Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Musical operowy Łódź Story

2 grudnia w Sieradzkim Centrum Kultury z musicalem operowym Łódź Story wystąpią studenci Wydziału Sztuk Scenicznych i studenci kierunku Choreografia i Techniki Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. 
Łódź Story to musical operowy w trzech aktach, nawiązujący do przeszłości i teraźniejszości Łodzi. Akcja rozpoczyna się w „mieście tkaczy” na początku XX wieku. Bohaterami sztuki są m.in.: Karol Poznański – syn Izraela Poznańskiego, zwanego niegdyś „królem łódzkiej bawełny”, i pracownicy jego zakładów. Pomiędzy Poznańskim a jedną z tkaczek rodzi się uczucie, będące przyczyną późniejszych zdarzeń, które znajdują dopełnienie we współczesności. Akcja toczy się na tle najbardziej znanych miejsc Łodzi, m.in. słynnych pałaców przy ul. Ogrodowej (dziś Muzeum Miasta Łodzi) i przy ul. Gdańskiej (dziś siedziba Akademii Muzycznej w Łodzi), Pałacu Herbsta, Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej, a także Zakładów Poznańskiego, dzisiejszego centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura. Mottem widowiska są słowa będące dewizą miasta – Ex navicula navis (Z łódeczki łódź), które znajdują się w dawnych herbach i pieczęciach Łodzi.

02 grudnia 2023 (sobota), godzina 18:00
Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie SCK.


KASA czynna od środy do piątku w godzinach 14:00-19:00, oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem odbywającym się w SCK tel. (43) 677-72-15.