Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =

Na tropie wakacyjnej przygody

Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach z wicia wianków

W te wakacje mówimy „AHOJ PRZYGODO” i udowadniamy, że letni wypoczynek w mieście wcale nie musi być nudny! W ramach „Wakacji z MDK Opoczno” odbyła się wycieczka autokarowa do leśniczówki w Januszewicach. Wyjazd połączony był z zajęciami edukacyjnymi i spacerem po ścieżce ekologicznej.
Cenną wiedzę o ciekawostkach przyrodniczych przekazał dzieciom Karol Chajdecki, leśnik – edukator z Nadleśnictwa Opoczno, który opowiadał m.in. o gatunkach zwierząt zamieszkujących las oraz występującej w nim roślinności. Miłą niespodzianką były gry i zabawy przyrodnicze, przeprowadzone przez leśniczego, połączone z konkursem i rozdaniem ekologicznych gadżetów.

Później przyszedł czas na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Wyjazd do leśniczówki zakończyły warsztaty z wicia wianków, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dzieci miały do dyspozycji różne kwiaty, z których powstały przepiękne wianki, przyozdobione kolorowymi tasiemkami i wstążkami.

Wyjazdowi towarzyszyła wspaniała atmosfera, a najlepszą recenzją wycieczki był uśmiech dzieci i zapewnienie z ich strony, że chętnie wezmą udział również w innych wakacyjnych wydarzeniach odbywających się w Miejskim Domu Kultury.

Warto podkreślić, że „Wakacje z MDK” organizowane są razem z Gminą Opoczno, która jest partnerem finansowym tego przedsięwzięcia.

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Biernackiego 4, 26-300 Opoczno

Kontakt

mdkopoczno.pl
tel.: 44 736 14 10