Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

65-lecie Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”

Marta Lewandowska, choreograf Zespołu, odbiera gratulacje od Zdzisława Miękusa, dyrektora MDK

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka” świętował Jubileusz 65-lecia swojej działalności. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się uroczysty koncert, w czasie którego na scenie MDK zaprezentowane zostały najpiękniejsze melodie i tańce ludowe.
Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły cztery grupy: dziecięca, młodzieżowa, kadra oraz grupa seniorów i oldboyów, czyli byłych członków zespołu. Artyści przygotowali program nawiązujący głównie do folkloru Polski środkowej, z mocnym zaakcentowaniem bogactwa ludowego Ziemi Opoczyńskiej. Były też prezentacje kultury innych regionów, m.in. Żywiecczyzny.

Warto podkreślić, że „Tramblanka” swój początek miała przy Zakładach Płytek Ceramicznych. Od kilkudziesięciu lat działa przy Miejskim Domu Kultury, skupiając w sobie nie tylko sympatyków folkloru opoczyńskiego, ale całe rodziny, które pasję do śpiewu i tańca ludowego, przekazują z pokolenia na pokolenie. Obecnie zespół tworzy 150 osób, pod kierownictwem choreograf Marty Lewandowskiej, która kontynuuje dzieło swojego taty i dziadka.

Podczas koncertu nie zabrakło licznych życzeń i gratulacji, m.in. od Michała Koneckiego, burmistrza Opoczna, Jana Zięby, zastępca burmistrza Opoczna i Dariusza Kołodziejczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Opocznie.

Pięknego jubileuszu artystom tworzącym Zespół pogratulował również Zdzisław Miękus, dyrektor MDK, który na ręce choreograf Marty Lewandowskiej przekazał kosz kwiatów, słodkie upominki dla najmłodszej grupy i najserdeczniejsze życzenia.

Miłą niespodzianką od dyrektora i pracowników MDK dla Zespołu był jubileuszowy tort, przy którym zgromadzona w sali widowiskowej publiczność odśpiewała tradycyjne „Sto lat”.

„Tramblance” gratulujemy 65 lat artystycznej działalności. Niech Wasza piękna historia, utkana niczym opoczyński pasiak, z barw tańca i śpiewu ludowego, trwa przez kolejne dziesięciolecia, rozsławiając bogactwo folkloru Ziemi Opoczyńskiej.

Poniżej fotorelacja z Jubileuszu.

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Biernackiego 4, 26-300 Opoczno

Kontakt

mdkopoczno.pl
tel.: 44 736 14 10