Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

JAZZOWA JAZDA PO ŁÓDZKIEM

Łódzki Dom Kultury zaprasza na Jazzową Jazdę do Piotrkowa Trybunalskiego i Zgierza. Jazzowa jazda to cykl ciekawych wykładów i koncertów wprowadzających słuchaczy w tajniki muzyki improwizowanej.
Organizatorzy chcą pokazać jak wielki potencjał i radość tworzenia niesie ze sobą muzyka jazzowa. Jazz jest sztuką interakcji zarówno tej zespołowej, ale szczególnie tej interakcji z słuchaczem.

Organizatorzy zaproszą uczestników do muzycznego warsztatu jazzowego. Wyjaśnią, co w tym jazzie się w ogóle dzieje, na co skierować nasze uszy i jak powinniśmy słuchać jazzu żeby czerpać radość.

TERMINY I LOKALIZACJE:
16.02.2024 r., godz. 16:00-20:00, Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim (Galeria ODA, ul. Sieradzka 8, 97-300 Piotrków Trybunalski)
28.02.2024 r. godz. 16:00-20:00, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zgierzu (ul. Sokołowska 4, 95-100 Zgierz)

PROGRAM WYDARZENIA:
𝟭𝟲:𝟬𝟬
Pierwsza część będzie audiowizualną prezentacją pn. ”Bardzo krótka historia jazzu”, która w zwięzły i obrazowy sposób przybliży ewolucję muzyki jazzowej od jej początków po jazz współczesny.
(45 min.)
𝟭𝟳:𝟬𝟬
Druga część warsztatów będzie dotyczyć tego jak słuchać muzyki jazzowej. W tej części zespół zaprezentuje style i metody wykonawcze oraz przebieg pracy nad repertuarem, prezentując te elementy w zrozumiały dla słuchacza sposób.
(60 - 90 min.)
𝟭𝟵:𝟬𝟬
Warsztaty zwieńczy koncert Marka Kądzieli oraz "Łódzkiej grupy jazzowej" - studentów i absolwentów Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi.
(ok. 60 min.)

Warsztaty poprowadzi gitarzysta jazzowy dr hab. Marek Kądziela - Kierownik Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Współprowadzącymi będą Kacper Kaźmierski (perkusja), Michał Rutkowski (kontrabas) , Julia Oleksa (saksofon).

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Organizatorem "Jazzowej Jazdy po Łódzkiem" jest Łódzki Dom Kultury.