Z pracowni twórcy: u Mariusza Bogusławskiego

Łódzki Dom Kultury zaprasza do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu "Z pracowni twórcy ludowego". Tym razem przyjrzymy się pracy Mariusza Bogusławskiego - uznanego twórcy w dziedzinie plecionkarstwa.
więcej

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - 66.edycja

Łódzki Dom Kultury wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie zaprasza młodzież i dorosłych do udziały w kolejnej edycji konkursu, który tradycyjnie odbędzie się w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa, teatrów jednego aktora.
więcej
1 KWIETNIA 2021 - 30 KWIETNIA 2021

Szkolenia dla kadr kultury

Regionalna Akademia Kadr Kultury realizowana przez Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w kwietniowych szkoleniach!
więcej

V edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Ruszył nabór projektów do V edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Nabór projektów potrwa do 12 kwietnia!
więcej
do 30 KWIETNIA 2021

„Wszystkie kolory wiosny” – konkurs plastyczny

Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie ogłosił XXIX  edycję Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Świat w kolorach” pn. „Wszystkie kolory wiosny”! Na prace organizatorzy czekają do końca kwietnia.
więcej

„Postać kobiety w komiksie” – wystawa online

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego z okazji Dnia Kobiet przygotowała wystawę online „Postać kobiety w komiksie”.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży

Edukacja zdalna każdemu dała się we znaki. Jeśli chcesz urozmaicić swoim dzieciom lekcje, pobudzić kreatywność i urozmaicić codzienną szkolną rutynę, zapraszamy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty twórcze dla grup szkolnych i przedszkolnych. Działania inspirowane są wystawami czasowymi. 
więcej
14 MARCA 2021 - 13 CZERWCA 2021

„Nie tylko Frasobliwy…” – wystawa

Łódzki Dom Kultury i Muzeum w Łowiczu zapraszają na wystawę „Nie tylko Frasobliwy… Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego”, którą można będzie oglądać od 14 marca do 13 czerwca 2021 roku w siedzibie Muzeum przy Starym Rynku 5/7.
więcej

Wiosna w Muzeum

Muzeum Miasta Pabianic w marcu zaprasza na zwiedzanie renesansowego dworu z okazji 450-lecia jego istnienia, wystaw czasowych, a także do udziału w rodzinnych warsztatach wielkanocnych. Obowiązują zapisy!
więcej

Wsparcie dla twórców i artysów

Zgodnie z decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu od 1 marca 2021 Narodowe Centrum Kultury przejęło od ministerstwa zadanie udzielania pomocy socjalnej dla twórców i artystów, w tym zarządzanie całym procesem wsparcia. Nabór wniosków został rozpoczęty!
więcej
20 KWIETNIA 2021

Dzień Ochrony Zabytków – konkursy

W związku z przypadającym 18 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ochrony Zabytków Powiat Opoczyński organizuje trzy konkursy, których celem jest propagowanie interesujących miejsc historycznych, oryginalnych i pięknych obiektów zabytkowych oraz ciekawych ludzi wpisujących się w dziedzictwo kulturowe regionu opoczyńskiego.
więcej