Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

Dzień Tańca w Bełchatowie

29 Kwietnia Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. W programie: prezentacje solo oraz przedpremierowy pokaz spektaklu w wykonaniu Zespołu Tańca Współczesnego Progress, występ tancerzy z Grupy Mateusza Szałańskiego oraz Kino Tańca prezentowane za pośrednictwem Fundacji Kino Tańca. 

29 Kwietnia Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. W programie: prezentacje solo oraz przedpremierowy pokaz spektaklu w wykonaniu Zespołu Tańca Współczesnego Progress, występ tancerzy z Grupy Mateusza Szałańskiego oraz Kino Tańca prezentowane za pośrednictwem Fundacji Kino Tańca.

Fundacja została założona w 2003 roku w Warszawie przez Sonię Nieśpiałowską-Owczarek i Jacka Owczarka, którzy jesienią 2008 przenieśli się na stałe do Łodzi. Fundacja jest inicjatorem i głównym organizatorem pierwszego i jedynego w Polsce festiwalu filmów tańca, prezentującego najlepsze filmy nurtu dance film and video. Od 2002 roku zorganizowali cztery edycje Międzynarodowego Festiwalu Kino Tańca w Łodzi, współpracując z Łódzkim Domem Kultury, Forum Fabricum, Łódź Art Center i łódzką szkołą filmową. Wielokrotnie prezentowali programy polskich i zagranicznych filmów tańca na festiwalach tańca, kinach i w klubach filmowych w całej Polsce. Od 2007 roku Fundacja ogranizuje Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca Sic! w Warszawie, a od 2010 roku z Centrum Sztuki Współczesnej. Fundacja jest członkiem Dance Films Association i Media and Dance Network.

W ramach Kina Tańca zostaną zaprezentowane dwa filmy: Amelia, reż. Eduard Lock, Kanada, 60 min. - Amelia miała swoją premierę w Pradze w 2002 roku na kilka dni przed festiwalem Romaeuropa Festiva w Rzymie, na którym została nagrodzona. Drugim filmem będzie  Reines d'un jour, reż. Pascal Magnin, Szwajcaria, 26 min. 

 

Program Międzynarodowego Dnia Tańca:

17:30 – pokaz Grupy Tanecznej Mateusza Szałańskiego 

17:45 – prezentacje solo oraz przedpremierowy pokaz spektaklu Zespołu Tańca Współczesnego Progress

 

W ramach Kina Tańca:

18:30 – Amelia, reż. Eduard Lock, Kanada, 60 min.

19:30 – Reines d’un jour, reż. Pascal Magnin, Szwajcaria, 26 min.

Zapraszamy do magicznego świata tańca.

Mariola Biniek mariola.biniek@mckbel.eu