Wielkanocny Żurek

Już niedługo najważniejsze święta w roku liturgicznym Kościoła katolickiego – Wielkanoc. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną nie zachęcamy do spotkań rodzinnych w licznym gronie. Warto jednak zachować tradycję – wykonać pisanki czy ugotować żurek na wielkanocne śniadanie. Poniżej prezentujemy przepis przesłany nam przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mogilna Małego.
więcej

Kwietniowe Twórcze Warsztaty Online!

Dzisiaj również przychodzimy z propozycją dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, tym razem przygotowaną przez Fabrykę Sztuki. Jeśli brakuje Wam ruchu lub nie wiecie jak wykorzystać stare pudełko i sznurek to propozycja zdecydowanie dla Was!
więcej

Kolejny tydzień niespodzianek z Centrum Kultury Młodych!

Tak jak w poprzednim tygodniu, Centrum Kultury Młodych rozpieszcza małych odbiorców. Oferuje nową porcję zajęć, nie będzie nudy, każda pociecha znajdzie coś interesującego.
więcej

Zostań gitarowym mistrzem samodzielnej pracy!

Wielu uczniów w obecnej sytuacji pozbawionych jest bezpośredniego kontaktu z nauczycielami muzyki, wielu także przygotowywało się do konkursów i przesłuchań, które zostały odwołane. Aby podtrzymać muzyczną pasję, Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Gitarowym – Gitarowy Mistrz Samodzielnej Pracy.  Zgłoszenia do 15 kwietnia!
więcej

Teatr Muzyczny w kwarantannie

Teatr Muzyczny w Łodzi zostaje w domu, ale nie zapomina o swoich odbiorcach. 
więcej

65. edycja OKR – nowe terminy eliminacji

Uwaga, nastąpiła zmiana terminów eliminacji miejskich oraz wojewódzkich!
więcej

Przygody Brzozka – konkurs literacki

Kim jest Brzozek? W Miejskim Domu Kultury w Brzezinach odbywał się konkurs na maskotkę miasta Brzeziny. Jak się okazało praca Oliwiera i jego mamy spodobała się wszystkim najbardziej. Od tamtej pory Brzozek mieszka na żółtym parapecie MDK. A teraz mieszkańcy Brzezin mają szansę wziąć udział w konkursie na najciekawszą przygodę maskotki.
więcej

„Mina" - Online - Studio Teatralne „Oj”

Kutnowski Dom Kultury znowu nas zaskakuje. Tym razem zaprasza na retransmisję spektaklu, mrocznej historii z dreszczykiem.
więcej

Zabawa z historią online

Pociechy w domu, nuda doskwiera? Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przychodzi z pomocą edukacyjną.
więcej

Akcja „Podziel się książką z seniorem”

Kwarantanna to trudny czas dla nas wszystkich, ale w szczególności dla ludzi starszych. Nie zapomnijmy o nich! Poleski Ośrodek Sztuki i księgarnia Gandalf.com przygotowali specjalny program wsparcia dla seniorów.
więcej

Centrum Kultury Młodych on-line

Również Centrum Kultury Młodych nie zostawiło swoich odbiorców bez kulturalnej opieki. Poniżej przedstawiamy zaplanowane na ten tydzień atrakcje. W każdą niedzielę będą pojawiały się inspiracje na kolejne dni. Zapraszamy do śledzenia aktywności na portalu Facebook.
więcej

Internetowy Stand Up już dziś!

Czwartkowy nudny wieczór? Nie z Teatrem Powszechnym w Łodzi.
więcej