Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Majówka Melomana w Łowiczu

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński serdecznie zaprasza na coroczną Majówkę Melomana, która składać się będzie z cyklu niezapomnianych koncertów muzyki klasycznej. Koncerty odbędą się 1 i 3 maja w Galerii Browarna w Łowiczu, przy ul. Podrzecznej 17, o godz. 17.00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński serdecznie zaprasza na coroczną Majówkę Melomana, która składać się będzie z cyklu niezapomnianych koncertów muzyki klasycznej. Koncerty odbędą się 1 i 3 maja w Galerii Browarna w Łowiczu, przy ul. Podrzecznej 17, o godz. 17.00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

 

Pierwszym z nich, będzie występ solistki Filharmonii Narodowej Niny Nowak. Artystce towarzyszyć będzie Halina Andrzejewska (fortepian). Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć m.in. arię z opery Rinaldo „Lascia ch’io pianga”, utwory Georga F. Haendla, Fryderyka Chopina, Czesława Niemena i Franka Sinatry.

 

Podczas drugiego koncertu, usłyszymy utwory w wykonaniu Silesian Piano Quintet - kwintetu fortepianowego, który tworzą studentki Akademii Muzycznej w Katowicach: Małgorzata Garstka – fortepian, Joanna Ostaszewska – skrzypce, Anna Adamowska – skrzypce, Malwina Wyborska – altówka, Dominika Kontny – wiolonczela. W programie koncertu znajdą się utwory Roberta Schumanna i Jeana Crasa.

 

Program Majówki Melomana 2012

1 Maja 2012 r.

Nina Nowak - alt 

Halina Andrzejewska - fortepian

Program koncertu: Georg F. Haendel – aria z opery Rinaldo „Lascia ch’io pianga” Dla Ciebie chwała i cześć. Cesar Franck – Panis Angelicus – z “Messe a trois voix” op. 1. Fryderyk Chopin – Polonez A-dur. George Fr. Haendel – aria z opery Xerxes „Ombra mai fu”. Franciszek Schubert-Ave Maria-Zdrowaś Marijo,z Tobą Pan. Fryderyk Chopin – Walc E-moll. Waldemar Kazanecki-Walc Barbary z filmu "Noce i dni". James Horner-poemat miłosny z filmu ,,My heart will go on’’- Moje serce przetrwa w Twej pamięci’’. Andrew Lloyd Webber-Memory. 10. H.Gertner-Hoffman-Stary walc wiedeński. Czesław Niemen "Dziwny jest ten świat". Francis Lay-“Where do i begin”. Frank Sinatra-"Moja droga"

Czas trwania koncertu ok. 60 min.

Nina Nowak - Solistka  FIlharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego w Warszawie, solistka Filharmonii Berlińskiej, obecnie współpracuje z Wielką Orkiestrą Symfoniczną w Los Angeles. Wybitna polska śpiewaczka, reprezentująca najwyższą klasę, profesjonalizm, niezwykłą urodę i talent. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielką karierę rozpoczęła za Oceanem, wygrywając bardzo prestiżowe stypendium w USA na Uniwersytecie Music Academy w Texasie w Houston. Wygrała też kilka międzynarodowych konkursów wokalnych, co otworzyło jej drogę do współpracy z najwybitniejszymi kompozytorami i dyrygentami. Koncertuje z największymi orkiestrami symfonicznymi na świecie od Ameryki po daleką Azję- śpiewając zarówno muzykę klasyczną poprzez musical, muzykę filmową jak również muzykę rozrywkową. Obecnie podpisała kontrakt z Orkiestrą Symfoniczną w Los Angeles na nagranie muzyki do filmu ,,Namiętność to ja’’ w wielkiej produkcji Hollywood, gdzie zaśpiewa u boku Andrea Bocellego najpiękniejsze miłosne duety.

 

 

3 Maja 2012 r. – Silesian Piano Quintet

Małgorzata Garstka – fortepian, Joanna Ostaszewska – skrzypce, Anna Adamowska – skrzypce, Malwina Wyborska – altówka, Dominika Kontny – wiolonczela,

Program koncertu: Robert Schumann- Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44 (1842r.) cz. I Allegro brillante cz. II In modo d'una marcia. Un poco largamente cz. III Scherzo: Molto vivace - Trio I - Trio II - L'istesso tempo cz. IV Allegro, ma non troppo Czas trwania ok. 30 min. Jean Cras - Kwintet fortepianowy (1922r.) cz. I Clair et joyeux cz. II Calme et paisible cz. III Alerte et decide cz. IV Ardent et fier

Czas trwania ok. 35 min.

Silesian Piano Quintet - kwintet fortepianowy istnieje od listopada 2010r., a tworzą go studentki Akademii Muzycznej w Katowicach. W marcu 2011r. zespół uczestniczył w 17. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Illzach we Francji. Kwintet koncertował w miastach Polski: Warszawie, Łowiczu, Bytomiu, a także w macierzystej uczelni w Katowicach (m. in. w Sali Koncertowej). Ponadto w listopadzie 2011r. brał udział w Student Art Festiwal w Katowicach, gdzie m. in. wystąpił podczas projekcji filmu „Gabinet Doktora Caligari” z autorską muzyką studentów kompozycji. Od roku akademickiego 2011/2012 zespół pracuje pod kierunkiem prof. zw. Marii Szwajger-Kułakowskiej, st. wykł. Marka Mosia, a także – w formie regularnych warsztatów – pod kierunkiem światowej sławy Altenberg Trio z Wiednia.

Organizatorami koncertów są Urząd Miejski w Łowiczu i Galeria Browarna w Łowiczu.

 

Autor: Jacek Rybus