Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

33. ŁóPTA za nami!

Zakończył 33. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich "ŁóPTA"! W tym roku przegląd odbył się w dniach 10-11 października w zupełnie innej, wirtualnej odsłonie. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, a także do obejrzenia nagrań ze spektakli i lektury festiwalowego ŁóPTAKa, gdzie znajdziecie recenzje teatralnych prezentacji!
Po obejrzeniu 10 spektakli konkursowych JURY w składzie: Milena Lisiecka-Sieczkowska, Bartosz Borowski i Rafał Gąsowski doceniło poziom zaangażowania i pracy włożonej w przygotowanie zgłoszonych spektakli.

Program 33. ŁóPTY był zróżnicowany pod względem wykorzystanych form i środków teatralnych. Jury wyraziło uznanie dla twórców i realizatorów, którzy pomimo trudnej pandemicznej sytuacji i realizacji tegorocznego przeglądu w zupełnie innej odsłonie, tak licznie, z ciekawym i różnorodnym programem zgłosili swój udział.

WYNIKI:

I NAGRODĘ za "Najlepszy Spektakl Teatru Niezawodowego" w wysokości 3000 zł (na ręce reżysera) otrzymało Studio Aktorskie STA (Poznań) za wciągający, świetny spektakl "Zjazd" a w szczególności za fenomenalny poziom aktorski, konsekwentne prowadzenie ról, dbałość o słowo, umiejętnie podany, wartki i dowcipny tekst, perfekcyjną pracę z oszczędnie dobranymi rekwizytami oraz fantastyczną energię i świetną zespołowa pracę.

II NAGRODĘ w wysokości 2000 zł (na ręce reżysera) otrzymało Stowarzyszenie Teatru Reduta Śląska (Chorzów) ze spektaklem "Przycisk" za znalezienie szlachetnej formy, odpowiedniej do przekazania treści o dużym ciężarze społecznym i emocjonalnym, odwagę mówienia o sprawach trudnych i ważnych bez patosu, ale szczerze i wzruszająco oraz za udaną próbę zbudowania międzypokoleniowego dialogu.

III NAGRODĘ w wysokości 1500 zł otrzymał Filip Pietrowicz za rolę Hitlera 2 w spektaklu "Zjazd" Studia Aktorskiego STA (Poznań). Jury doceniło charyzmatyczną, dojrzałą osobowość aktorską, ekspresyjną grę i bogatą paletę emocji.

WYRÓŻNIENIE AKTORSKIE w wysokości 500 zł otrzymała Katarzyna Linke za rolę w spektaklu "Dziewięć sekwencji z życia matki". Jury doceniło odwagę zmierzenia się z trudnym tematem i ogrom pracy włożonej w przygotowanie roli.


Fundatorem nagród jest Łódzki Dom Kultury.

Pełna treść protokołu Jury dostępna jest do pobrania poniżej.

Zachęcamy do lektury ŁóPTAKa, w którym znajdziecie recenzje spektakli i linki do nagrań!

Do pobrania

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Kontakt

ldk@ldk.lodz.pl
tel. (42) 633-98-00
e-mail: ldk@ldk.lodz.pl