Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

E-przewodniki na finał projektu „4 kultury – odNOWA pamięci”

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w projekcie sporo stracił, ale zwiedzając Rawę Mazowiecką i Zduńską Wolę z wirtualnym przewodnikiem może samemu doświadczyć tego, co Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowała w przestrzeni tych miast.
Poza tropieniem śladów materialnych wielokulturowości Rawy Mazowieckiej i Zduńskiej Woli uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniach z duchownymi, badaczami kultury materialnej, duchowej i artystycznej, a także z artystami.

Projekt „4 kultury – odNOWA pamięci” miał pobudzić uczestników do refleksji na temat przemian historyczno-kulturowych i zwrócić uwagę na znaczenie i konieczność ochrony „śladów pamięci” obecnych zarówno w architekturze jak i „kulturze żywej”.

Wkład w rozwój Rawy Mazowieckiej i Zduńskiej Woli mieli Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie. Zaplanowane w przedsięwzięciu zajęcia ukazały uczestnikom kulturę tych nacji z uwzględnieniem religii, obrzędowości, języka, architektury, sztuki sakralnej i sepulkralnej.

Efektem przeprowadzenia projektu są aplikacje na urządzenia mobilna umieszczone w serwisie "Google Play" opowiadające o wielokulturowości Rawy Mazowieckiej i Zduńskiej Woli:

https://play.google.com/store/apps/details?id=precz.guide.czterykulturyrawa
https://play.google.com/store/apps/details?id=precz.guide.czterykulturyzdunskawola
https://4kultury.lodzjews.org/

Projekt „4 kultury – odNOWA pamięci” zrealizowany przez Fundację Monumentum Iudaicum Lodzense dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.