Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej
od 2 PAŹDZIERNIKA 2023

Kody do Empik Go

Od października 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi dostępne są kody do Empik Go, dające dostęp do ponad 130 tys. audiobooków, ebooków, podcastów i komiksów.
więcej
do 8 GRUDNIA 2023

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych, zarówno solistów jak i zespoły do wzięcia udziału w kolejnym już Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Hej w Dzień Narodzenia”.
więcej
do 11 GRUDNIA 2023

Konkurs na dyrektora WBP w Łodzi

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Dokumenty złożyć należy do 11 grudnia 2023 r. do godz. 16.
więcej
do 1 GRUDNIA 2023

grafKARTKA – KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

Łódzki Dom Kultury zaprasza młodzież do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na kartkę świąteczną.
więcej
do 30 GRUDNIA 2023

OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI

Łódzki Dom Kultury organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Kwadratura".
więcej
do 11 GRUDNIA 2023

Konkurs na Bożonarodzeniowy Stroik

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Inowłódz do udziału w konkursie plastycznym. Tematem konkursu jest wykonanie tradycyjnego Stroika Bożonarodzeniowego.
więcej
do 4 GRUDNIA 2023

Konkurs na kartkę świąteczno-noworoczną

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe-amatorów do udziału w konkursie na kartkę świąteczno-noworoczną „Niech Wom sie darzy”. Konkurs skierowany jest do mieszkańców Łowicza i Skierniewic oraz powiatów łowickiego i skierniewickiego, a także wyżej wymienionych osób spoza regionu zainteresowanych kulturą ludową.
więcej