Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Powiatowy Piknik Stowarzyszeń w Bełchatowie

Fot. materiały Starostwa Powiatowego w Bełchatowie

Powiatowy Piknik Stowarzyszeń to cykliczna impreza organizowana przez bełchatowskie starostwo. W jeden z wakacyjnych weekendów w centrum Bełchatowa zbierają się organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia, aby promować i przedstawiać swoją działalność statutową na rzecz lokalnej społeczności.
Imprezę po raz pierwszy zorganizowano w 2012 roku. Rokrocznie na Pikniku wystawia się od kilkunastu do kilkudziesięciu organizacji i wiele z nich prezentuje się regularnie od samego początku tego przedsięwzięcia, dając tym samym dowód na to, że zainteresowanie inicjatywą jest.

Organizacje przygotowują dla odwiedzających nie tylko ulotki na temat tego, czym się zajmują, ale także częstują domowymi wypiekami, chlebem ze smalcem, słodyczami, owocami czy słonecznikami.

Wśród wystawców są m.in. krwiodawcy, harcerze, koła gospodyń wiejskich, pasjonaci rajdów terenowych czy grupy rekonstrukcji historycznych.
Na pikniku mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań, wymienić się książkami, obejrzeć wystawy rękodzieła czy nauczyć się udzielania pierwszej pomocy w zatrzymaniu krążenia z użyciem defibrylatora AED. Dzieci mogą skorzystać z przygotowanych dla nich gier i zabaw, a najmłodsi uczestnicy Pikniku korzystają z malowania buziek farbkami. Wydarzeniu towarzyszą także występy muzyczne.

Wśród stowarzyszeń oraz osób odwiedzających rozlosowywana jest także cenna nagroda rzeczowa.

Informacje o nadchodzącym wydarzeniu można śledzić na stronie Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

Adres

plac Narutowicza, 97-400 Bełchatów