Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Literackie podsumowanie roku 2020

Jak w nowej, pandemicznej rzeczywistości poradziła sobie literatura? Co czytaliśmy najchętniej? Jak w nowej sytuacji odnaleźli się wydawcy? Jak się mają festiwale literackie? O książkowych olśnieniach, wydarzeniach i klapach w minionym roku porozmawiają: Paulina Małochleb, Michał Nogaś i Justyna Sobolewska.
Rozmowę poprowadzi Maciej Robert.

Bezpłatna transmisja odbędzie się na profilu Domu Literatury na Facebooku: https://www.facebook.com/DomLiteratury

Paulina Małochleb - krytyczka i badaczka literatury. Na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzi zajęcia z literatury po 1989 roku, współczesnego życia literackiego i warsztaty krytyczne. Prowadzi blog „Książki na ostro”. Zasiadała w jury Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima.

Michał Nogaś – dziennikarz i krytyk literacki. W 2012 roku uhonorowany PIK-owym Laurem za promowanie książek i czytelnictwa. Od listopada 2016 prowadzi cykle wideo o literaturze w serwisie internetowym „Gazety Wyborczej”. Przez wiele lat związany z radiową Trójką, od 2020 jest dziennikarzem Radia Nowy Świat. Jak o sobie pisze: „Michał Nogaś. Czytelnik. Niegdyś Trójka, teraz Gazeta Wyborcza, szkoda czasu na złe książki, nie szkoda czasu na Radio Książki” Od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Niedawno najciekawsze z jego wywiadów ukazały się w zbiorze „Z niejednej półki” (Wydawnictwo Agora).

Justyna Sobolewska – krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”. Recenzje książkowe i felietony publikowała w „Gazecie Wyborczej”, „Nowych książkach”, „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”. W 2012 ukazała się jej „Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam” w wydawnictwie „Polityki”. Zasiada w jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius oraz w kapitule Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Laureatka PIK-owego Lauru (2015) przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych. W 2020 roku ukazała się jej książka „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” (Iskry)

 źródło: http://dom-literatury.pl/wydarzenia/rok-2020-w-literaturze/
  • 11-02-2020 godz 18:00

Kategoria

Literatura

Adres

Łódź, ul. Roosevelta 17

Kontakt

tel. 42 636 68 38
tel./fax 42 636 06 19
e-mail: kontakt@dom-literatury.pl
http://dom-literatury.pl/