XIV Festiwal Piosenek Anny Jantar za nami

XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście" za nami. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wystąpiło 80 piosenkarek i piosenkarzy z całej Polski, dla których twórczość Anny Jantar stanowi wyzwanie i nieocenione źródło inspiracji.
więcej
31 MARCA 2019

Wielkanocny kiermasz świąteczny

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do udziału w Kiermaszu Świątecznym, w trakcie którego będzie można zakupić oryginalne wyroby rękodzieła związane ze zbliżającą się Wielkanocą. W sprzedaży m.in.: pisanki, kraszanki, palemki, kartki świąteczne, pierniczki, baranki i inne niespodzianki.
więcej
6 KWIETNIA 2019 - 9 CZERWCA 2019

Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej - wystawa

Kolejna wystawa czasowa organizowana przez Muzeum w Łowiczu nosi tytuł „Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej” i prezentuje obrazy artystki Marii Wollenberg-Kluza inspirowane muzyką Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego itd. Wernisaż odbędzie się już 6 kwietnia o godz. 16.00.
więcej
do 15 MAJA 2019

Zagłosuj na Wydarzenie Historyczne Roku 2018!

Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz dwunasty ogłaszają plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. To pierwszy taki plebiscyt w kraju, którego laureatów wyłaniają jurorzy oraz internauci.
więcej
30 MARCA 2019 - 5 MAJA 2019

Spacer w chmurach. Malarstwo Jerzego Dołhania

W nadchodzących tygodniach w Muzeum w Łowiczu podziwiać będzie można wystawę „Spacer w chmurach”, która prezentuje prace Jerzego Dołhania wykonane w technice olejnej i akrylowej – przede wszystkim powstałe w ostatnich latach pejzaże, w których głównym motywem są nawiązujące do tytułu chmury. Wernisaż odbędzie się 30 marca o godz. 15.00.
więcej
26 MARCA 2019

Finisaż wystawy - Od wielości do jedności

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza na finisaż wystawy pt. "Od wielości do jedności. Niepodległej Polski droga do złotego", który odbędzie się już 26 marca. Wstęp wolny!
więcej