Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

„Kosmiczny dyLEMat” – gra na smartfony

Kolejne etapy realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi projektu „Zagraj w Lema”!
Uczestniczki warsztatów z tworzenia scenariuszy do gier i obsługi aplikacji Action Track przygotowały grę na smartfony „Kosmiczny dyLEMat”. Fabuła gry opisuje przygody pilota Pirxa i jego zmagania z problemem wyruszenia w podróż, którą zaplanował. Gracz uczestnicząc w wędrówce z bohaterem odpowiada na pytania dotyczące życia i twórczości Stanisława Lema oraz dowiaduje się o ciekawostkach związanych z pisarzem.

Na 22 października zaplanowana została pierwsza rozgrywka międzybiblioteczna. Zapraszamy do udziału w grze bibliotekarki i bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych województwa łódzkiego.
Do rozgrywki można przystąpić  samodzielnie lub w zespole do 3 osób.


Aby zagrać potrzebny będzie smartfon z dostępem do Internetu, na telefonie należy  zainstalować darmową aplikację Action Track (pobrać z internetowych sklepów AppStore lub Google Play).

Aby przystąpić do gry należy zeskanować kod QR, który umieszczony zostanie na stronie WBP, w zakładce „Zagraj w Lema” 22 października o godz. 12.00, następnie pobrać grę i zaakceptować jej regulamin.

Po przeprowadzonej rozgrywce gra zostanie udostępniona czytelnikom.

Gra jest okazją do poznania lub powrotu do wiadomości o pisarzu w 100 rocznicę urodzin Stanisława Lema.


Gra powstała w ramach projektu ,,Zagraj w Lema”. Projekt  został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Gdańska 100/102, 90-508 Łódź

Kontakt

http://www.wbp.lodz.pl/
tel.: 42 663-03-00
email: kontakt@wbp.lodz.pl