Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

Fotografie Edmunda Osterloffa

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Edmunda Osterloffa  z kolekcji Muzeum  Narodowego we Wrocławiu pt. "Samotnik z Radomska”.

Towarzystwo Fotograficzne w Radomsku powstało w 1962 roku z amatorskiego ruchu fotograficznego, którego rodowód sięga 1959 roku. Towarzystwo jako jedyne w Polsce przyjęło imię Edmunda Osterloffa (1863-1938), artysty, fotografa – wielkiej postaci historii polskiej fotografii, który mieszkał, zmarł i został pochowany w Radomsku.

Członkowie Towarzystwa Fotograficznego w Radomsku brali udział w wielu wystawach i konkursach fotograficznych krajowych i zagranicznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Towarzystwo zorganizowało dotychczas 16 Ogólnopolskich Plenerów Fotograficznych „NATURA i KRAJOBRAZ” oraz 7 Biennale Fotografii Czarno-Białej „POSTAĆ LUDZKA w PEJZAŻU” - jedynego konkursu fotografii czarno-białej w Polsce, a także cyklicznych plenerów „KRAJOBRAZ POLSKI”.

Towarzystwo posiada Małą Galerię Fotografii zlokalizowaną w westybulu Miejskiej Biblioteki Publicznej, korzysta również okazjonalnie z sal wystawowych Miejskiego Domu Kultury oraz Muzeum Regionalnego, w których prezentowane są wystawy członków Towarzystwa, jak również zaproszonych artystów fotografów. Towarzystwo realizuje bardzo ważne projekty i przedsięwzięcia na rzecz promocji i upowszechniania kultury naszego regionu a także integruje je z lokalnymi społecznościami. Działalność stowarzyszenia wykracza poza granice środowisk woj. łódzkiego, poprzez działanie naszych członków dzięki czemu jesteśmy zauważalni na obszarze całego kraju, jak również za granicą RP.

 

ZAPRASZAMY! 31 marca 2012r. ( sobota) godz.18.15

Galeria Muzeum Regionalnego w Radomsku, ul. Narutowicza 1 .

Autor artykułu: Alina Wilkoszewska/AS