Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Dzień Folkloru w Niesułkowie

fot. www.dkniesulkow.art.pl

Przed nami czwarta edycja Dnia Folkloru w Niesułkowie. To doskonały moment na spotkanie z folklorem ziemi łódzkiej – muzyką, rękodziełem, produktami regionalnych producentów, a przede wszystkim z ludźmi, których serca biją w jednym tonie do polskiej kultury ludowej. Tym razem to wyjątkowe święto obchodzone będzie w Niesułkowie 21 lipca.
Podczas IV Przeglądu Zespołów Ludowych i Kapel usłyszymy muzyków i wokalistów z całego województwa łódzkiego. Oprócz amatorskich artystów folkowych, występować będą również bardziej profesjonalne grupy. A wśród nich OLD STARS i GÓRALSI. Przez cały dzień będziemy mogli podziwiać i kupować prace szydełkowe, haftowane, filcowe, wiklinowe, papierowe, tekstylne, szkło artystyczne, biżuterię w różnych formach i z różnych materiałów, rzeźbę z metalu i drewna, przytulasie, podusie, zabawki sensoryczne itp. Dla tych, którzy lubią posmakować tradycyjnych przysmaków, proponujemy stoiska z serami, miodami, kawami, pierogami, lodami, przetworami, pieczywem i oczywiście stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

Dla zainteresowanych dostępny będzie również pokaz dawnych zawodów oraz możliwość pracy na kole garncarskim.

Zapraszamy również tych najmłodszych. Dla nich przewidziano strefę animacji i zabaw.

Dzień Folkloru
Niesułków 69, działka parafialna
21 lipca 2024 r., start g. 11


Całe wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego, Starosty Zgierskiego oraz Burmistrza Strykowa.
  • 21-07-2024 godz 11:00

Kategoria

Wiadomości

Adres

Niesułków-Kolonia 14, 95-010 Niesułków-Kolonia

Kontakt

42 719 70 94
505-964-846