Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Kapela Bobrowianie

Bobrowianie oficjalnie istnieją od 2000 roku, ale dopiero w 2012 roku stali się bardziej aktywni i zaczęli występować na różnych festiwalach i konkursach m. in.: w Sieradzu na Spotkaniach z folklorem Polski centralnej „Od kujawiaka do oberka – autentyzm i inspiracje”, czy na słynnym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
Dziś Bobrowian możemy usłyszeć podczas wielu wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie gminy Rzeczyca czy w pobliskich miejscowościach. Jedno jest pewne, gdzie się nie pojawią – tam odnoszą sukces! Ich muzyka chwyta za serca i porywa do tańca! Ma w sobie siłę przebicia i magię, którym nie dorównają żadne współczesne efekty specjalne!

Kapela Bobrowianie – to obecnie Władysław Chaber, Jan Kępa, i Zofia Piwowarska. Na płycie „Zawsze w naszych sercach melodie ludowe” grają też gościnnie z Władysławem Gmajem. Do niedawna zespołowi towarzyszył także Tadeusz Chaber brat Władysława, który z racji sędziwego wieku przeszedł już w stan spoczynku. Członkowie Kapeli wywodzą się rodem z Bobrowca koło Rzeczycy. W 2019 roku do zespołu dołączyła Pani Zofia Piwowarska (rodowita Luboczanka), która oprócz pięknego głosu wniosła pozytywną energię i tzw. ikrę, przez co stała się dobrym duchem Bobrowian.

Płytę Kapeli Bobrowianie nabyć można podczas ich występów lub kontaktując się z p. Andrzejem Jurą przez e-mail andrzej86511@gmail.com.

Poniżej teledysk promujący płytę Kapeli: