DZIEŃ MATKI Z OPERETKĄ I SZTUKĄ...

Z okazji Dnia Matki 24 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się koncert operetkowy zatytułowany "Moja Jedyna Mój Skarb", w którym wystąpiła pani Anna Szoszkiewicz - absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego.  
więcej

Weekend portugalski w Łodzi

Centrum Edukacyjne Koala ul. Śląska 49 oraz Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew Filia nr 5 ul. Wilcza 7 zapraszają na Weekend Portugalski 2-3 czerwca 2012. W programie warsztaty językowe, konkursy, degustacja potraw.
więcej

Spacerownik. Łódź Filmowa - spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew Filia nr 5 ul. Wilcza 7, zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Joanną Podolską - autorką książek o Łodzi , łódzką dziennikarką. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca 2012 r. o godz. 17.00.
więcej

"Przytulanie za darmo"

Zapraszamy Ciebie w raz z rodziną i znajomymi do naszej akcji. Chciałbyś weekend spędzić na zabawie, cieszyć się pogodą oraz zrobić coś naprawdę wyjątkowego dla siebie? Przyłącz się do nas. 2 i 3 czerwca na rynku Manufaktury będziemy przytulać mieszkańców Łodzi.
więcej

I RAJD ROWEROWY "GRAJ W DZIEDZICTWO"

I Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice „Graj w Dziedzictwo” 19 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach zorganizowała I Rajd Rowerowy po ziemi sędziejowickiej. Wycieczka rowerowa przygotowana była w ramach Tygodnia Bibliotek 2012, akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” a także konkursu „Graj w Dziedzictwo”.
więcej

Konsul Brytyjski w Bibliotece

W ostatnich dniach do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach przybył niezwykły gość z Konsulatu Brytyjskiego w Łodzi. Konsul Małgorzata Anna Brzezińska przybliżyła brzezińskim licealistom Wielką Brytanię, choć jak sama zaznaczała, była to bardziej rozmowa niż wykład.
więcej

Dzień bez sztuki z wernisażem w tle

Polscy artyści, dzień 24 maja ogłosili Dniem Bez Sztuki. W naszych warunkach najlepszym sposobem na dołączenie się do protestu, było zorganizowanie Wernisażu, na który licznie przybyli zaproszeni goście oraz artyści. Mowa o I Jesiennych Spotkaniach Artystycznych Opoczno - Białaczów – Miedzna Murowana 30.09-2.10.2011, Ogólnopolskim Plenerze Malarsko -Fotograficznym, który możemy oglądać jeszcze do końca maja w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
więcej

Warsztaty "O różnicach, które łączą" w AOIA

W dniu 29 maja o godz 19.00 w AOIA odbędą się, prowadzone przez psychologa Ewę Ambroziak, trenera interpersonalnego z kilkuletnią praktyką, nieodpłatne zajęcia pod tytułem: "O różnicach, które łączą", których tematem jest komunikacja między mężczyznami i kobietami.
więcej

Jazzowe mazurki w Kutnie

Kutnowski Dom Kultury Zaprasza na koncert pt.: "Jazzowe mazurki" w wykonaniu Artura Dutkiewicza – fortepian i tria Janusza Prusinowskiego. Koncert odbędzie się 14 czerwca 2012 roku godz. 19.00. Cena biletu - 20zł.
więcej

PREZENTACJE SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na spotkanie pod hasłem: Twórczość Jerzego Skolimowskiego na przykładzie filmu: Walkower, 1965. Wykład i prowadzenie: Zbigniew Ziółek. Spotkanie odb,ędzie się 29 maja o godz. 19.00. Wstęp: 5 zł.
więcej

DZIEŃ DZIECKA ZE SKAKANKĄ...

Zapraszamy gorąco wszystkie dzieciaki, nie tylko z Głowna, wraz z rodzicami i dziadkami na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 3 czerwca na obiekcie Mrożyczka tj. przy przystani kajakowej nad zalewem w Głownie. Podczas imprezy odbędą się konkursy, gry i zabawy sportowo - plastyczne.  
więcej

Spektakl „Honeymoon” Gabriel Barylli w AOIA

3 czerwca 2012, o godz. 16:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbędzie się spektakl Gabriela Barylli pt.: "Honeymoon". Cena biletów: 20 i 30 zł.
więcej