Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Festiwal "Wszystkie Mazurki Świata"

W dniach 7–13 maja br. odbywał się w Warszawie Festiwal „Wszystkie Mazurki Świata”, który obejmował koncerty z udziałem muzyków i śpiewaków z Polski i Europy, warsztaty wokalne, taneczne i warsztaty gry na instrumentach oraz targowisko instrumentów, podczas którego sprzedawcy, zwykle wytwórcy, oferowali ludowe instrumenty muzyczne.

Muzycy ludowi z Łódzkiego na Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata”

W dniach 7–13 maja br. odbywał się w Warszawie Festiwal „Wszystkie Mazurki Świata”, który obejmował koncerty z udziałem muzyków i śpiewaków z Polski i Europy, warsztaty wokalne, taneczne i warsztaty gry na instrumentach oraz targowisko instrumentów, podczas którego sprzedawcy, zwykle wytwórcy, oferowali ludowe instrumenty muzyczne. W czasie Festiwalu odbywał się ponadto konkurs „Stara Tradycja”, w którym udział wzięli młodzi artyści wykonujący in crudo muzykę tradycyjną.

 

Na tegorocznym Festiwalu zaprezentowali się m.in. muzycy z województwa łódzkiego. We wtorek, 8 maja na koncercie w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki wystąpiła opoczyńska Kapela Stanisława Ksyty z Woli Załężnej, w składzie: S. Ksyta – skrzypce, Julian Jarząb – harmonia trzyrzędowa i Marian Pabianek – bęben, u boku laureatów Festiwalu „Stara Tradycja”. W piątek, 11 maja wystąpił zaś łęczycki skrzypek, Tadeusz Kubiak z Leśmierza wraz z gwiazdami: Tomaszem Stańko, Januszem Olejniczakiem, Triem Janusza Prusinowskiego i Zespołem Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” jest Janusz Prusinowski. Więcej na: http://www.festivalmazurki.pl/