Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę”

Dyrektor i pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zapraszają na konferencję „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę”. Rejestracja trwa do 28 września.
Jest to wydarzenie, które wpisuje się w działania statutowe Biblioteki i ma na celu przybliżenie sylwetek osób związanych z województwem łódzkim, które swoją pracą i osiągnięciami zdobyły rozpoznawalność w kraju i zagranicą. Chcemy podkreślić ich wkład w różne dziedziny życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, naukowego i politycznego.

Istotne jest zaakcentowanie dorobku osób pochodzących z obecnego województwa łódzkiego i jego krain historycznych jako centralnego ośrodka wiedzy o regionie łódzkim.

Wydarzenie będzie także doskonałą okazją, aby uświadomić mieszkańcom, jak wiele wybitnych postaci pochodzi z naszego regionu, których dokonania mogą zainspirować młodych ludzi do podążania za swoimi marzeniami.

Na przestrzeni lat mieszkańcy województwa łódzkiego dali się niejednokrotnie poznać jako żołnierze, literaci, artyści, naukowcy, wynalazcy, przedsiębiorcy czy też sportowcy. Także wśród wielomilionowej Polonii znajdują się liczne osoby realizujące się w obszarze kultury, sztuki, nauki, techniki, medycyny, sportu i wojskowości na światowym poziomie. Chcemy osiągnięcia tych osób zaprezentować szerszej publiczności.  

Konferencja skierowana jest do mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego, przedstawicieli świata nauki oraz do studentów, pracowników instytucji kultury, członków stowarzyszeń naukowych i regionalnych, działających na terenie ziemi łódzkiej, a także do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa.

Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę”, realizowana cyklicznie, może stać się ważnym wydarzeniem, trwale odznaczającym się na mapie naukowej i kulturalnej województwa i kraju.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Na konferencję należy zarejestrować się do dnia 28 września poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://forms.office.com/e/EYUFRc9xV1

Kontakt w sprawie konferencji: Joanna Kantyka, kierownik Działu Zbiorów Regionalnych

joanna.kantyka@wbp.lodz.pl / 42 663 03 23
  • 12-10-2023

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Gdańska 100/102, 90-508 Łódź

Kontakt

http://www.wbp.lodz.pl/
tel.: 42 663-03-00
email: kontakt@wbp.lodz.pl