Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =

"Gabinet doktora Caligari" w bełchatowskim kinie

Łódzka „Cytryna” i kino „Kultura”MCK w Bełchatowie zapraszają miłośników dobrych filmów na prawdziwą ucztę. W piątek 18.05 o godz. 19.00 bełchatowscy kinomani będą mogli obejrzeć pierwszy w dziejach kina film grozy: „Gabinet doktora Caligari". 

Łódzka „Cytryna” i kino „Kultura” MCK w Bełchatowie zapraszają miłośników dobrych filmów na prawdziwą ucztę. W piątek 18.05 o godz. 19.00 bełchatowscy kinomani będą mogli obejrzeć pierwszy w dziejach kina film grozy: „Gabinet doktora Caligari". 

Produkcja  z 1920 r. jest klasyką filmu niemego w reżyserii jednego z najważniejszych twórców niemieckiego ekspresjonizmu, Roberta Wiene. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu „The Washing Machine” grającego alternatywnego, indie rocka.

„Gabinet doktora Caligari” uznawany jest za pierwszy w dziejach film grozy. Do gabinetu tajemniczego doktora Caligari przychodzi Alan. Wieszcz Cesare przepowiada, iż Alan pożyje jeszcze tylko do zmroku. Faktycznie, mężczyzna zostaje zamordowany, a wróżbita staje się głównym podejrzanym. Cesare ucieka przed pragnącym go zlinczować tłumem, ale w końcu umiera z wyczerpania. Sprawę w swoje ręce postanawia wziąć Francis, przyjaciel Alana, który domyśla się, iż za całą sprawą może stać tajemniczy doktor Caligari.

Mariola Biniek mariola.biniek@mckbel.eu