Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =

Believe oraz Black Sun w Aleksandrowie

Już 27. kwietnia czeka nas wyjątkowy koncert jednej z najbardziej cenionych artrockowych grup w Polsce, jaką jest warszawski Believe. Jako support zagra grupa Black Sun. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.

 

Już 27. kwietnia czeka nas wyjątkowy koncert jednej z najbardziej cenionych artrockowych grup w Polsce, jaką jest warszawski Believe. Jako support zagra grupa Black Sun. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.

 

Założony przez trzech członków legendarnej grupy Collage na czele z gitarzystą Mirosławem Gilem, Believe, w ciągu pięciu lat wydał aż sześć płyt, z których każda była entuzjastycznie odbierana przez branżowych recenzentów na całym świecie. Believe grało u boku wielkich artystów takich jak Fish z legendarnego Marillion, Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson (Genesis) czy zespołu Pendragon. Gitarowe rzemiosło Mirka Gila, niesamowita sekcja rytmiczna basisty Przemka Zawadzkiego i jedynego w swoim rodzaju perkusisty Vlodi’ego Tafel’a okraszone pięknymi dźwiękami skrzypiec japońskiej wirtuozerki Satomi oraz klawiszy Konrada Wantrycha, a do tego niesamowity wokal Karola Wróblewskiego, to wszystko już za dwa tygodnie w aleksandrowskim MDK’u.

 

Imprezę otworzy swoim godzinnym setem grupa Black Sun, która już wcześniej dzieliła scenę z Believe w rodzimym Koninie. Black Sun ma już ugruntowaną renomę w Wielkopolsce i obecnie rusza na podbój reszty kraju. Zespół raz za razem pojawia się na koncertach w towarzystwie najlepszych polskich kapel rockowych: TSA, Turbo, Kat, Acid Drinkers czy Quidam. Muzyka prezentowana przez Black Sun jest dość trudna do zdefiniowania. Odmienne inspiracje każdego z członków zespołu i olbrzymia indywidualność są wyraźnie słyszalne i bez wątpienia stanowią o jakości efektu finalnego. Mieszanka styli prezentowana przez te dwa zespoły przypadnie do gustu zarówno miłośnikom grania stricte rockowego, jak i zwolennikom nostalgicznych podróży muzycznych przy dźwiękach skrzypiec i klawiszy.

 

Kwietniowy koncert inauguruje nową jakość imprez kulturalnych pod wspólnym szyldem „Live Stage Aleksandrów Łódzki”. Imprez, które mają szansę stać się stałym cyklem urozmaicającym ofertę kulturalną miasta. Dzięki biletowaniu imprez organizatorzy będą mogli podtrzymać wysoki poziom zapraszanych wykonawców jak i samej realizacji technicznej.

 

Bilety na najbliższy koncert dostępne będą od poniedziałku, 16 kwietnia, u organizatora, czyli w Wydziale Informacji i Promocji UM Aleksandrów Łódzki (plac Kościuszki 4), w Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim (plac Kościuszki 12) oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim (ul. 1 Maja 17/19).

Dla osób spoza Aleksandrowa Łódzkiego możliwa jest mailowa rezerwacja biletów pod adresem: promocja@aleksandrow-lodzki.pl, które później będzie można odebrać przed wejściem w dniu koncertu.

 

autor: Tomasz Barszcz