Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Konkurs dla przedszkolaków

„Koluszki-miasto, które dobrze znam” to tytuł konkursu jaki zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach w związku z 63. rocznicą nadania Koluszkom praw miejskich. 2 kwietnia do biblioteki przybyły trzyosobowe reprezentacje wszystkich sześciu przedszkoli działających na terenie gminy Koluszki.

 Każda drużyna odpowiadała na trzy pytania.  A pytania nie były łatwe. Ot choćby: skąd się wzięła nazwa Koluszki, jakie elementy znajdują się w herbie Koluszek, która szkoła  w Koluszkach jest najstarsza, ile lat ma OSP w Koluszkach. Czy znacie odpowiedzi? Nasi bohaterowie odpowiedzieli na wszystkie pytania prawidłowo. Z łatwością też spośród kilku herbów wybrały herb i flagę naszego miasta. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie ułożenia z puzzli logo Koluszek. Tutaj reprezentacje musiały wykazać się działaniem zespołowym. Takie samo zadanie organizatorzy postawili przed jurorami, co zostało z entuzjazmem przyjęte przez publiczność.

Odpowiedzi dzieci oceniało jury w składzie: Tomasz Dominiak reprezentujący Panią Joannę Skrzydlewską – Posłankę do Unii Europejskiej. Wiktor Nogalski – z-ca burmistrza Koluszek, Zofia Kladzińska – Honorowa Obywatelka Gminy Koluszki oraz autorka książek o Koluszkach, Małgorzata Bielska – Prezes Firmy Pol-HUN w Koluszkach i Mariusz Kotynia przedstawiciel Przedsiębiorstwa „Agat” S.A. w Koluszkach. Po gorącej dyskusji, jury zaskoczone wiedzą dzieci, przyznało wszystkim przedszkolom i przedszkolakom I miejsce. Dzieci otrzymały wspaniałe prezenty i listy gratulacyjne.

Patronat nad konkursem objęła Pani Poseł Joanna Skrzydlewska oraz Burmistrz Koluszek Pan Waldemar Chałat.

 

autor: Danuta Oleksiak