Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =

ROSmalowani - wyniki konkursu!

Na konkurs ROSmalowani, który został ogłoszony pod koniec września przez Łódzki Dom Kultury wpłynęło aż 306 prac plastycznych. Wśród laureatów decyzją jury znalazło się 62 młodych artystów z naszego regionu!
Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego, a jego tematem była: Moja piękna okolica – plastyczna interpretacja „małej ojczyzny” czyli stworzenie prac plastycznych przestawiających piękno województwa łódzkiego.

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16–18 lat.

Młodzi artyści mieli pokazać w swoich pracach plastycznych, to co uważają za najpiękniejsze wokół nich - w ich „małej ojczyźnie”. Mógł to być zachwycający pejzaż (wiejski i miejski), piękne drzewo, dostojny zabytek, widok za oknem, miejsce ze wspomnień lub marzeń. Po prostu pokazać to, co jest bliskie ich sercu...

Na konkurs wpłynęło 306 prac. 20 listopada br. Jury w składzie: dr Beata Marcinkowska (ASP), dr Monika Czarska (PŁ) i Jacek Świgulski (ŁDK) ocenili nadesłane prace i wyłonili 62 laureatów (nagrody i wyróżnienia) – dlatego pula nagród została zwiększona do kwoty 5 300 zł.
Ze względu na sytuację epidemiczną laureaci zostali zaprezentowani w przestrzeni wirtualnej.

Konkurs odbywał się w ramach projektu ROSArt czyli Regionalnej Otwartej Strefy Artystycznej:
R jak radość tworzenia
O jak otwartość na wyzwania
S jak sukces na starcie
A jak ambitny artysta

Ideą inicjatywy Łódzkiego Domu Kultury jest cykliczna prezentacja artystów do 19 roku życia, działających na terenie województwa łódzkiego. Chcemy w ten sposób stworzyć przestrzeń dla działań Amatorskiego Ruchu Artystycznego, który stanowi istotę działalności instytucji kultury. To bardzo ważna przestrzeń kulturowa, od której zależy przyszłość wielu artystów i świadomych odbiorców kultury. Właściwe pokierowanie młodymi, rokującymi artystami i świadomymi odbiorcami kultury to zadanie bardzo odpowiedzialne, które leży po stronie m.in. instruktorów, animatorów lokalnych domów kultury oraz nauczycieli.

Do pobrania