"Pogadaj ze mną"

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego "Pogadaj ze mną", który odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku o godz. 19.00. Wykonawcami koncertu są: Wojciech Młynarski – narrator Agnieszka Wilczyńska – śpiew Janusz Szrom – śpiew Włodzimierz Nahorny – fortepian Andrzej Łukasik – kontrabas Sebastian Frankiewicz - perkusja. Cena biletu - 40 zł .
więcej

Wystawa o Ryszardzie Kapuścińskim

Z okazji 80. rocznicy urodzin Ryszarda Kapuścińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach można obejrzeć dwie wystawy upamiętniające jego życie i twórczość.
więcej

Promocja książki "Ukłony z Skierniewic"

18 kwienia o godzinie 17.30 Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach (ul. Mszczonowska 43 a) zaprasza na promocję albumu "Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 roku".W książce wykorzystano 94 pocztówki i 127 zdjęć, które utrwaliły zarówno zabytki kultury materialnej, jak i wydarzenia, które miały miejsce w Skierniewicach.
więcej

Andersen w Tomaszowie Mazowieckim

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza do oglądania wystawy pt.: „Andersen w oczach Polaków” – zaaranżowanej w formie teatru marionetek.
więcej

Konkurs dla przedszkolaków

„Koluszki-miasto, które dobrze znam” to tytuł konkursu jaki zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach w związku z 63. rocznicą nadania Koluszkom praw miejskich. 2 kwietnia do biblioteki przybyły trzyosobowe reprezentacje wszystkich sześciu przedszkoli działających na terenie gminy Koluszki.
więcej

Spotkanie z Marią Kondek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza 20 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.00 na spotkanie z Marią Kondek z okazji 90. rocznicy urodzin artystki.
więcej

Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris za rok 20

W dniu 16 kwietnia 2012 roku o godz. 12.00 wręczone zostaną Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102). Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Nagrodę w kategorii Najlepsza książka o Łodzi Jury przyznało dwutomowej publikacji „Filmowy pałac ziemi obiecanej” - Tom "W stronę muzeum : w stronę filmu”, Tom "W stronę Scheiblerów”.
więcej

Nominacja do Nagrody PISF

Książka "100 LAT KINA W ŁOWICZU" autorstwa Macieja Malangiewicza i Jacka Rutkowskiego wydana przez Łowicki Ośrodek Kultury z okazji jubileuszu łowickich kin 1912-2012, otrzymała nominację do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Książka o tematyce filmowej". Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów.
więcej

Projekt "Smak dzieciństwa"

Muzeum w Łowiczu zaprasza na I wykład w ramach projektu "Smak dzieciństwa. Pieczywo codzienne i obrzędowe w tradycji regionu łowickiego". W piątek 13 kwietnia o godz. 12 wykład na temat "Tradycyjne pieczywo codzienne i obrzędowe w regionie łowickim i na obszarze dzisiejszego województwa łódzkiego" wygłosi Aldona Plucińska z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
więcej

"Świat jest pełen barw" - wystawa w Aleksandrowie

W niedzielę 15 kwietnia o godz.11.30 w aleksandrowskiej Klubokawiarni (ul. Ogrodowa 1 - wejście od Parku Miejskiego) odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Elżbiety Gruszczyńskiej "Świat jest pełen barw".  
więcej

72- ROCZNICA UPAMIĘTNIAJĄCA ZBRODNIĘ KATYŃSKĄ

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej Koło w Radomsku zapraszają 13 kwietnia2012r. o godz.11.00 w dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej na wykład okolicznościowy Pani  Profesor Magdaleny Blombergowej pt.: "Rosja a Katyń" . Wykład odbędziesię w Galerii Muzeum Regionalnego. 
więcej

"Klub Podróżnika" w Bełchatowie

Z przyjemnością informujemy, iż w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie rusza "Klub Podróżnika". Jego celem będzie popularyzowanie osiągnięć podróżników i badaczy, jak i zachęcanie naszych słuchaczy do podróżowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Klubowej Miejskiego Centrum Kultury przy placu Narutowicza 1a.
więcej