Wieczór z muzyką Seweryna Krajewskiego

27 kwietnia o godz.18.00 w herbaciarni Klimaty w Aleksandrowie Łódzkim (ul.Warszawska 28) odbędzie się wieczór pod hasłem "Strzeżcie się domu, w którym się nie śpiewa". Głównym tematem spotkania będzie muzyka Seweryna Krajewskiego.
więcej

Region kultury - odcinek 5

Przedstawiamy kolejny, piąty odcinek programu Region Kultury. Tym razem zapraszamy Państwa na koncert zespołu "Cztery Refy" oraz na Dni Gór. Podziwialiśmy także zmagania najmłodszych na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Koluszkach oraz I Turnieju Tańca Narodowego w Ozorkowie.
więcej

Współorganizacja projektów kulturalnych

Łódzki Dom Kultury rozpoczyna realizację przedsięwzięcia pt.: „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego”.
więcej

Otwarte Mistrzostwa Mażoretek w Poddębicach

21 kwietnia, po raz pierwszy w Poddębicach, rozegrano Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej. Impreza odbyła się  dzięki współpracy Poddębickiego Domu Kultury i Sportu i Stowarzyszenia Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich w Opolu. Zawody wyłoniły najlepsze zespoły i formacje do udziału w Mistrzostwach Polski w Opolu. Impreza miała na celu propagowanie tej mało znanej formy tańca..Wystąpiło 11 zespołów reprezentujących województwa łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. 
więcej

Andrzej Poniedzielski gościem DKK

Dyskusyjne Kluby Książki działające na terenie Łodzi i województwa łódzkiego zapraszają na spotkania autorskie z Andrzejem Poniedzielskim  - poetą, autorem tekstów piosenek, humorystą i twórcą scenariuszy. Spotkania odbędą się w dniach 26 i 27 kwietnia w Żychlinie, Łęczycy i Sieradzu. 
więcej

W Kalejdoskopie o regionie!

W majowym Kalejdoskopie znów króluje region - główni bohaterowie "odcinka" to Nagawki, Bielowice i Zgierz. Nowy numer już w kioskach.
więcej

KONFERENCJA"NIEZŁOMNI I WIERNI POLSCE"

W dniu 20 kwietnia w Galerii Muzeum odbyła się konferencja popularno-naukowa pt. „Niezłomni i wierni Polsce. Sylwetki dowódców powojennej konspiracji antykomunistycznej” zorganizowana wspólnie z Instytutem Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
więcej

IV OZORKOWSKIE KONFRONTACJE TANECZNE - OZODANCE

Zapraszamy dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne do udziału w IV Ozorkowskich Konfrontacjach Tanecznych - OZODANCE 2012. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 kwietnia br. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa.
więcej

Hanna Śleszyńska w Ozorkowie

Zapraszamy na Recital Hanny Śleszyńskiej, który odbędzie się 9 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.
więcej

"PORTFOLIO" - wystawa Ewy Kubeł - Zielińskiej

Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza na wystawę PORTFOLIO - malarstwo Ewy Kubeł-Zielińskiej. Wystawa czynna jest w Galerii BWA w Skierniewicach, przy ul. Reymonta 33 w dniach od 20 kwietnia do 6 maja 2012 r. Wernisaż odbędzie się 27 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 .
więcej

Wystawa rysunków Zdzisława Wiatra w Radomsku

14 kwietnia 2012 r. odbył się w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wernisaż wystawy Zdzisława Wiatra. Autor zaprezentował na wystawie rysunek z lat 2008-2011.
więcej

Jubileusz Towarzystwa Fotograficznego w Radomsku

13 kwietnia odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku uroczystości związane z Jubileuszem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. W tym roku radomszczańscy fotograficy świętują 50-lecie swojej działalności.
więcej