Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =

"Bad Boys" w Galerii Promocji Młodych

Galeria Promocji Młodych przy Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo" zaprasza na wernisaż wystawy "Bad Boys", który odbędzie się 30 marca o godz. 19.00. Wystawa prezentuje prace trzech artystów: Pawła Hajncela, Artura Trojanowskiego oraz Marcelo Zamenhoffa.

"Wolność wypowiedzi, obowiązujące normy społeczne, działalność kościoła, funkcjonowanie wielu instytucji kulturalnych w kraju to tematy które od lat określają działalność artystyczna Pawła Hajncla, Artura Trojanowskiego, Marcelo Zamenhoffa. Bunt i opozycja które cechują sztukę młodego pokolenia znajdują wyraźne odbicie w pracach prezentowanych czterdziestolatków. ,,Bad Boys" ukazuje dwie strony działalności na polu sztuki każdego z nich.

Paweł Hajncel - jest autorem filmów video, performance, akcji, ostatnio dość głośnej gdzie przebrany za motyla szedł z procesją Bożego Ciała. Równocześnie uprawia malarstwo które jest rodzajem przeciwwagi do krytycznych wystąpień zarówno przed kamerą jak i wśród zaskoczonej często publiczności.

Artur Trojanowski - głównie zajmuje się obrazem, gdzie przy użyciu szablonów tworzy wysmakowane kompozycje malarskie. Nie przeszkadza mu to w owijaniu taśmą policyjną znanych obiektów w Europie jak i w Polsce tworząc ,,Pejzaże Europy"i ,,Pejzaże Polski". Działania te są znakiem rozpoznawczym grupy Art. Spożywcze, którą Trojanowski tworzy wraz z żoną.

Marcello Zamenhoff jest autorem filmów video najczęściej opierających się na krytyce i absurdzie pojmowanych szeroko norm społecznych, które ograniczają poczucie wolności autora. Tworzy również  instalacje łącząc obiekty ze światłem i dźwiękiem. Jest założycielem i liderem grupy Mikrowafle.”

kurator projektu :Bartek Jarmoliński.

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 30 marca o godz.19:00 w Galerii Promocji Młodych BOK Rondo ul. Limanowskiego 166 w Łodzi.

 

Autor artykułu: AC