Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz jest to impreza, która na mapie Łodzi znajduje się już od 2000 roku. Od 24 lat tworzymy miejsce, które w pełni poświęcone jest fantastyce i szeroko rozumianej kulturze. Co roku podczas naszego eventu organizujemy spotkania z autorami, przeróżne panele dyskusyjne, serię wykładów oraz pokazów z pogranicza nauki, filmu i literatury.
Wydarzenie jest całkowicie non-profit – finansowane jest ze środków własnych Fundacji Fantastyczne Inicjatywy oraz po części przy wsparciu urzędu Miasta Łodzi – nie jest to jednak impreza komercyjna. Od wielu lat dokładamy wszelkich starań by nasz konwent był miejscem pełnym dobrej energii, wiedzy, kultury i nauki.

Wśród wszystkich edycji Kapitularza naszymi gośćmi były tak znamienite osoby jak: Wojciech Siudmak, Radek Rak, Michał Gołkowski czy Andrzej Pilipiuk, Robert Wegner, Grupa Filmowa Darwin czy Anna Kańtoch. Samo wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzedniej, 23. edycji nasz konwent odwiedziło blisko 2700 uczestników.

Tegoroczna edycja, po raz kolejny odbędzie się w przestronnym budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, w dniach 6-8 września 2024 r. Hasłem przewodnim są “Piaski czasu”. Niezmiennie, już od 24 lat zależy nam na tym, żeby pokazać, że uczestnictwo w kulturze, budowanie społeczności faktycznie może uczynić nasz świat lepszym.

Podczas tegorocznej edycji nasz konwent odwiedzą m.in. Krzysztof Piersa, profesor Stanisław Bereś, który jest specjalistą w dziedzinie twórczości Stanisława Lema, czy pisarz Kazimierz Kyrcz.


Ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenie – https://sklep.kapitularz.pl/akredytacja.

Szczegóły na mediach społecznościowych i stronie https://kapitularz.pl/.

  • 06-09-2024 - 08-09-2024

Kategoria

Wiadomości