Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

MDK Opoczno z sukcesami na Laudate Mariam

Fot. Katarzyna Surma i Patrycja Majcherek w strojach opoczyńskich odbierają nagrody za zajęcie I...

W sobotę 21 maja, w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, odbył się III Ogólnopolski Festiwal Pieśni Maryjnych Laudate Mariam.
Na scenie zabrzmiały najpiękniejsze pieśni maryjne zarówno w języku polskim jak i łacińskim. Wydarzenie poprowadził Wojciech Purtak, dyrektor „Szklanego Domu”. Jury w składzie: dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM - przewodniczący, dr hab. dr hab. Teresa Krasowska, prof. UMCS i dr Paweł Łukowiec wysłuchało 20 konkursowych prezentacji.

W kategorii soliści pierwsze i drugie miejsce zdobyły kolejno reprezentantki Miejskiego Domu Kultury w Opocznie: Katarzyna Surma i Patrycja Majcherek, czyli siostry Wróbel z Woli Załężnej.

W kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych wyróżnienie przypadło seniorom z zespołu „Cantabile”.

Na finał wszyscy wysłuchali wyjątkowego koncertu. Przed laureatami konkursu i publicznością w przepięknych kompozycjach wystąpiło trio: dr Paweł Łukowiec (fortepian), dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM (wokal) i Grzegorz Michta (akordeon), instruktor „Szklanego Domu” odpowiadający za koordynację festiwalu.

Festiwal zakończyło wspólne odśpiewanie majówki pod kapliczką Matki Boskiej Zielnej nad ciekockim stawem.

Warto podkreślić, że reprezentację Miejskiego Domu Kultury w Opocznie do konkursu przygotowała Kamilla Biniek-Kaczorowska, instruktor MDK.

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Biernackiego 4, 26-300 Opoczno

Kontakt

mdkopoczno.pl
tel.: 44 736 14 10