Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Guzik wielka rzecz

W Miejskiej Bibliotece im A. K. Cebrowskiego w Łowiczu można oglądać kolejną ciekawą wystawę. Tym razem na wystawie zaprezentowane zostały guziki sławnych Polaków, pochodzące ze zbiorów Muzeum Guzików w Łowiczu, założonego przez Jacka Rutkowskiego.

Wśród zaprezentowanego zbioru odnaleźć można guzik min. Wisławy Szymborskiej, Daniela Olbrychskiego, Janusza Gajosa, Roberta Korzeniowskiego, a także Jarosława Kaczyńskiego i Jerzego Buzka. Uroczyste otwarcie wystawy, którą będzie można oglądać do końca kwietnia, odbyło się w poniedziałek, 2 kwietnia 2012 r. Podczas uroczystości obecny był zastępca burmistrza Łowicza Bogusław Bończak, który pogratulował twórcy muzeum zbioru, a dyrektor biblioteki Magdalenie Pakulskiej, ciekawego pomysłu na jego prezentację.

W czasie otarcia wystawy Jacek Rutkowski opowiadał o swojej pasji kolekcjonowania guzików, a także przybliżył niektóre wydarzenia związane z pozyskiwaniem eksponatów. Każdy guzik opatrzony jest stosownym pismem właściciela, potwierdzającym jego autentyczność. Zatem nie tylko w zbiorach muzeum są same guziki, ale również autografy właścicieli i zapisane myśli odnoszące się w swojej treści do inicjatywy Muzeum Guzików. Samo muzeum jest wyjątkowym tworem. Nie posiada stałej siedziby, ale mieści się w jednej dużej walizce. Wszyscy goście uczestniczący w otwarciu wystawy, na pamiątkę, otrzymali od Jacka Rutkowskiego pocztówkę, przedstawiającą guzik Wisławy Szymborskiej.

autor: Jacek Rybus