Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =

Bajki filozoficzno-terapeutyczne w technice lalkarskiej

W tym bardzo trudnym czasie, kiedy wielu Polaków zadaje sobie pytania: Jak widzieć świat? Jak być wolnym? Jak nie dać się krzywdzie? A nawet: Jak zacząć wszystko od nowa? Fundacja Flap People zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów, na cztery Bajki filozoficzno-terapeutyczne dostępne w sieci, w taki sposób, by każdy mógł je obejrzeć w dowolnie wybranym czasie i miejscu. 
Filozoficzno-terapeutyczne Bajki dla dorosłych, poruszające te pytania, napisała Agnieszka Suchowierska. Wydała je w 2008 r. w wydawnictwie Czarna Owca. W oryginale komentarzami opatrzył je znany i ceniony psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. Dzięki obrazowym metaforom, symbolom i alegoriom, pozwalają się zidentyfikować z treścią i spojrzeć na te problemy z dystansem. Skłaniają do refleksji, przemyśleń i rozmów. Dają nadzieję, która jak wiadomo zdolna jest obudzić siły potrzebne do pokonania emocjonalnych upiorów.

Fundacja FLAP PEOPLE wraz z łódzkimi artystami i aktywistami: grafikiem Tymonem Tryzno, kompozytorem, pianistą i multiinstrumentalistą Marcelem Balińskim – absolwentem Łódzkiej Akademii Muzycznej, operatorem Jakubem Dylewskim – absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej i Michałem Strokowskim – twórcą Prokadencji i Forum Fabricum, bajki te wyprodukowała w formie teatru lalek dla dorosłych (można je oglądać z dziećmi, pod warunkiem, że będzie się z nimi o nich rozmawiało). 

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu „Kultura w sieci". Łódzką bazą projektu było Muzeum Książki Artystycznej.

„Bajki filozoficzno-terapeutyczne w technice lalkarskiej” można oglądać i słuchać (poprzez audio-deskrypcję dostępne są również dla osób niewidomych) nieodpłatnie na kanałach Flap People, na Facebook i YouTube:

Filmy na FB: https://www.facebook.com/FlapPeople/videos

Filmy na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCEzRdOE67ERD-pUTqNhsFkg

Strona FB projektu: https://www.facebook.com/FlapPeople

Link do wydarzenia „Tydzień z Bajkami...": https://www.facebook.com/events/340501660517809

Kategoria

Film