Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

DNI POWIATU PABIANICKIEGO

Festiwal Siły i Sprawności, koncert zespołu Happsad, popisy lokalnych wykonawców, pokazy sprzętu i umiejętności miejscowych strażaków oraz konkurs wiedzy o powiecie pabianickim to największe atrakcje nadchodzącego weekendu w Pabianicach.

Starostwo Powiatowe w Pabianicach już po raz szósty organizuje imprezę pt. „Dni Powiatu Pabianickiego”, które odbędą się w tym roku w dniach 5-6 maja w Parku Wolności w Pabianicach. Co roku impreza przyciąga kilka tysięcy osób, którzy chcą spędzić pierwszy majowy weekend z rodziną i przyjaciółmi przy dobrej muzyce i wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatora.

Pierwszy dzień obchodów, tj. sobota, będzie miał charakter sportowy i posłuży propagowaniu zdrowego stylu życia. Odbędzie się Festiwal Siły i Sprawności współorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe „Strongman.pl”. W zawodach wezmą udział zawodnicy z całej Polski i świata, a gośćmi festiwalu będą przedstawiciele Rosyjskiej Federacji Mas Wrestlingu. Głównymi punktami programu będą eliminacje Polski do Mistrzostw Świata Strongmenów amatorów w USA 2013 r., Puchar Polski w podciąganiu na drążku oraz wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Mas Wrestlingu, które w 2012 r. odbędą się na Litwie.

Dla wszystkich uczestników imprezy liczne konkursy sprawnościowe z atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo: punkt poboru krwi, wesołe miasteczko, prezentacja zabytkowych aut.

Drugi dzień obchodów, tj. niedziela, będzie miał charakter imprezy kulturalno-muzycznej. W programie zaplanowaliśmy występy: HAPPYSAD - doskonałego polskiego zespołu rockowego, który z pewnością swoimi przebojami takimi jak „Taką wodą być” czy „Mów mi dobrze” porwie publiczność do wspólnej zabawy.
ZA-NO-ZA – show taneczno-wokalny w wykonaniu grupy profesjonalnych wokalistek w klimacie muzyki klubowej,
NEGRO – zespół muzyczny z wieloletnim doświadczeniem prezentujący przeboje lat 60., 70., 80. i 90. 
MĘSKI PUNKT WIDZENIA – zespół grający szanty i piosenki żeglarskie w stylistyce folkowo-bluesowej.
KOSMOKWAKI – trzy śpiewające kaczory z czarodziejskiej krainy, które przedstawią show taneczno-wokalny dla najmłodszych uczestników imprezy.
SALSA PICANTE - pokaz taneczny wykonany przez profesjonalnych tancerzy występujących w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając prestiżowe nagrody.
KATARZYNA WAWSZCZAK – laureatka pabianickiego konkursu „IDOLEK” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach.
REGIONALNY PRZEGLĄD Z PIOSENKĄ SENIORALNĄ – na scenie wystąpią zespoły z województwa łódzkiego. Nie zabraknie naszych pabianickich zespołów: Jarzębinka, Złota Jesień, Pod Brzozami.

Dla wszystkich pełnoletnich uczestników imprezy odbędzie się tradycyjny konkurs „Wiedzy o powiecie pabianickim” z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, a dla smakoszy przewidziane są liczne stoiska gastronomiczne. Każda z Pań dbająca o profilaktykę będzie mogła darmowo wykonać badanie mammograficzne.

Tego samego dnia z okazji 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej odbędzie się Powiatowy Dzień Strażaka. Strażacy przygotowali wiele atrakcji: prezentacja samochodów i sprzętu, symulowana akcja ratownicza. Podczas akcji nastąpi pokaz technik ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego. Ponadto odbędzie się prezentacja kwalifikowanej pierwszej pomocy prowadzonej przez strażaków. Konkurs sprawności fizycznej dla dzieci i rodziców pn. „Strażacki tor przeszkód”. 

W ramach obchodów „Dni Powiatu Pabianickiego” odbędą się imprezy towarzyszące:

II Otwarty Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury.
Zawody w wędkarstwie sportowym” pod patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury.
Powiatowy Rajd Pieszy „Poznajemy Gminę Dobroń” pod patronatem Starosty Pabianickiego i Wójta Gminy Dobroń.
III Wirtualne Regaty Żeglarskie pod patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury (12 maja). 

 

Karolina Kucharczyk, Starostwo Powiatowe w Pabianicach, ul. Piłsudskiego 2
kkucharczyk@powiat.pabianice.pl