Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =

„Jezioro łabędzie” w Bełchatowie

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na balet w wykonaniu Grand Kiev Ballet pt. „Jezioro łabędzie”, który odbędzie się 23 lipca 2022 r. o godzinie 19:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
Grand Kiev Ballet, rozpoczął swoją działalność koncertową w 2014 roku od trasy koncertowej po Francji, która nosiła tytuł "gwiazdy światowego Baletu" –  ponad 35 koncertów galowych w ciągu półtora miesiąca!. Po udanej ofercie na rynku baletowym pojawiło się wiele ofert koncertowych na całym świecie. Ameryka, Chiny, Hiszpania, Holandia, Polska, Norwegia, Belgia i wiele innych.

W repertuarze firmy znajduje się prawie cały klasyczny repertuar "Jezioro łabędzie"," Dziadek do orzechów"," Don Kichot"," Gisele","Królewna Śnieżka"... Dekoracje i kostiumy są tworzone przez najlepszych rzemieślników z Kijowa z Opery Narodowej Ukrainy.

Dyrektor i solista Grand Kiev Ballet, artysta ludowy Ukrainy Oleksandr Stojanow wraz z żoną Primą baletnicą Katarzyną Kuchar nadal ze swoim zespołem podbijają światowy rynek sztuki baletowej.

Cała Kijowska grupa składa się z uznanych mistrzów baletu klasycznego o najwyższym poziomie światowej klasy umiejętności wykonawczych.

Ekaterina Kuchar i Alexander Stojanov są jedną z najbardziej znanych par baletu klasycznego. Ich duet jest zawsze perfekcyjny. Krucha jak statuetka Katarzyna i emocjonalny, latający po scenie Aleksander. Ich Para taneczna jest kochana za ryzykowne i łatwe wsparcie oraz prawdziwe emocje, które dają na scenie.

Ekaterina Kuchar - Prima balerina Opery Narodowej Ukrainy, artystka ludowa Ukrainy, laureatka międzynarodowych konkursów. Jest zapraszana do tańca na najlepsze sceny baletowe na świecie. Ekaterina jest balerina ze specjalnym pismem, stylem, który potrafi przekazać nie tylko tekst taneczny, ale także głębokie doświadczenia swojego bohatera za pomocą swojego ciała i dramatycznego talentu.

Aleksander Stojanów - Główny tancerz baletu Opery Narodowej Ukrainy, artysta ludowy Ukrainy, laureat międzynarodowych konkursów. Jest motorem współczesnego baletu, rozwija prawdziwą sztukę wysoką. Jego łatwy skok, technika i emocjonalność sprawiły, że stał się ulubieńcem wielu fanów sztuki baletowej.

O spektaklu:
"Jezioro łabędzie" to światowy balet, który od ponad 100 lat zachowuje swój prymat w sercach widzów. Jako symbol ten spektakl wielu ludzi kojarzy się ze sztuką baletową. Dziś "Jezioro łabędzie" jest ozdobą w repertuarze prawie wszystkich głównych teatrów na świecie.

Balet powstał na podstawie starożytnej Niemieckiej legendy opowiadającej o pięknej księżniczce Odette, którą czarownik Rothbart zamienił w łabędzia swoją klątwą. Jest to mistyczna historia opowiedziana pod motywami genialnej muzyki Piotra Czajkowskiego i oparta na kontrastach walki światła i ciemności, Odette z Odylia. Gdzie dobro triumfuje nad złem.

Czas trwania prezentacji 2 godziny, w dwóch oddziałach i 1 przerwa.

Zapraszamy!

Grand Kiev Ballet  „Jezioro łabędzie”
23 lipca 2022, godz. 19.00

Bilety do nabycia w kasach MCK Bełchatów oraz na stronie www.kupbilecik.pl

Poniżej plakat promujący wydarzenie.
MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie
  • 23-07-2022 godz 19:00

Bilety

125-170 zł

Kategoria

Sztuka

Adres

pl. Narutowicza 3

Kontakt

+48446351922