"Kolory ognia" widowisko ogniowo - pirotechniczne

„Kolory ognia” - spektakl ogniowo-pirotechniczny w reż. Włodzimierza Butryma zakończył cykl imprez kulturalnych towarzyszących obchodom Święta Konstytucji 3 Maja w Radomsku.
więcej

Arie musicalowe w MDK Radomsko

„Najpiękniejsze arie musicalowe” to tytuł koncertu, który odbył się 3 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Wystąpili członkowie Chóru kameralnego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Canto Sonoro” im. Zygmunta Gzelli czyli Olga Maroszek (alt) i Rafał Gzella (akompaniament fortepianowy).
więcej

Festiwal "Wszystkie Mazurki Świata"

W dniach 7–13 maja br. odbywał się w Warszawie Festiwal „Wszystkie Mazurki Świata”, który obejmował koncerty z udziałem muzyków i śpiewaków z Polski i Europy, warsztaty wokalne, taneczne i warsztaty gry na instrumentach oraz targowisko instrumentów, podczas którego sprzedawcy, zwykle wytwórcy, oferowali ludowe instrumenty muzyczne.
więcej

Spektakl „Honeymoon” Gabriel Barylli

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza 19 i 20 maja na godz. 19.00 na spektakl "Honeymoon" w wykonaniu Teatru Zupa z Małpy. Spektakl odbywa się w ramach Centrum Aktywnego Seniora, więc jest przeznaczony tylko dla osób w wieku 50+.  
więcej

Spektakl Teatru Chorea „Bachantki”

16 maja (środa) i 17 maja (czwartek) o godz. 20.00 odbędzie się spektakl „Bachantki” w reżyserii Tomasza Rodowicza. Spektakl będzie można zobaczyć w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56. Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia w AOIA.
więcej

RE-AUTOPORTRET- WYSTAWA PRAC JOLANTY EKIERT

15 maja  o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Ekiert pod tytułem „RE-AUTOPORTRET” w Galerii Foyer. Na wystawie pokazane zostaną obrazy olejne oraz gwasze.
więcej

Pisarka Hanna Kowalewska gościem DKK

Dyskusyjne Kluby Książki województwa łódzkiego zapraszają na spotkanie autorskie z pisarką Hanną Kowalewską. Spotkania odbędą się w Bibliotekach w Sulmierzycach, Zgierzu, Ozorkowie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim.
więcej

FILMOWA "NOC MUZEÓW" W ŁOWICZU 19.05.2012

Z okazji 100-lecia kina w Łowiczu, tegoroczna NOC MUZEÓW ... kręcić się będzie wokół filmu. Dzięki uprzejmości dyrektor łowickiego Muzeum, Pani Marzeny Kozaneckiej-Zwierz i naszych Partnerów - Noc, została włączona w program obchodów jubileuszu przygotowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury.
więcej

Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK'2012

XXVIII Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK 2012, to muzyczna podróż dookoła świata na którą zapraszamy w dniach 25 -26 maja. Wystąpią najlepsze zespoły krajowe prezentujące szanty, pieśni kubryku, ballady, repertuar folkowy.    
więcej

Społecznośc Żydowska w Pabianicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zaprasza 16 maja o godz. 11.00 na prelekcję  pana Roberta Adamka z pabianickiego Muzeum. Spotkanie będzie związane z projekcją filmu dokumentalnego o łódzkim gettcie pt."Z głębokości wołam" w reżyserii Wojciecha Gierłowskiego.  
więcej

Między sztuką a nauką. Nie święci garnki lepią.

Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zaprasza na wystawę sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łasku pt.: "Między sztuką a nauką. Nie święci garnki lepią", która odbędzie się 18 maja 2012 r. godz 18.00   
więcej

KONCERT ANNY CYMMERMAN -TYLKO DLA OSÓB 50+

15 maja 2012 (wtorek) o godz. 19:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznyc odbędzie się koncert Anny Cymmerman skierowany tylko do osób 50+ - w ramach Centrum Aktywnego Seniora. Wstęp na koncert jest bezpłatny!
więcej