Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

Dzień Rybaka i Ziemniaka „Z Ikrą”

24 września b.r. w Świnicach Warckich miał miejsce Dzień Rybaka i Ziemniaka „ Z Ikrą”. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich. Wydarzenie objął Patronatem honorowym Marszałek Województwa Łódzkiego p. Grzegorz Schreiber.
Patronatem medialnym natomiast objęło Radio Q oraz portal tukutno.pl.

Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie, ponieważ wydarzenie otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze", poprzez LGD "Z IKRĄ" w kwocie: 18 000,00 zł, dzięki czemu Organizatorzy mogli rozszerzyć imprezę o tematy rybne.  Całkowity koszt zadania: 23 000,00 zł.

W ramach zadania odbył się pokaz gotowania zupy rybnej, w wykonaniu pana Adama Kozaneckiego finalisty Master Chef  Polska, degustacja: placków ziemniaczanych, sałatek ziemniaczanych i rybnych oraz soków owocowych. Stolarska Pracownia Artystyczna Julian Kacprzak prowadziła zabawy plastyczne z rybą w tle. Na scenie wystąpił Zespół ludowy Bałdrzychowianie z Kapelą ludową  oraz Zespół muzyczny „Wunderful Live”.

Impreza rozpoczęła się uroczystym wjazdem pary królewskiej – Królowej Bulbiatki i Króla Tartufla bryczką zaprzężoną w pięknego konia.

Podczas imprezy bawiły się całe rodziny uczestnicząc w różnorakich konkursach, np.: na największego ziemniaka i osobliwego w kształcie ziemniaka oraz wiedzy o ziemniaku, a także sprawnościowymi wędkarskimi, przygotowanymi przez Szkółkę Wędkarską działającą przy GOK w Świnicach Warckich. Była prezentacja odmian ziemniaka, konsultacje i doradztwo z zakresu produkcji ziemniaka przygotowane i poprowadzone przez WODR w Bratoszewicach oddz. w Łęczycy. Były porady wędkarskie, hodowlane oraz ciekawa wystawa ryb słodkowodnych oraz sprzętu wędkarskiego. Na placu imprezowym można było ponadto skosztować: zalewajki, ziemniaczków w mundurkach z gzikiem oraz mnóstwa smacznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Był pokaz wozu bojowego i strażackiego sprzętu ratowniczego, udzielania pierwszej pomocy. Były przejażdżki kucykiem, bryczką, były zjeżdżalnie, trampoliny i wiele innych atrakcji dla dzieci. Na scenie wystąpiły ponadto działające przy GOK w Świnicach Warckich taneczne zespoły dziecięce  „Jagódki” i „Folk” oraz sekcja taneczna UTW.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich przeprowadziła natomiast Narodowe Czytanie fragmentu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej opisującego żniwa.

Imprezę ubogaciło wiele stoisk wystawowych i gastronomicznych. Impreza zakończyła się zabawą taneczną przy znanych i lubianych utworach.

Kategoria

Wiadomości

Adres

99-140 Świnice Warckie