Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Fotorelacja: Mistrz i uczeń – Henryk Płóciennik i Krzysztof Gocek

16 września w Galerii Imaginarium w Łódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy „Mistrz i uczeń”, na której prezentowane są prace wybitnego polskiego grafika, rysownika i malarza – Henryka Płóciennika (1933-2020) oraz jego przyjaciela i ucznia – malarza Krzysztofa Gocka z Głowna.
Wystawa jest nie lada gratką dla fanów twórczości Płóciennika – eksponowane prace to w większości niepokazywane dotąd publicznie dzieła: obrazy olejne z lat 50. i 60. XX wieku, wczesne rysunki tuszem oraz grafiki: akwaforty, kwasoryty, linoryty i monotypie z lat 50., 60. i 70. minionego stulecia – dokumentujące kształtowanie się tak rozpoznawalnego dziś stylu Mistrza.

W piątkowym wernisażu udział wziął artysta Krzysztof Gocek, który wraz z kurator wystawy Moniką Nowakowską wprowadził licznie przybyłych gości w temat twórczości zmarłego przed dwóch laty artysty.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia, której autorem jest Piotr Zdrzynicki.

Galeria Imaginarium, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, Łódź
Wystawa czynna do 29 października 2022 od wtorku do soboty w godz. 14.00 – 18.00


Kurator: Monika Nowakowska
Kontakt: Monika Nowakowska (m.nowakowska@ldk.lodz.pl tel. 797326193)

Organizator: Łódzki Dom Kultury
Patroni honorowi: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Łódzki, Galeria Piotra Uznańskiego, Dom Aukcyjny Rynek Sztuki w Łodzi
Patroni medialni: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Radio Żak, telewizja Ret-Sat, Kalejdoskop, Obserwator Łódzki, portale: artinfo, regionkultury, www.niezlasztuka.net
Sponsorzy: Daniel Gocek Data Science, JBS Beauty Sp. z o.o., Restauracja Bułgarska w Łodzi