Widowisko ogniowo-pirotechniczne w Radomsku

3 maja o godz 21.00 na placu 3 maja w Radomsku odbedzie się performance "Kolory Ognia" w wykonaniu Teatru Prawdziwego z Bielawy. Bedzie to imponujące widowisko ogniowo-pirotecznicze przedstawiające walkę armii dobra ze złem, na których czele będą stoją wodzowie-szczudlarze. Spektakl był już prezentowany w wielu krajach Europy.
więcej

"Przed sklepem jubilera" spektakl w MDK Radomsko

1 maja, o godz. 18.00, w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II Miejski Dom Kultury w Radomsku i Grupa teatralna pod patronatem Błogosławionego Jana Pawła II w Lgocie Wielkiej zapraszają na spektakl "Przed sklepem jubilera". Sztuka autorstwa Karola Wojtyły opowiada o rozterkach życiowych starszego i młodszego pokolenia. Ich rozważania i dyskusje mają miejsce zawsze przed tym samym  sklepem jubilera. 
więcej

MDK Radomsko zaprasza na wystawy

Podczas długiego weekendu w MDK Radomsko zostaną zaprezentowane trzy wystawy: kolekcji Andrzeja Rakowskiego (1-3 maja) składającej się ze starych lamp naftowych i blaszanych, moździerzy i żelazek z prywatnych zbiorów kolekcjonera,  malarstwa Adama Rokowskiego (28 kwietnia) z serii pod tytułem "Sukienka Matki Boskiej" oraz wystawy maryjnej udostępnionej przez Łódzki Dom Kultury (1 maja), na której prezentowane będą nowoczesne i trydacyjne formy sztuki sakralnej.
więcej

Majowe szkolenia w ŁDK

Zapraszamy na majowe szkolenia w Łódzkim Domu Kultury! Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa sześć zupełnie nowych bloków tematycznych. Pierwsze spotkanie już 11 maja.
więcej

Musica Moderna w Łęczycy

6 maja 2012, w niedzielę, o godz. 19.15 w Kościele O. O. Bernardynów w Łęczycy (ul. Poznańska 18A) odbędzie się wielki koncert 60 sesji z cyklu Musica Moderna w Łęczycy. Organizatorami koncertu są: Akademia Muzyczna w Łodzi Związek Kompozytorów Polskich Ośrodek Muzyczny Łódzkiego Domu Kultury Muzeum w Łęczycy Klasztor OO. Bernardynów w Łęczycy
więcej

„Ładna twa uroda..." wystawa w Łęczycy

Do połowy sierpnie br. można będzie oglądać w Muzeum w Łęczycy wystawę czasową pt. „Ładna twa uroda. Dawne sposoby kreowania wizerunku” Na wystawie zaprezentowane zostaną tradycyjne stroje ludowe z regionu łęczyckiego, łowickiego, rawskiego czy sieradzkiego.    
więcej

Dzień Tańca w Bełchatowie

29 Kwietnia Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. W programie: prezentacje solo oraz przedpremierowy pokaz spektaklu w wykonaniu Zespołu Tańca Współczesnego Progress, występ tancerzy z Grupy Mateusza Szałańskiego oraz Kino Tańca prezentowane za pośrednictwem Fundacji Kino Tańca. 
więcej

Kiermasz książki w Rawie Mazowieckiej

  21 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka publiczna w Rawie Mazowieckiej  jak co roku zorganizowała kiermasz książki pod nazwą "Drugie Życie Książki. Tradycyjnie miłośnicy dobrej i taniej literatury mogli kupować książki za symboliczną złotówkę. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem - prawie trzysta pozycji powędrowało do rąk nowych właścicieli.  
więcej

Tydzień Bibliotek w Aleksandrowie Łódzkim

Od 8 maja w Aleksandrowie Łódzkim będą się odbywały obchody Tygodnia Bibliotek, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze". Wydarzenia powstanie z współpracy Partnerstwa na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego z Biblioteką Publiczną im. Jana Machulskiego. Podczas obchodów odbędzie się wystawa ekslibrysów, spotkanie z Krzysztofem Sowińskim, Kingą Twardowską i Joanną Hrk. 
więcej

Wieczór z muzyką Seweryna Krajewskiego

27 kwietnia o godz.18.00 w herbaciarni Klimaty w Aleksandrowie Łódzkim (ul.Warszawska 28) odbędzie się wieczór pod hasłem "Strzeżcie się domu, w którym się nie śpiewa". Głównym tematem spotkania będzie muzyka Seweryna Krajewskiego.
więcej

Region kultury - odcinek 5

Przedstawiamy kolejny, piąty odcinek programu Region Kultury. Tym razem zapraszamy Państwa na koncert zespołu "Cztery Refy" oraz na Dni Gór. Podziwialiśmy także zmagania najmłodszych na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Koluszkach oraz I Turnieju Tańca Narodowego w Ozorkowie.
więcej

Współorganizacja projektów kulturalnych

Łódzki Dom Kultury rozpoczyna realizację przedsięwzięcia pt.: „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego”.
więcej