Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej
11 LISTOPADA 2022 - 1 LISTOPADA 2023

„Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku” – wystawa

11 listopada 2022 roku o godz. 16.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się otwarcie ekspozycji pn. „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”.
więcej
6 GRUDNIA 2022 - 30 CZERWCA 2023

Z telefonem przez kulturę

Przedstawiamy dwie aplikacje na urządzeni mobilne, które są efektem edukacyjno-animacyjnego projektu „ETNO re:WITALIZACJE 2.0” zrealizowanego przez Fundację Monumentum Iudaicum Lodzense.
więcej
22 GRUDNIA 2022 - 30 CZERWCA 2023

E-przewodniki na finał projektu „4 kultury – odNOWA pamięci 0.2.”

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w projekcie sporo stracił, ale zwiedzając Łęczycę i Tomaszów Mazowiecki z wirtualnym przewodnikiem może samodzielnie doświadczyć tego, co Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowała dla uwidocznienia wielokulturowości tych miast.
więcej
18 LUTEGO 2023 - 30 CZERWCA 2023

„UTRACONE–ODZYSKANE. CIĄG DALSZY…” – wystawa

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zapraszają na wystawę czasową pn. „UTRACONE–ODZYSKANE. Ciąg dalszy…”. Ekspozycja prezentuje najciekawszą część przedwojennej kolekcji pozaeuropejskich eksponatów etnograficznych dawnego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2023

Konkursy w Wojewódzkiej Bibliotece im. J. Piłsudskiego

W roku 2023 przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego najdłuższego i najbardziej krwawego zrywu narodowowyzwoleńczego narodu polskiego przeciwko imperialnej Rosji carskiej. Aby nadać obchodom tego, tak ważnego w dziejach Polski wydarzenia właściwą rangę, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło program dotacyjny „Powstanie Styczniowe” w ramach wieloletniego programu Niepodległa.
więcej
19 KWIETNIA 2023 - 6 CZERWCA 2023

Prelekcje pracowników IPN w Łodzi

1863-2023 Czy warto dziś pamiętać o powstańcach styczniowych? Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprasza na prelekcje pracowników z Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny”.
więcej
21 KWIETNIA 2023 - 3 WRZEŚNIA 2023

Półroczny cykl wystaw w Zamku Inowłódz

Zamek w Inowłodzu wspólnie z Galerią Simcinów zaprasza na półroczny cykl wystaw. Jako pierwsza wyeksponowana zostanie wystawa malarstwa Małgorzaty Sęk „Czułość / odsłona druga” – otwarcie 21 kwietnia o godz. 18 na zamku.
więcej
do 7 CZERWCA 2023

Turniej Wiedzy o Regionie

Dom Kultury w Łęczycy serdecznie zaprasza klasy VII i VIII szkół podstawowych i klasy szkół średnich powiatu łęczyckiego do udziału w Turnieju Wiedzy o Regionie (Finał 7 czerwca br.)
więcej
7 MAJA 2023 - 18 CZERWCA 2023

LII DNI MUZYKI KAMERALNEJ w Piotrkowie Trybunalskim

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na cykl koncertów organizowanych w ramach LII DNI MUZYKI KAMERALNEJ.
więcej
13 MAJA 2023 - 17 CZERWCA 2023

„Stare i nowe” malarstwo prof. Ryszarda Hungera

Ryszard Hunger od 1966 roku jest związany z Łódzkim Domem Kultury. To wyjątkowy malarz, grafik, pedagog i muzyk, który od wielu lat inspiruje do tworzenia sztuki. Na swojej najnowszej wystawie "Stare i nowe" zaprezentuje prace malarskie, które powstały na przestrzeni wielu lat.
więcej
do 17 CZERWCA 2023

Wystawa Ryszarda Hungera – fotorelacja

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Łódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prof. Ryszarda Hungera. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.
więcej
do 30 LISTOPADA 2023

Rusza projekt „Legendarne Łódzkie”!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi otrzymała dofinansowanie na projekt „Legendarne Łódzkie” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Region Kultury z przyjemnością objął patronatem medialnym tę inicjatywę. 
więcej
do 2 LIPCA 2023

Konkursy i pikniki w ramach projektu „Legendarne Łódzkie”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do konkursów w ramach projektu „Legendarne Łódzkie”. Prace konkursowe dostarczyć należy na jeden z organizowanych w ramach projektu Pikników.
więcej