Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Festiwal Płytki Ceramicznej – Opoczno 2021

21 sierpnia w Opocznie odbył się II Festiwal Płytki Ceramicznej, który jednocześnie był finałem profilaktycznych wakacji w Gminie Opoczno. Tego dnia dla mieszkańców przewidziano wiele atrakcyjnych wydarzeń, które odbyły się na terenie Miejskiego Domu Kultury, a także nad zalewem opoczyńskim.
Patronami medialnymi festiwalu byli: kwartalnik „Wokół płytek ceramicznych“, Radio Łódź, Radio Plus, Radio Parada, Tygodnik Opoczyński TOP.

W ramach festiwalu, firmy partnerskie Cersanit S.A. i Ceramika Paradyż Sp. z o.o. zorganizowały wiele atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Dzieci mogły spożytkować swoją energię na Euro bandżi czy dmuchanym torze przeszkód, namalować swoją karykaturę, pomalować płytkę, a nawet zostawić swój wkład w tworzeniu donicy, która ma zostać włączona w małą architekturę miejską naszego miasta.

W strefie wystawców goście festiwalu mieli okazję spotkać się i porozmawiać z pracownikami firm z branży ceramicznej i budowlanej oraz zapoznać z ich najnowszymi produktami. Współorganizatorzy LIS Ceramika, Końskie Group, Cerrad Sp. z o.o., P.P.H.U. EXPO-DREW.

Kazimierz Pacan, TomBud Tomasz Brol, wystawiły ciekawe stoiska ze swoimi ekspozycjami reklamującymi ich produkty. Pozostali inicjatorzy PSB Standard, Verkatto sp. z o.o., ZCB OWCZARY R.E.R. STĘPIEŃ SP.J., CER-TECH PLUS sp. z o.o, Artmet. PPH. Polak R., OPTEX S.A. i Stanisław Stępień Zakłady Przetwórstwa Mięsnego wsparli promocyjnie nasz festiwal.

Od godziny 12.00 na pasażu przy ulicy Biernackiego odbył się jarmark ceramiczny, na którym można było podziwiać wyroby twórców ceramicznych. Na warsztatach ceramicznych można było podejrzeć wypał raku oraz podziwiać wyroby wypalane właśnie tą metodą. W tym dniu na placu przed Miejskim Domem Kultury Gmina Opoczno we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Opocznie zorganizowano mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19. Ponadto na placu przed Miejskim Domem Kultury Gmina Opoczno zorganizowała w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Mobilny Punkt Spisowy oraz Mobilny Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego.

Gmina Opoczno wraz z Muzeum Regionalnym, Miejskim Domem Kultury oraz Biblioteką Publiczną przygotowała wiele ciekawych atrakcji, również dla najmłodszych uczestników. Liczne konkursy, zajęcia manualne, zabawy czy warsztaty ceramiczne to tylko niektóre z nich. Ponadto Festiwal Płytki Ceramicznej to prawdziwe muzyczne wydarzenia. Na scenie plenerowej zagrali: Baranovski, Łona i Weber + The Pimps oraz Strachy na Lachy.

Gmina Opoczno gościła w ramach Festiwalu delegację z partnerskiego miasta Jarocin. Z tej okazji posadzono m.in. pamiątkowego dęba.

W ramach festiwalu odbyło się również spotkanie władz miasta z przedstawicielami z branży budowlanej, które zapoczątkowało współpracę w ramach Programu Rozwój Lokalny. Gmina Opoczno bowiem uzyskała wsparcie ze środków norweskich.

W ramach Festiwalu Płytki Ceramicznej – finał profilaktycznych wakacji w Gminie, nad zalewem opoczyńskim wspólnie z klubami sportowymi, stowarzyszeniami, jednostkami podległymi oraz służbami porządkowymi przygotowano dużo wydarzeń sportowo – rekreacyjnych. Odbyła się II edycja zawodów biegowych „BIEGAJ PO MISTRZOWSKU”, Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Opoczna, Zawody Ratownicze o Puchar Burmistrza Opoczna, a także Zawody Strzeleckie Paintball i inne.

Kategoria

Wiadomości