Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

E. Źaczek, gwiozda, okres międzywojenny, zbiory Muzeum w Łowiczu.

Muzeum w Łowiczu zaprasza twórców ludowych oraz artystów inspirujących się wycinanką ludową do udziału w konkursie II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do osób wykonujących papierowe wycinanki tradycyjne oraz wycinanki inspirowane tradycją regionów etnograficznych i miejscowości z obszaru województwa łódzkiego tj. regionów: łowickiego (w tym okolic Skierniewic), rawskiego, opoczyńskiego, sieradzkiego, radomszczańskiego, wieluńskiego, okolic Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Celem Konkursu jest rejestracja przemian zachodzących we współczesnej sztuce wycinankarstwa, popularyzowanie tradycji wycinankarskich obszarów etnograficznych leżących w granicach województwa łódzkiego, a także zaprezentowanie twórczości współcześnie działających osób wykonujących wycinanki w formie tradycyjnej oraz w formie inspirowanej tradycjami ww. regionów.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i pozostałych załączników (ankieta dotycząca twórcy, metryczka do naklejenia na każdą pracę i wymagane zgody) oraz dostarczenie ich wraz z pracami do Muzeum w Łowiczu bezpośrednio lub drogą pocztową na adres Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, 99-400 Łowicz z dopiskiem „II Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego”.

Prace należy dostarczyć w terminie od 1 września do 10 października 2022 r.

Szczegółowy Regulamin oraz niezbędne załączniki do pobrania poniżej.

Partnerem Konkursu jest Łódzki Dom Kultury, który jest również jednym z fundatorów nagród.

Konkurs pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
  • do 10-10-2022

Kategoria

Muzea

Adres

Stary Rynek 5/7 99-400 Łowicz

Kontakt

http://muzeumlowicz.pl/
tel. 46 837 39 28
email: sekretariat@muzeumlowicz.pl